Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto бензин или дизел...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto бензин или дизел...

    Преди време ви занимавах с моята дилема. Избол между Punto и Brava... Остана Punto оттогава ми търсят нещо читаво. Току що ми се обади моя човек и вика че е попаднал на много запазено Punto 1.7(каза ми че е 97-98година) с климатик и имало още две коли 1.2 бензин които щял да гледа утре. Моля дайте някакво мнение за дизела...Малко ме притеснява... Просто нямам време да се ровя и да търся из форума. Моля за коментар... Да остана ли да си чакам свястна бройка Punto 1.2
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    Re: Punto бензин или дизел...

    Преди и аз се чудих дали да си взема дизелче, но като изпадна едно 1.7 ТД и то запазено веднага го зех и съм страшно доволен.В най-големите студове палеше от раз,харчи малко....
    Fiat Punto 1.7 TD

    Коментар


      #3
      В бързината по телефона не можах да съобразя да питам дали е TD. Трябва да го уточним това. Каза ми че е 75 коня-поне така разбрах... Това нещо не ми се вързва. Дизелите не са ли 63 и 69 коня. Мога ли да се ориентирам по конете дали е TD или чист дизел.
      Fiat Punto 1.7TD

      Коментар


        #4
        bogidar написа:
        В бързината по телефона не можах да съобразя да питам дали е TD. Трябва да го уточним това. Каза ми че е 75 коня-поне така разбрах... Това нещо не ми се вързва. Дизелите не са ли 63 и 69 коня. Мога ли да се ориентирам по конете дали е TD или чист дизел.
        Няма 75, но по-скоро в TD Тия дето са 1,2 може ли да ти даде повечко инфо Че и аз търся нещо такова за жена ми
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #5
          bogidar написа:
          В бързината по телефона не можах да съобразя да питам дали е TD. Трябва да го уточним това. Каза ми че е 75 коня-поне така разбрах... Това нещо не ми се вързва. Дизелите не са ли 63 и 69 коня. Мога ли да се ориентирам по конете дали е TD или чист дизел.
          Щом е с клима и други работи 100% е ТД...А аз ти казах по ICQ че за всеки ден ТД е по добро....
          _______________________________________
          0885261834

          Коментар


            #6
            Благодаря за коментарите. Нещо не мога да се свържа с моя човек... Като има развитие ще пиша. Може и да се обзаведа с TD. Само дето е бяло и малко ме дразни...
            Fiat Punto 1.7TD

            Коментар


              #7
              bogidar написа:
              Благодаря за коментарите. Нещо не мога да се свържа с моя човек... Като има развитие ще пиша. Може и да се обзаведа с TD. Само дето е бяло и малко ме дразни...
              И аз така си мислех за белият цвят, ама след като си купих такава кола и сега другите цветове не ме палят толкова. Бялото си е чисто и по-евтино за подръжка, а и търпи корекции без да се забелязва много Питай го твоя човек за другите Пунто-вци
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                bogidar написа:
                Само дето е бяло и малко ме дразни...
                Преди да си взема черно си бях харесъл точно едно бяло пунто-просто като го видях ме грабна!После докато се чудех и се заглеждах по други бели коли останах с впечатлението че белия цвят отива най-много на пунтото-е стига броните и огледалата да са боядисани в бяло.
                Fiat Punto 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  tzetzo_slavista написа:
                  bogidar написа:
                  Само дето е бяло и малко ме дразни...
                  Преди да си взема черно си бях харесъл точно едно бяло пунто-просто като го видях ме грабна!После докато се чудех и се заглеждах по други бели коли останах с впечатлението че белия цвят отива най-много на пунтото-е стига броните и огледалата да са боядисани в бяло.
                  И мойто Пунто ТД е бяло Е не ме кефи като зеленото,но пак е много хубаво като цвят П>С>най зле като цвят на пунто е турското синйо,ковто ли е лилаво направо
                  _______________________________________
                  0885261834

                  Коментар


                    #10
                    Взимам белия дизел. Само, че пак едно нещо не ми стана ясно дали е TD или чист дизел. Значи колата е с климатик и била 51kW - това със сигурност го твърди. Аз му викам: E значи е TD. А той вика: не бе, чист дизел си е(ама това малко на изуст)...Това много ме обърква. Ако е 51kW то няма начин да не е TD. Той човека ми се омотва доста с тези характеристики - доста коли гледа и.... Въпроса ми е на Пунтото пише ли си по колата да речем 1.7D или 1.7TD... Щото тогава лесно може да се разреши проблема.
                    Fiat Punto 1.7TD

                    Коментар


                      #11
                      bogidar написа:
                      Взимам белия дизел. Само, че пак едно нещо не ми стана ясно дали е TD или чист дизел. Значи колата е с климатик и била 51kW - това със сигурност го твърди. Аз му викам: E значи е TD. А той вика: не бе, чист дизел си е(ама това малко на изуст)...Това много ме обърква. Ако е 51kW то няма начин да не е TD. Той човека ми се омотва доста с тези характеристики - доста коли гледа и.... Въпроса ми е на Пунтото пише ли си по колата да речем 1.7D или 1.7TD... Щото тогава лесно може да се разреши проблема.
                      Добре де, отваря капака и гледа, за какво му е да пише.

                      Коментар


                        #12
                        me_to_u написа:
                        Добре де, отваря капака и гледа, за какво му е да пише.
                        Да де ама нека да е по-лесно. Той от дизели неразбира.edit: Мистерията е разгадана - 1.7TD ELX
                        Fiat Punto 1.7TD

                        Коментар


                          #13
                          Да се похваля - вече съм собственик на Punto 1.7TD ELX (беличко 97-ма)....Колата още е в процес на регистрации, номера, оформяне на документи и още нямам възможност да я тествам. Това ми е първата кола. Надявам всичко да е наред, като я закарам на диагностика. На външен вид е без забележки, върви прилично. Само съм се возил в нея за 5мин. за демонстрация. Просто нямам търпение да си я прибера. Като огледах двигателя(не разбирам за сега нищо-първа кола е все пак) до свещите близо един от маркучите сълзи нафта. Просто се е навлажнил. Това опасно ли е и веднага ли трябва да се сменя? Не, че съм се притеснил ама ми направи впечатление.
                          Fiat Punto 1.7TD

                          Коментар


                            #14
                            няма стра6но колега, караи смело
                            punto gt

                            Коментар

                            Working...
                            X