Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava 1.4 - свети индикатора на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava 1.4 - свети индикатора на маслото

    Карам Fiat Brava 1.4 12V и имам следния проблем: когато двигателя загрее, на празен ход започва да свети индикатора за маслото, без оборотите да са по-ниски отколкото е нормално, нивото на маслото също е нормално. Смениха датчика за маслото, но проблемът си остана. На какво според вас би могло да се дължи?

    #2
    Здравей, farnesin. Може би най-добре е да поставиш манометър на мястото на датчика за маслото. Предполагам такива имат майсторите дори по гаражите... Важно е да се отчете показанието на манометъра точно при загрял двигател. Тогава вискозитета на маслото пада и налягането предполагам само не трябва да е по-ниско от 1.8-2.1бара на празен ход. Записано е в Autodata, че налягането при 4000 оборота трябва да е 4 бара.
    Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

    Коментар


      #3
      i az imam sa6tiq problem s bravata samo, 4e e 1.6 16v

      pro4etoh tvoq problem i se 4udih dali ve4e ne si go opravil. az smenqh ve4e 2 pati masloto, za6toto pi6mam maistori kolkoto 6te6. sega mi razpravqt kolqnov val i razni takiva opasni raboti. ta ako ima6 otgovor 6te sam ti blagodaren прочетох твоя проблем и се чудих дали вече не си го оправил. аз сменях вече 2 пъти маслото, защото пишмам майстори колкото щеш. сега ми разправят колянов вал и разни такива опасни работи. та ако имаш отговор ще съм ти благодарен Колега, забрави кирилицатаMitko

      Коментар


        #4
        В моя случай се оказа калпаво масло, което са наляли в автосервиза /това стана докато бях още в Италия/ след един малък ремонт, който се наложи. Та маслото се оказа някакво воднисто, много рядко. След като го сменихме с масло с характеристики като предписаните (10w40) всичко е наред. Добре че сменихме това масло сравнително скоро след онзи ремонт. За съжаление хитреци и мошеници има в сервизите не само в Бг

        Коментар


          #5
          Внимавай за напред! Важи за всички двигатели, а и 1,4 е известен с по-затрудненото мазане на разпределителния вал.

          Коментар

          Working...
          X