Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto 1.6 90 к

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto 1.6 90 к

    Здравейте ! Казвам се Иван имам проблем с колата при запалването . Свети ми горе отдясно лампата за инжекцията или незнам точно за какво е....Пишете ако сте запознати с проблема,за да го реша и аз Благодаря ви предварително !

    #2
    Re: Fiat Punto 1.6 90 к

    Провери свещите!

    Коментар


      #3
      изказвам предположение но има вероятност да ти е заминал датчика за входящия въздух.ако се прецака колата почва да работи неравномерно и трудно пали.за целта намираш някой който работи с мултицет и го накарай даму замери съпротивлението.друга причина която дано да нее от нея е бензинова помпа.няма дебит .но първо си провери датчика за въздуха и този за водата също.те са почти идентични
      Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

      Коментар


        #4
        А как работи двигателя, газ има ли ?
        FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

        Коментар


          #5
          Re: Fiat Punto 1.6 90 к

          bolqr4e написа:
          Здравейте ! Казвам се Иван имам проблем с колата при запалването . Свети ми горе отдясно лампата за инжекцията или незнам точно за какво е....Пишете ако сте запознати с проблема,за да го реша и аз Благодаря ви предварително !
          Колега, това е лампа която сигнализира, че компютърът ти е отчел неизправност на някой от всичките датчици свързани с него. Най-добре е , а мисля и най-евтино ще ти е , ако си закараш колата на диагностика. Щом нямаш допълнителни симптоми които да насочат към нещо определено, може да е какво ли не. На различните хора, които ще те посъветват различни неща да смениш, са се повреждали различни части. И всичките ще водят до едно - светване на тази лампа. Имаш два варианта - да подменяш наред , докато налучкаш неработещата част, или да отидеш на диагностика, и да ти кажат кое точно не ти работи правилно.
          FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

          Коментар


            #6
            Re: Fiat Punto 1.6 90 к

            YAROSHKH написа:
            bolqr4e написа:
            Здравейте ! Казвам се Иван имам проблем с колата при запалването . Свети ми горе отдясно лампата за инжекцията или незнам точно за какво е....Пишете ако сте запознати с проблема,за да го реша и аз Благодаря ви предварително !
            Колега, това е лампа която сигнализира, че компютърът ти е отчел неизправност на някой от всичките датчици свързани с него. Най-добре е , а мисля и най-евтино ще ти е , ако си закараш колата на диагностика. Щом нямаш допълнителни симптоми които да насочат към нещо определено, може да е какво ли не. На различните хора, които ще те посъветват различни неща да смениш, са се повреждали различни части. И всичките ще водят до едно - светване на тази лампа. Имаш два варианта - да подменяш наред , докато налучкаш неработещата част, или да отидеш на диагностика, и да ти кажат кое точно не ти работи правилно.
            И аз съм на същото мнение.
            FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

            Коментар


              #7
              Re: Fiat Punto 1.6 90 к

              Ми хора моита е 1.1 ... въпросния датчик ми си свети винаги .... и на бензин и на газ ... ламбда сондата ми е ударена и изкривена ... мисля ,че имаше проблем и с релето свъзано с компа ... подава му се допълнително маса ... но винаги си пали ,зима ,лято няма проблем въртиш и се събужда ... неосещам разлика във вървенето на газ ... е мисля ,че преди по-добре ускоряваше до 140 с полунатиснат педал на газта ... е несмятам да я карам постоянно така .. но мисълта ми е че нямам проблем, с паленето
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар

              Working...
              X