Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за изпиране на тапицерия.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за изпиране на тапицерия.

    колеги искам да си изпера салона на колата,силно замърсен е особено по седалките.та въпроса ми е някой да ми даде съвет какви препарати да ползвам за максимален ефект,моля без спамове от типа ползвай белина или ачеРедактирано заглавие според правилата на форума."Модераторски екип на fiat-bg.org"
    Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

    #2
    Има специализирани места, ще ти легне 100лв грубо.Аз съм търкал с препарати преди време ама ....Иначе .... примерно Медикс за тапицерии или мокети.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      еми аз точно тея 100 лв искам да спестя чудех се дали с прах за пране ще стане и колко време после да седят да съхнат за да не се омерише купето
      Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

      Коментар


        #4
        И мен от доста време ми се върти в главата подобна идея. Има едни спреове за почистване на тапицерия, но не знам колко са ефикасни http://eshop.rally-club.net/product_...fsu8plloe2hkj4
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          Учудвам се на тия 100лв,за 15лв.познат с машина ми лъсна седалките,чак ми стана неудобно като видях момчето как ми е лъснало колата,та му дадох 20лв.
          Marea HLX 147ps

          Коментар


            #6
            колега ползвал съм подобни спрейчета само че за седалките на камиона и не съм много доволен,специално за тоя нямам инфо
            Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

            Коментар


              #7
              Gofi написа:
              Учудвам се на тия 100лв,за 15лв.познат с машина ми лъсна седалките,чак ми стана неудобно като видях момчето как ми е лъснало колата,та му дадох 20лв.
              е кажи къде да отидем и ние да ги чистим
              Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

              Коментар


                #8
                седалки

                провери по фирми където продават перилни препарати за почиствеащи фирми- за машни и други при на с има подобна и си е переш сам ако намериш и перяща прахосмукачка още по добре иначе като го испереш мръсотията пак си е нанасяш на тапицеията а ако е смука е по добре и гледай препарата да не развали тапицерията пробвай на място където не се забелязваа с белина и подобни не те съветвам дори и да пробваш.http://www.avtokozmetika.net/tablo.h...vtomobili.html
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  В жегите изсъхнаха моите седалки за 2 дена.Не миришеше на влага после.Използвах медикс за килими.Не падна мръсно, явно са били чисти.Ама колега ти поне си от Сф, ако някой правеше техно кондициониране в СЗ веднага бих дал 100лв, че и др. процедури по колата щях да направя.Питай tyson , за какво чистене иде реч.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Може ли и аз да се включа? На първата ми кола VW Polo точно преди 1 година и прах салона. Първо се допитах до доста приятели, които са ходили на автомивки за пране и т.н. Всички започват да мухлясват и да се суши 5 дена все тая. Дори сега година и повече след това като се кача веднага усещам кой си е прал колата с пароструйка на автомивка. А и те направо пускали пароструйката и така се пере. Малко препарат и яко с струя т.е. водоструйка не паро. И така реших и аз да спестя някой лев. Буквално разглобих цялата кола (имах да сменям и цялото табло та викам айде на един път) Една едричка моя комшийка ми препоръча в да си взема от Kaufland някакъв обезмаслител за 2-3лв. и да пера. Свалих седалките, махнах мокета и влезнах във филма. Майка ми един ден се пребира и гледа цялата ми стая в седалки, резервни гуми и абе всичко от колата + табло и т.н. ШОК . Вика "Това неможеш да го събереш". След като си качих седалките в нас беше удобо да започна да ги разглобявам. Свалих тапицерията, накиснах е 24ч. в корито с вода с малко препарат, но много малко за да не стане на петна (тук чисто, там не). След това с четка яко пране. Май цял ден си играх в банята да изпера абсолютно всичко. След това на покрива на блока е оставих и точно за 10 часа беше изсъхнало абсолютно всичко. Поставянето на тапицерията не е голям зор. Предварително почистих дунапрена на седалките, а от там що мръсотия падна не е истина. И тук идва тоя момент. На мивките като перат салона, цялата мръсотия попада под тапицерията и отдолу става каша, затова не препоръчвам на никой да си пере седалките директно на автомивка. Даже май и със спирт допочистих дунапренчето за да е перфект. Ако знаеш колко мръсотия има в купето, ако ти се занимава разглоби всичко и почисти и там. Между другото цялата тази операция е правих точно преди 1 година. Сега си мисля дали да не разглобя и Bravo-то, не че е толкова мръсно, но има тук таме петънца по мокета на пода. И седалките ще разглобя, но този път ще ида на мивка да ми изперат само тапицерията. Пак добро съхенене и готиното е, че се качваш в кола и не ти мирише на нищо освен на приятно ухание на препарат.Дано съм ти бил полезен, поздрави!
                    MB 280 S W108 67' - pickUp
                    MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                    ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                    Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                    office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                    Коментар


                      #11
                      Миналата година собственоръчно си прах тапицерията с препарат за пране на килими и парцал. Наистина, колко кофи с кафеникава вода изхвърлих нямате идея! Лошото е, че след това докато изсъхна 2-3 дни смърдя гадно в купето, но след около седмица почти никаква неприятна смрад не се усещаше. Мокетът от сивкав стана черен, а и благодарение на четката стана по-пухкав.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        благодаря на всички които писаха по темата ,чакам да се поуправи времето и ги почвам сам,ще викам неволята :D :D :D дано темата да е полезна и на други в мойто положение
                        Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

                        Коментар


                          #13
                          Мога да ти предложа тоя тип почистване- пране на целия салон без пода-100лв ,при положение че като стане готова колата (4-5часа) е абсолютно суха навсякъде. Прилагам снимки на резултатите.
                          Прикачени файлове
                          Фиат Крома 1.9 16v+
                          Фиат Браво 1.6 16v
                          Фиат Мареа 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            pi4_s_bravo написа:
                            Мога да ти предложа тоя тип почистване- пране на целия салон без пода-100лв ,при положение че като стане готова колата (4-5часа) е абсолютно суха навсякъде. Прилагам снимки на резултатите.
                            е хубаво колега ама поне да не беше толкова пари,разбирам че препаратите са скъпи и труда още повече ,но според теб щях ли да пускам такава тема ако имах 100лв излишни за пране на салона?
                            Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

                            Коментар


                              #15
                              Е всеки си преценява,аз ти предложих пък ти дали ще искаш си е твоя работа. Като ти е мерак пери си го сам-никой не те спира.
                              Фиат Крома 1.9 16v+
                              Фиат Браво 1.6 16v
                              Фиат Мареа 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X