Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

как да си сменя чистачките?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    как да си сменя чистачките?

    Здравейте на всички. Преди време ви исках съвет оносно пера за чистачки. Сега искам да сменя направо чистачките. Купих нови, само че не знам как да махна старите. Трябва да има някакъв принцип на изваждане, но ан мен не ми е известен. Качвам малко снимки на чистачките ми. Ако янкой има подобно, ще съм му благодарна да издаде тайната на тяхното свалянеhttp://prikachi.com/files/1060836s.j...оздрави
    Един за всички, всички за мен

    #2
    Искаш да свалиш целите рамена и да ги смениш с нови? Принципа е следния:Вдигаш капака и в края на рамената има гайки 13ки. Възможно е да имат капачки, те се махат с подпъхване с отверка! Гайките се развъртат със лула 13 (Затворен ключ с изкривено рамо). Има тънък момент при настройката на рамената, така че като сложиш новите не ги затягаш напълно! След това пробваш, виждаш до къде чистят, ако всичко е ок затягаш, ако не развиваш леко, наместваш рамото и пак притягаш. Като приключиш слагаш капачките ако има такива! Успех!!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Много е трудно това. А само перата как да сменя? Не знам дали правилно се изразявам, ама мисля, че това, кеото е закачено за рамото е перо. Въртях се, гледах го. Изглежда ми занитено. Има ли начин да се смени или няма такава алтернатива?
      Един за всички, всички за мен

      Коментар


        #4
        на типо/темпра гениалната италианска мисъл е решила да се сменят целите рамента. пак е добре, че не са го направили като се изцапа прозореца да трябва да го сменяш, все пак може да се мие. така че или трябва д акупиш цели рамена, което е бая скъпо ако не се лъжа, или трябва да смениш само перата, които струват стотинки. хвани този на аватара ти да ги смени, не че е сложно, но иска сръчност. сигурен съм, че можеш и сама - има си чалък и се вади лесно перото, но трудно бих могъл да ти го обясня
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Пластмасовите водачи са износени и не могат да задържат достатъчно добре металната шина и тя се измъква или напред, или назад... Аман вече.
          Един за всички, всички за мен

          Коментар


            #6
            смени рамената с такива от типо някакво си ...забравил съм какво беше, но има с нормални рамена и сменяш само чистачките.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Ела в неделя на срещата и ще ги оправим.п.с. А имам и цели рамена с почти чисто нови чистачки АутоПрактик от 3лв.Цена за всичко 15лв.
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #8
                Вижте срещнах тая тема в интернет случайно (която е доста стара , но все пак ще реша проблема с чистачките за фиат типо/темпра)Идеята за чистачките е много смотана да се сменят само перата , както и да ги сложиш не е толкова затегнато както попринцип трябва да е .Решението е : От някоя морга взимате рамена за чистачки от старите модели Опел Вектра , пасват идеялно (все едно са за тоя модел) единствено шайбите за захващане към винта трябва да са малко по големи или малки , но може и да паснат зависи дали са оригиналните или сменяни .. и от там нататък с нови чистачки както са си от магазина и готово . Поздрави дано съм помогнал но не срещнах подобна тема с отговор и така

                Коментар


                  #9
                  Много полезна идея, колега! Може би е уместно някой с такива права да я премести в темата "ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ". Така със сигурност ще я прочетат повече колеги.
                  FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                  FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                  Коментар


                    #10
                    Най - добре смени модела на колата.Следващото ти изказване от подобен характер ще бъде последвано от официално предупреждение за СПАМ. Модераторски екип на fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      Stoynev85 написа:
                      Най - добре смени модела на колата.Следващото ти изказване от подобен характер ще бъде последвано от официално предупреждение за СПАМ. Модераторски екип на fiat-bg.org
                      Най-добре колега да не сменя модела,а просто някой комшия или на някоя среща някой колега да и оправи проблема за 4 до 8 мин максимум.
                      Fiat Tipo
                      Corsa b комби !

                      Коментар


                        #12
                        от типо, делта и дедра (старите до 94г.) стават раменете като у дома си.
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар

                        Working...
                        X