Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Ритмо 1.9ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Ритмо 1.9ТД

    Здравейте колеги , интересуваме Сервизно ръководство за Фиат Ритмо 1.9ТД 82 к.с. 1986г. Възтановяваме на един приятел Ритмото ,ей така за спорта и идеята Момчето разполага с пари и иска да си направи старата кола перфектна :D За целта разглобяват всичко , търсят врати или ще изкърпят старите. Купето отива голо голеничко при Майстор с главно М да го кърпи подменя прагове и дъна. Навярно такива луди като нас са на изчезване ,но...... ще го направим. Така както се разбира на мен се падна двигателя и скоростната кутия и от сряда започвам. Смятам да отделям по час два на ден за този проект когато може. Като пусков срок сме определили догодина първа пролет така че време има. Въпроса ми е имали някой Сервизно ръководство за този модел или да започвам голямото ГУГЪЛ търсене Приемам всякакви "сайтчета" кадето мога да дръпна по нещичко
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    #2
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      съжалявам колега никъде не мога да намеря за този модел !търсих в гугъл но без резултат потърси и ти но ...пиши и в други форуми дано помогнат !
      Мерцедеси Мерцедеси За Метреси И Принцеси..Шевролети Кабриолети Всичките Със Джанти Лети..Фаровете Са Ксенон...Музиката CD-ROM,Телевизор във колата те тава ми е мечтата

      Коментар


        #4
        marea_3731 написа:
        съжалявам колега никъде не мога да намеря за този модел !търсих в гугъл но без резултат потърси и ти но ...пиши и в други форуми дано помогнат !
        Благодаря все пак колега , аз събрах информацията която ми трябва . Остана само малко по детайлна информация за дюзите , по-точно интересуваме на колко отварят[впръскват] , но утре имам среща с един колега и се надявам да се добера до всичко необходимо. :D
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          Ако колата беше "Ritmo" 125 TC или още по-добре 130 TC щеше да е супер Yellow_Flash_Colorz_PDT_19
          SEAT Leon Cupra 300
          Triumph Street Triple 765 R

          Коментар


            #6
            VooDoo написа:
            Ако колата беше "Ritmo" 125 TC или още по-добре 130 TC щеше да е супер Yellow_Flash_Colorz_PDT_19
            Е с това разполагаме , 1.9ТД :D
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Виж ТУК
              Peugeot 406, 2000 HDi 90
              ex. Peugeot 106 1,5 D
              ex. Ritmo 70 138B2.000
              ex. Tempra 2.0 159A6.046
              Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

              Коментар


                #8
                Колега имам разни части,но за 1714 см3.Ако нещо мислиш,че ще ти свърши работа казвай.

                Коментар


                  #9
                  Re: Фиат Ритмо 1.9ТД

                  Atanas71 написа:
                  Здравейте колеги , интересуваме Сервизно ръководство за Фиат Ритмо 1.9ТД 82 к.с. 1986г. Възтановяваме на един приятел Ритмото ,ей така за спорта и идеята Момчето разполага с пари и иска да си направи старата кола перфектна :D За целта разглобяват всичко , търсят врати или ще изкърпят старите. Купето отива голо голеничко при Майстор с главно М да го кърпи подменя прагове и дъна. Навярно такива луди като нас са на изчезване ,но...... ще го направим. Така както се разбира на мен се падна двигателя и скоростната кутия и от сряда започвам. Смятам да отделям по час два на ден за този проект когато може. Като пусков срок сме определили догодина първа пролет така че време има. Въпроса ми е имали някой Сервизно ръководство за този модел или да започвам голямото ГУГЪЛ търсене Приемам всякакви "сайтчета" кадето мога да дръпна по нещичко
                  Двигателя е 80 кс/4200 об/мин . Помпата е Бошш.Разпръсквачи отварят на 158 бара-нови и се допуска до 150 бара-стари.Празен ход-750 об.Макс.обороти без товар-4700-5000 об.Статичен аванс на помпата 1,0 мм.Динамичен аванс-13*+-1*/800+-50 об.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Фиат Ритмо 1.9ТД

                    Stefan Hadjov написа:
                    Atanas71 написа:
                    Здравейте колеги , интересуваме Сервизно ръководство за Фиат Ритмо 1.9ТД 82 к.с. 1986г. Възтановяваме на един приятел Ритмото ,ей така за спорта и идеята Момчето разполага с пари и иска да си направи старата кола перфектна :D За целта разглобяват всичко , търсят врати или ще изкърпят старите. Купето отива голо голеничко при Майстор с главно М да го кърпи подменя прагове и дъна. Навярно такива луди като нас са на изчезване ,но...... ще го направим. Така както се разбира на мен се падна двигателя и скоростната кутия и от сряда започвам. Смятам да отделям по час два на ден за този проект когато може. Като пусков срок сме определили догодина първа пролет така че време има. Въпроса ми е имали някой Сервизно ръководство за този модел или да започвам голямото ГУГЪЛ търсене Приемам всякакви "сайтчета" кадето мога да дръпна по нещичко
                    Двигателя е 80 кс/4200 об/мин . Помпата е Бошш.Разпръсквачи отварят на 158 бара-нови и се допуска до 150 бара-стари.Празен ход-750 об.Макс.обороти без товар-4700-5000 об.Статичен аванс на помпата 1,0 мм.Динамичен аванс-13*+-1*/800+-50 об.
                    Е благодаря ти колега в два реда си описал крайно полезни неща. Дай да го дръпна това ръководство или ми прати линк
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #11
                      Колеги дайте да намерим скоростна кутия за ритмото (1.9 td) защото неговата е с "леко" прецакан корпус. Иначе като цяло неговата е здрава отвътре.
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #12
                        Atanas71 написа:
                        Колеги дайте да намерим скоростна кутия за ритмото (1.9 td) защото неговата е с "леко" прецакан корпус. Иначе като цяло неговата е здрава отвътре.
                        Прецакан корпус се заварява при майстор с М.За този модел и то дизел е трудна работа да се намери ск.к..Линк нямам,тези данни съм ги взел от едно старо ръководство.Ако нещо по специално те интерисува-питай,стига да го имам.

                        Коментар


                          #13
                          Stefan Hadjov написа:
                          Atanas71 написа:
                          Колеги дайте да намерим скоростна кутия за ритмото (1.9 td) защото неговата е с "леко" прецакан корпус. Иначе като цяло неговата е здрава отвътре.
                          Прецакан корпус се заварява при майстор с М.За този модел и то дизел е трудна работа да се намери ск.к..Линк нямам,тези данни съм ги взел от едно старо ръководство.Ако нещо по специално те интерисува-питай,стига да го имам.
                          Последно за този модел съм срещал кутия преди 6-7г. Разбити са отворите за закрепване на планката на тампона и отгоре на това има и теч в тази област. Ако не намеря друга тази ще ходи на заварчик.
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            #14
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=46614Ей това нещо дали не е със същият двигател, понеже гледам са от идентични години.
                            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                            Коментар

                            Working...
                            X