Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да препоръчате добро антикорозионно покритие за пода?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да препоръчате добро антикорозионно покритие за пода?

    Здравейте колеги!Бихте ли ми препоръчали с какво да намажа пода на колата отвън против корозия Значи, фиатчето (Уно) беше добре изкърпено отдолу като го взех но започна да ръждясва малко по малко. Миналата есен го измазах с с Боди (не помня кой номер беше - подобно на асфалт уж гумирано покритие) но само за една зима отново се обели и все едно не съм го мазал. Мисля тези дни да го обърна на една страна и хубаво да го намажа (или изпръскам с пистолет). Моля, препоръчайте ми с какво да го пръсна - някакъв преобразувател на ръжда или нещо друго... Става въпрос за грубо но качествено нещо - не целя да е красиво а здраво Поздрави!
    XE

    #2
    Отиваш в някой 6ояджийски магазин и питаш за прео6разувател на ръжда на Wurth.Това което съм ползвал е течно, като мляко, 90лв. е литъра, но продават и наливно.Резултата е перфектен, запечатва ръждата много 6ързо, след 30мин. може да си 6оядисвашотгоре.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    Коментар


      #3
      В Практикер продават една английска боя - Хамъррайт. Дават я да се нанася директно върху ръжда с 8 години гаранция на покритието. Има и на спрей. С тази боя пръсках металната кора под двигателя на Пандата и кардана. За една година не е мръднала. Пръскал съм и джанти - също се представя добре.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Re: Да препоръчате добро антикорозионно покритие за пода?

        Rookie написа:
        Здравейте колеги!Бихте ли ми препоръчали с какво да намажа пода на колата отвън против корозия Значи, фиатчето (Уно) беше добре изкърпено отдолу като го взех но започна да ръждясва малко по малко. Миналата есен го измазах с с Боди (не помня кой номер беше - подобно на асфалт уж гумирано покритие) но само за една зима отново се обели и все едно не съм го мазал. Мисля тези дни да го обърна на една страна и хубаво да го намажа (или изпръскам с пистолет). Моля, препоръчайте ми с какво да го пръсна - някакъв преобразувател на ръжда или нещо друго... Става въпрос за грубо но качествено нещо - не целя да е красиво а здраво Поздрави!
        http://www.orgachim.bg/index.php?location=products11&pid=60&start=7Едно време боядисахме отдолу Варбурга с такава и нямахме никакви грижи
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Аз съм ползвал на дадения по надолу пдф. Имам предвид не на пода, а цялата изпускателна система е боядисана с него. По принцип както се разбира, не е основа, но тогава нямах silicone zinc. Въпросът е че само с алуминии, въпреки че гърнетата се търкалят доста, няма никакви наранявания. Да не говорим за корозия. Мисля ти стана ясно - цинкова основа + алуминиево покритие
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            Mupo написа:
            Аз съм ползвал на дадения по надолу пдф. Имам предвид не на пода, а цялата изпускателна система е боядисана с него. По принцип както се разбира, не е основа, но тогава нямах silicone zinc. Въпросът е че само с алуминии, въпреки че гърнетата се търкалят доста, няма никакви наранявания. Да не говорим за корозия. Мисля ти стана ясно - цинкова основа + алуминиево покритие
            Къде се продава това нещо?
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              http://infobulgaria.info/companies_n...631&bransh=566

              Коментар

              Working...
              X