Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo

    Здравейте на всички много ми е приятно да се запознаем Казвам се Драгомир от Варна съм и съм нов в форума.Така нека да задам и първите си въпроси защото не разбирам от тези коли и искам да събера малко информация за тези модели:Fiat Bravo 2.0 HGT Fiat Bravo 1.8 16V Fiat Bravo 1.9 JDI-100Добри ли са ? Разход ? Скъпа ли им е подръжката ? Защо повечето хора не харесват фиатите? И какво най-често се поврежда в тях ?

    #2
    http://forum.fiat-bg.org/search.php?mode=resultsДобри са.Висок разход.Скъпа поддръжка, особено на дизеловия двигател.Повечето хора не харесват фиатите, защото не са немски, и не започват с V , O , или A, нито с B или М.Най-често се повреждат електрческите неща, ходовата част, двигателя, окачването, охлаждането, климатика, отоплението и др. Всичко се поврежда доста често! Затова са толкова евтини и като си купиш - не можеш да я продадеш после никога, а кварталните майстори всички ще се подиграват.

    Коментар


      #3
      абе колкото и да си правиш бъзик, за повечето неща си прав
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Re: Fiat Bravo

        deleteto написа:
        Здравейте на всички много ми е приятно да се запознаем Казвам се Драгомир от Варна съм и съм нов в форума.Така нека да задам и първите си въпроси защото не разбирам от тези коли и искам да събера малко информация за тези модели:Fiat Bravo 2.0 HGT Fiat Bravo 1.8 16V Fiat Bravo 1.9TDI-100Добри ли са ? Разход ? Скъпа ли им е подръжката ? Защо повечето хора не харесват фиатите? И какво най-често се поврежда в тях ?
        Fiat Bravo TDI няма ! Има TD.Ако си падаш по дръпки и рейсърски работи си взимаш Fiat Bravo 2.0 HGT.1.8 - здрав двигател,взимаш го ако искаш мощ и АГУ.Тд,абе jtd по-добре ако искаш дизел.Ако искаш дизел и мощ,jtd + ремап.Само на jtd подръжката е малко по-скъпа,но разхода компенсира.
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #5
          Ами колега,доста относителни въпроси. Зависи от интереса и най вече към марката фиат. Ако мислиш ,че ще ти хареса в последствие си вземи. Всеки един двигател е хубав сам по-себе си. На мен лично ми харесват,аз самият карам най големият от гамата двигатели на модела Мареа - 2.0 20 v HLX ,сходен по технически параметри с този който си споменал- bravo 2.0 20 v HGT и съм доволен. Но както каза колегата оgi28b имат по-скъпа подръжка и нагоряват повечко. Успех с избора !
          Уважавам тези,които ме уважават!
          Clube do Marea!

          Коментар


            #6
            Колега, ако търсиш икономична кола - италианските не са за теб. Ако търсиш темпераментна кола - то тогава си взимай Bravo HGT или JTD, като при второто има тенденция за много модификации.
            3.0CRD

            Коментар


              #7
              Trojaneca написа:
              Колега, ако търсиш икономична кола - италианските не са за теб. Ако търсиш темпераментна кола - то тогава си взимай Bravo HGT или JTD, като при второто има тенденция за много модификации.
              JTD не е ли икономично ?
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #8
                Благодаря ви за бързите отговори почти разбрах кое как е мисля че ще е ЖТД но и другите няма да останат назаде като отида да си я купя ще разбера коя ще е като ги видя и чуя Благодаря ви пак лека вечер

                Коментар


                  #9
                  Re: Fiat Bravo

                  deleteto написа:
                  Скъпа ли им е подръжката ? Защо повечето хора не харесват фиатите? И какво най-често се поврежда в тях ?
                  Здравей, колега, поддръжката е според колата, на която ще попаднеш аз например за година с колата купувам втора крушка, веднъж за дълги, сега за къси. И май няма да е от лампата, а ще се окаже, че трябва да давам пари и за предпазител, мамка му! А, да купувах и една биалетка, че се беше разтропала. Защо повечето хора не харесват фиатите? Според мен защото повечето хора като цяло са нискоинтелигентни, да не харесваш нещо безпричинно е нелогично и глупаво, рабирам да не харесваш нещо, защото си имал ядове с него, да, имаш основание да не си търсиш белята повече с него, но да не харесваш ей така, щото еди кой си бил казал, че това не е кола си е тъпня. От три фиата, които смених за 6 години смених 2 носача на първия от тях, другите два си биваха. Но при покупката си трябва добро оглеждане, де, знаеш го. А умен човек, четейки форума и разсъждавайки рядко ще се среща с майстори, много ремонти са описани и във възможностите на средно грамотен технически човек. Ае... Кола, която кефи и марка, с която Джандоменико Басо напука семерингите на останалите в последното яко надбягване с коли в БГ.
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #10
                    За сега се колебая между тези 2-та и едно дизелче но имам още месец и половина да си помисля добре http://www.mobilen.bg/11248721637489876http://www.mobilen.bg/11252167511914571даже Бравото от Велико Търново (черното) е на човек от форума сигурно ще е запазено Да извинявайте забравил съм да копирам втория линк

                    Коментар


                      #11
                      deleteto написа:
                      За сега се колебая между тези 2-та и едно дизелче но имам още месец и половина да си помисля добре http://www.mobilen.bg/11248721637489876http://www.mobilen.bg/11248721637489876даже Бравото от Велико Търново (черното) е на човек от форума сигурно ще е запазено
                      Колега, ми те тези двете са едно и също. :D

                      Коментар


                        #12
                        deleteto написа:
                        За сега се колебая между тези 2-та и едно дизелче но имам още месец и половина да си помисля добре http://www.mobilen.bg/11248721637489876http://www.mobilen.bg/11252167511914571даже Бравото от Велико Търново (черното) е на човек от форума сигурно ще е запазено
                        Да извинявайте забравил съм да копирам втория линк Вече е готово И искам да попитам какво означава Ремап ? тази дума я срещам за първи път

                        Коментар


                          #13
                          Ремап грубо казано смяна на работните таблици на ECU-то с нови. Колата става по-мощна. Става за дизелови двигатели, но не и за TD.

                          Коментар


                            #14
                            стана ми ясно вече благодаря ти за бързия отговор

                            Коментар


                              #15
                              deleteto написа:
                              стана ми ясно вече благодаря ти за бързия отговор
                              За бравото на колегата да знаеш че вади адски звук,ама е без климатик.А лятото става весело без клима.Варненското изглежда наточено.
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар

                              Working...
                              X