Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремъци

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремъци

    Проблемите са два.1. Появи се шум откъм ремъците. Не е виенето на разхлабен ремък на алтернатора, знам го как вие и преди време го донатягаха. Мисля си дали не опира нещо в някой ремък, ама не виждам нищо такова... Звука е по-скоро свистене. Знам, че е трудно да се обясни шум с думи, та затова може просто да изказвате предположения на сляпо - поне да знам какви са евентуалните възможности. Явно ще се влиза в бокса...2. Колко са ремъците? Като купих колата смених със сигурност 2 ремъка - канален и ангренажния. Сега обаче като се появи шума и се загледах около ремъците видях, че едната от ролките на каналния ремък задвижва още един зъбчат ремък, който не е ангренажния доколкото си спомням как изглежда). Та този зъбчатия и не е под капак - боклуци могат да стигат до него съвсем спокойно.Да допълня, че шума го чух за първи път на излизане от автомивка (но не съм мил двигателя). Обаче ми липсва пластмасата дето пази предно ляво колело да не хвърля към двигателя и жената доста се по(пре)стара с пароструйката - възможно ли е оттам да е дошъл някакъв проблем. Това стана преди седмица - проблема не е само в намокрянето, щото отдавна трябва да е изсъхнало. Типо 1.4 i.e.Едит: Не съм наясно коя ролка задвижва ремъка и коя е "клиент" ама едната ролка на странно-непознатия за мен ремък е обща с тази на каналния. Ролка - шайба, знам ли и аз кое е правилния термин и какви ги ръся... Работата е там, че (май) има един ремък повече отколкото съм сменял, дали пък не иска и той смяна
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    #2
    Възможно е да е лагера на алтернатора. Спомням си че моят като си "заминаваше" вадеше един звук различен от този на преплъзващ ремък. Махни си ремъка на алтернатора, хвани шайбата и се опитай да я разклатиш, ако има луфт - ясно. Също при завъртане на ръка ако не върви "мазно" пак е от там. Лагера струва около 10лв.
    Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
    Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
    BlueStorm transforms . . .
    . . . !!!

    Коментар


      #3
      ако си с хидравлика има 3 ремъка,този за хидравликата е трапецивиден,от водната помпа нагоре към хидравличната помпа

      Коментар


        #4
        pugsy написа:
        ако си с хидравлика има 3 ремъка,този за хидравликата е трапецивиден,от водната помпа нагоре към хидравличната помпа
        Май да, т.е. ясно ми е, че съм с хидравлика Та тоя трапецовидния не се ли сменя??? Помня, че си купувах ремъците от магазина на Стамболийски човека излезе от магазина и дойде до колата за да види какви точно ремъци да ми даде...
        Възможно е да е лагера на алтернатора. Спомням си че моят като си "заминаваше" вадеше един звук различен от този на преплъзващ ремък. Махни си ремъка на алтернатора, хвани шайбата и се опитай да я разклатиш, ако има луфт - ясно. Също при завъртане на ръка ако не върви "мазно" пак е от там. Лагера струва около 10лв.
        Звучи не много страшно, само дето махането на ремъка на алтернатора за мен не е като 2 и 2, та...Следва въпроса може ли от пренатегнат ремък да заминте този лагер и ако да - в кой сервиз си вършат работата като хората и затягат с ключ (както там се казваше) дето мери усилието?
        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

        Коментар


          #5
          ми сменя се

          Коментар


            #6
            няма такъв ремък, който от пренатягане да счупи лагера. ремъка по принцип се отпуска след 1000-1500 км и е препоръчително да се дозатегне, едва ли си го правил така че колкото и да е бил натегнат се е разхлабил малко след това. да не говорим, че е невъзможно натегнат гумен ремък да счупи метален лагер
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba84 написа:
              да не говорим, че е невъзможно натегнат гумен ремък да счупи метален лагер
              А дали? Не ремъка чупи лагера а напрежението породено от него. Защо тогава винаги първи се разбива лагера, който е от страната на ролката?
              Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
              Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
              BlueStorm transforms . . .
              . . . !!!

              Коментар


                #8
                pakumba84 написа:
                да не говорим, че е невъзможно натегнат гумен ремък да счупи метален лагер
                ако е сменян лагера,може да е сложен от пласмасовите аз сменях с такъв (пласмасов),пърия път ми блокира и ремъка го стопи,втория път се раздрънка на 2-рата седмица и от тогава го махнах и си карах без тази ролка а с по къс ремък

                Коментар


                  #9
                  pakumba84 написа:
                  няма такъв ремък, който от пренатягане да счупи лагера. ремъка по принцип се отпуска след 1000-1500 км и е препоръчително да се дозатегне, едва ли си го правил така че колкото и да е бил натегнат се е разхлабил малко след това. да не говорим, че е невъзможно натегнат гумен ремък да счупи метален лагер
                  веско написа:
                  Не е виенето на разхлабен ремък на алтернатора, знам го как вие и преди време го донатягаха.
                  ... и два месеца по-късно - това. Далеч съм от мисълта да те убеждавам в нещо, за което само смътно предполагам, оше повече, че и причината за шума е все още само предположение. Просто се опитвам да разсъждавам и евентуално да направя връзка между случките.
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    блокирала ролка :D на 2 седмици еи сега си гарам без ролкаролката се беше стопила,по голямото парче което липсва аз го счупих докато се опитвах да я извадя,всичко беше невероятно спекло

                    Коментар


                      #11
                      Да, ролката беше отпътувала. Смених я и сега двигателя отново ми пее :D
                      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                      Коментар

                      Working...
                      X