Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпросче за километраж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпросче за километраж

    Здравейте колеги. Съвсем нов съм във форума по простата причина че преди няколко дена си закупих Фиат Браво .Незнам дали темата ми е за тук,но ако съм объркал нещо ме извинете и ако можете преместете темата.Та въпроса ми е?Моето табло е без бордови компютър незнам дали така му се казва Дали мога да го сменя с друго табло(с дисплейче) и дали е лесно.Мерси предварително за отговора.Ааа колата е 1.6 16v ако има значение.Заглавието редактирано."Модераторски екип на fiat-bg.org"
    Fiat Bravo 1.6 16 103hp

    #2
    Колеги така няма кой да даде съвет?????
    Fiat Bravo 1.6 16 103hp

    Коментар


      #3
      Готино въпрошче. Преди време също се интересуваха дали ще се получи, и мисля че имаше разлика в буксите, заради което трябва новото табло да го купиш с все буксите, и да се проследят кабелите от старите букси, оригиналните, и да се свържат към новите букси. Но не съм сигурен дали някой го е правил.

      Коментар


        #4
        Мерси за отговора колега! За буксите съм съгласен. Ами дисплея как ще показва километрите???
        Fiat Bravo 1.6 16 103hp

        Коментар


          #5
          Ми да ти кажа - аз така само по картинките съм гледал и съм си мислел кое как би могло.. иначе ако си с жило - немам идея, вероятно друг датчик на ск. кутия, с окабеляването към него.... става играчка.

          Коментар


            #6
            Темата е малко стара, но така и никои не каза пробвал ли е има ли смисъл.Моят километраж няма жило предполагам е с датчик.Скоро се налага да отварям таблото и видях че е с две букси в горната част .Ако някои колега с ново табло е отварял неговото може да каже с какви букси е(ако има снимки може да сподели).Не ми се иска да купувам табло и да не стане.Поздрави
            Fiat Bravo 1.6 16 103hp

            Коментар


              #7
              Накратко:всички Браво/Брава /Мареа са с датчик на скоростната кутия а не с жило на километража , който изпраща ел. импулси към таблото ти и с определен алгоритъм ти изчислява км. и скорост.А дали си с механичен или електронен брояч на LCD смятам че няма кой знае какво значение, сам си видял че отзад всичко е печатна платка с ел. елементи и ел. моторчета управляват всички показания.п.с. едно уточнение този LCD за разлика от обикновеното табло може да ти показва също и външна температура ако имаш съответното ниво на оборудване на автомобила но в твоя случай това няма как да стане.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Мерси за обърнатото внимание. Значи ще си купя табло с LCD и ще пробвам дали става.Може ли някои горе-долу да ми кажете примерна цена за такова табло и дали не се продава такова във форума.
                Fiat Bravo 1.6 16 103hp

                Коментар


                  #9
                  Колега най лесно е да купиш табло, въпроса е да ли ще стане а и дали си заслужава само заради един LCD, който в случая може би взема данни и от ЕКУ-то за паметта на километрите.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар

                  Working...
                  X