Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум в охладителната система???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум в охладителната система???

    Колата ми е фиат браво 1.6Сутрин като запаля и чувам около 5 мин някакво шумолене наподобяващо по звук движението на ледени парчета из охладителната система.Шумът се чува из зад жабката.Наистина антифриза ми е доста разреден бях долял половин литър вода, но температурата беше 8 градуса, няма как да е замръзнало.Паля директно на газ сутрин ако е от значение.Дали пък не се образуват парченца лед именно заради изпарителя преди да загрее колата? и антифриза в него да замръзва и затова да чувам това?Ако източа част от антифриза и долея концентрат ще се оправи ли?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Сипи един литър концентрат но на мен ми се струва, че по скоро имаш въздух.

    Коментар


      #3
      и моята брава издава същичт шум при палене,не мисля че е проблем

      Коментар


        #4
        Според мене също е въздух.След като си подмених антифриза по същия начин имаше такива шумове.По-късно след изкачването на един баир,колата(след спиране) изхвърли част от охладителната течност, и май така си се обезвъздуши.Според мене имаш въздушна тапа която трябва да изкараш.Успех
        Fiat Tipo 1.4 91 AGT cat.
        Fiat Marea 1.6 16v 99

        Коментар


          #5
          същия проблем имах, обезвъздуших от пробката на радиатора и всичко заспа
          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

          Коментар


            #6
            Този звук се появи само последните сутрини като беше студено, лятото го нямаше.Не се бях замислял че може да е от въздух. Нивото на антифриза ми е на минимума от както сложих газовата и все отлагам да го допълня догоре.Кажете марка евтин бг антифриз който да не разгражда радиатора като Мотокс.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              По добре си сипи качествен антифриз който няма да развъжда гадини в охладителната система.

              Коментар

              Working...
              X