Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Конденз в багажника.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Конденз в багажника.

    Сетих се да питам на някои дали случайно му се получава конденз в коша за резервната гума. Лятото почти нямаше, или беше съвсем малко, но сега всичко е напоено яко с вода. Много е непроятно. Откакто сложих газта вече немога и да си махам и тапицерията за да я изсуша. Говоря за конденз такъв, че да напои солидно цялата тапицерия и да направи малка локвичка в коша. Счупих се да търся някакви дупчици, отнякаде да влиза вода, но нище не открих.
    "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
    Кара любимата червена Brava 1,4 12V


    #2
    да същият проблем имах.Имам Брава 1.8 Трябва да махнеш задната броня.
    www.avi7.hit.bg
    Видеонаблюдение и системи за сигурност

    Коментар


      #3
      Re: Конденз в багажника.

      killertoon написа:
      Сетих се да питам на някои дали случайно му се получава конденз в коша за резервната гума. Лятото почти нямаше, или беше съвсем малко, но сега всичко е напоено яко с вода. Много е непроятно. Откакто сложих газта вече немога и да си махам и тапицерията за да я изсуша. Говоря за конденз такъв, че да напои солидно цялата тапицерия и да направи малка локвичка в коша. Счупих се да търся някакви дупчици, отнякаде да влиза вода, но нище не открих.
      Дам и аз с газ имам конденз по цялата бутилка, но да ти кажа чесно няма оправия, нормално е при резките промени на темп.-а да има конденз аз слагам от тези торбички срещу конденца, не помагат на 100% но поне е намаляло.Ако намериш изход свиркай

      Коментар


        #4
        Колега, виж тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...4660zgabrovski е описал как при него се било откачило маркучето за задната пръскалка и течала вода в багажника...
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Mazgarev написа:
          Колега, виж тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...4660zgabrovski е описал как при него се било откачило маркучето за задната пръскалка и течала вода в багажника...
          Koлега на мойта МИМИ-Минета няма задна пръскалка защото е седан и аз имам як конденз в багажника на резервната гума

          Коментар


            #6
            Това излиза, че е много лошо защото е "шабрично". Аз нямам говорители отзад, нито в багажника нито в кората ... което е добре. Представям си на какво ще заприличат, ако са хартиени Явно, че трябва да се мисли за решаване на проблема. Трабва да се измисли някаква естествена вентилация. Неможе така, въпреки че фиатките не са ръждиви при такава упорита влага все отнякаде ще тръгне
            "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
            Кара любимата червена Brava 1,4 12V

            Коментар


              #7
              причината е газовата бутилка. мойта е на мястото на резервната гума. пробвах с махането на едни тапички които са на пода, но не помага. още една "екстра" благодарение на газовата. няма спасение.
              TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

              Коментар


                #8
                Показвам една снимка,имах голяма влага и аз съм с газова бутилка.Махнах корите на багажника и с едно шише вода поливах и се разбра,от къде е.Сега само има конденз по бутилката,а където е резервната гума няма.
                Прикачени файлове
                www.avi7.hit.bg
                Видеонаблюдение и системи за сигурност

                Коментар


                  #9
                  Ricardo написа:
                  Показвам една снимка,имах голяма влага и аз съм с газова бутилка.Махнах корите на багажника и с едно шише вода поливах и се разбра,от къде е.Сега само има конденз по бутилката,а където е резервната гума няма.
                  Много ценна информация, която ще я проверя при първа възможност, знам само, че НЕ Е заради газовата, защото влагата я имаше още преди да я сложа.
                  "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
                  Кара любимата червена Brava 1,4 12V

                  Коментар


                    #10
                    Проверете дали не влиза вода от 5-тата врата! Много вероятно е уплътнението на третият стоп да не си върши работата, аз имах грижи с него. Освен това вижте дали болтовете, които обтягат стоповете към купето не са хлабави! И разбира се... прословутият отдушник...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      .......И разбира се... прословутият отдушник...
                      Който така и не разбрах къде се намира

                      Коментар


                        #12
                        gdd55 написа:
                        Vladim написа:
                        .......И разбира се... прословутият отдушник...
                        Който така и не разбрах къде се намира
                        Май единственият достъп до него е, като се свали бронята. Струва ми се, че доста ниско се пада за да влиза от там вода... но все пак влиза ли вода, дори в ниска точка, от топлината се изпариава и ето го конденза! Забележи, че десният капак, който се сваля за достъп до десния стоп в долната си част има процепи. Отдушника се пада под капака в ниското (не съм го видал, само съм чел ).
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Стани Лазаре стани

                          Ново мнение/питанеТопика ми е:газовата бутилка на мястото на резервната гума е яко кондензирала/изпотена и всичко около нея е в мухъл и влага.Колата седи в гаража,а темп в купето е около 30гр.Абсолютно същия проблем при същите условия имам и аз.Сега въпроса е ,ако някой може да потвърди или отхвърли хипотезата на колегата от пост номер 4 в дадената тема.И понеже с търсачката излиза тая тема,конденза си е конденз и след 100 години,преди да се заформи тънък намек,че конденза вече не съществува като явление през 2013
                          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                          Коментар


                            #14
                            И аз се бях хванал че ми тече от някъде ама не. Конденз от газовата бутилка особено когато се опитваш да я изцедиш до край. Преди месец ми се наложи да погледна че трябваше да извадя нещо което държа там и тъкмо се прибрах на магия с газта. Просто бутилката все едно си я залял с кофата.
                            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                            http://vbox7.com/play:124bedab

                            Коментар


                              #15
                              Отговорите водят до нови въпроси .

                              Хм,не се бях замислял,че и аз исках да видя къде са ми резервните крушки за фаровете,че държа бая неща около бутилката и гледам всичко се хъшнало,мухъл избил.Забърсах всичко,оставих багажника вдигнат час-два.Колата от 3-4 дена е в гаража и днес пак го отворих и същата работа.Миналия път я намазах мъжката с грес,че е взела да избива ръжда.По мои сметки остават за около 40 км газ,ама разхода ми се вдигна последните 3-4 месеца с около 1,5 литра,пък всичко уж наред.Хич не ми се занимава да отварям сондата за сега,като напълня другия път до горе ,и ако продължава да е така ще проверим и "хобота"на сондата.Колега "Лов" мерси за включването,винаги съм ти ценял мненията. Добавка 23:00ч.:Попаднах на това мнение в тази тема...Същия въпрос,някой да опровергае или потвърди изказванията на колегите Колев и Янко?
                              Колега от Форума написа:
                              По принцип може да се получи, когато бутилката е в купето на автомобила и парното работи добре ,а през нощта е било студено. Но при положение че е топло, а се поти е признак че не е добре. Газта се изпарява в самата бутилка ,а това е проблем при по-голям пробег замръзва и минаваш на бензин.
                              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                              Коментар

                              Working...
                              X