Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със MP3 player, консумира много ток

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със MP3 player, консумира много ток

    Колеги помагайте, че с сервизите само ме мотаят.Купих си MP3 player Daewoo всичко нормално работи си, но след около няколко месеца ми падна акумолатора точно в големите студове. Учудих се защото акумолатора ми е нов измерих го беше изтощен, но измерих и консумацията на ток на изключен двигател като единствените консуматори при това положение бяха алармата, която консумира много малко ток и касетофона в режим stand by с махнат панел, всички лампи в купето бяха изгасени. Оказа се, че като изключих захранването на плеара комсумацията ми падна драстично в рамките на нормалното около 15мА, но като включа захранването режим stand by със свален панел консумацията скача драстично на 105мА моето според мен не е нормално, и това е една от причините акумолатора да ми се скапва бързо, а да сменям акумолатор през няколко месеца не си е работа. А пък си е кофти без музика в колата а и плеара си ми е нов на на 3 месеца невярвам проблема да е в него, пък знаеш ли , но важното е че е в гаранция ако проблема е от него. Плеара ми го монтираха в Тояга за да ми важи гранцията, след като изникна проблема отидох пак там уж първо било нормално, после ми казаха че не е нормално да съм занесъл плеара w оторизиран гаранционен сервиз на Daewoo. Не знам какво да правя помагайте!! Ако някой е имал подобен проблем или знае решението на моя проблем моля за помощ ще се одблагодаря. Колата ми е Пунто1.1 94г.
    Punto 1.1S,55

    #2
    Нормално е консумацият на ток в покой да варира от 0.001 А - 0.040 А или 10 мА-40мА.Ако можеш погледни начина за свързване захранващият кабел +12 V ,може да има утечка към маса.
    www.avi7.hit.bg
    Видеонаблюдение и системи за сигурност

    Коментар


      #3
      Ако имаш възможност, пробвай консумацията само на MP3 плеъра от външен захранващ блок - например черния(маса) и жълтия (+12V) проводник от компютърното захранване. Така ще си 100% сигурен че тая консумация идва от там, защото за мен е малко вероятно това.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        На мен 100 мА не ми се вижда чак толкова голяма консумация, че да ти скапва акумолатора. На моето пунто като ми е изключено всичко за което се сещам (бачка само алармата) консумацията е 90 мА това е малко над 1 ват. До момента проблем с акумолатора несъм имал. От 100 мА да ти падне акумолатора, трябва да неси я палил доста дълго време
        PUNTO 1.1 94г.

        Коментар


          #5
          Един въпрос презареждал ли си го акумолатора

          Коментар


            #6
            Да понеже беше изтощен, а акумолатора няма и един месец. Но явно съм имал лошия късмет да взема някакъв застоял в магазина акумолатор.
            Punto 1.1S,55

            Коментар


              #7
              miha написа:
              Да понеже беше изтощен, а акумолатора няма и един месец. Но явно съм имал лошия късмет да взема някакъв застоял в магазина акумолатор.
              Така вече да говорим по същество.Същия проблем имах преди 4 години с една самара.Беше се скасал ремака на динамото на пътя и нямаше как баша ми се прибрал 60км без да го сменя.Акумолатора се изтощи,след което бащами смени ремака и презареди акумолатора.Но на всеки два дена кумолатора падаше.И някакъв си ел техник като тебе :D мерил кво мерил гъза си мерил стигна до извода че голяма консумация имало кастофона без панел само като стоял сабарял акумолатора и баща ми веднага да го махаш не знам си кво апак таман си го бях взел SONY XPLOD само че касетка такива имаше тогава /бях голям газар с него/.Ама кво да прая махнах го временно, а акумолатора пак падна.И кво се оказа ,оказа се че акумолатора се е бил разредил под критичното си ниво и от там нататак презареждането му е невъзможно еи така си си падаше на два дена.Ако ти е преибан акумолатора сещаш се какво искам да ти кажа.А и между другото аз в кордобата на баща ми съм забравял мп3 плеъра два дена да свири и доста усиен без да падне акумолатора които е на 3 години без да е сменян а преди тва не се знае на колко е бил апак камули да падне от стенд бай режима УСПЕХ

              Коментар


                #8
                Като измеря колко ток консумира плеъра и ако се окаже повече от колкота аз си мисля за нормално най вероятно всичко с тоците си е нормално, просто ми е скапан акумолатора защото някой казват че 100мА не е чак толкова много че да ми изтощава акумолатора, просто плеъра си консумира повече ток. Ще видим като покарам с този акумолатор известно време, какво ще стане.
                Punto 1.1S,55

                Коментар


                  #9
                  miha написа:
                  Като измеря колко ток консумира плеъра и ако се окаже повече от колкота аз си мисля за нормално най вероятно всичко с тоците си е нормално, просто ми е скапан акумолатора защото някой казват че 100мА не е чак толкова много че да ми изтощава акумолатора, просто плеъра си консумира повече ток. Ще видим като покарам с този акумолатор известно време, какво ще стане.
                  Аз вчера вечерта забравих габаритите отляво на Капата(само от едната страна, тя има такава функция, като на VW) и сутринта към 10 ч. си запали като пич.Акумулатора обаче е Бош 62 Ач новичък
                  Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                  ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                  Коментар

                  Working...
                  X