Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с типото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с типото

    От 3 дена имам проблем с колата. Сутрин много трудно пали. Стартера върти но не иска да запали. Тази сутрин 10 мин се мъчих докато успея. Няма значение дали е на газ или на бензин. След като запали колата почват да намаляват оборотите и угасва, трябва да давам газ за да не угасне. След като загрее малко почва да работи без да угасва, но има някакво придърпване и цялата кола се тресе. Като загрее повече спира да се тресе, но като тръгна трябва да давам много газ за да не угасне. Докато я карам също от време на време губи мощност след което се оправя и почва да върви. Като загрее към 80 градуса мисля че се пооправя, но не съм много сигурен защото не съм я пробвал на по-дълъг път. От какво може да е това?

    #2
    при мен това се получи само на бензин,какво ли не се прегледа и накрая се оказа датчика на дроселовата клапа,почистих го,откачих компа и се оправи

    Коментар


      #3
      pugsy написа:
      при мен това се получи само на бензин,какво ли не се прегледа и накрая се оказа датчика на дроселовата клапа,почистих го,откачих компа и се оправи
      e да ама при мен не е само на бензин, вчера през деня като бешe по-топло времето колата запали и вървеше без проблем. Днес сутринта отново запали трудно и няколко пъти угасна, като се тресеше. Натискам газта, а все едно нищо не съм натиснал, като загря се оправи и почна да върви.

      Коментар


        #4
        Прилича ми на проблем с електрическата система - виж кабели, свещи, дистрибуторна капачка, бобина. Успех.
        минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
        Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

        Коментар


          #5
          Готово е, оказа се че са били свещите. Сега са нови и колата върви като пушка.

          Коментар

          Working...
          X