Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата не ми пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата не ми пали

    Здравейте вси4ки.значи ето какъв ми е проблема:От няколко дни насам колата не ми пали.вкарвам си ключа врътвам го и само върти,не иска да запали.на таблото вси4ко си е наред,бензиновата помпа върти,но не пали.вадих бушоните и ги слагах един път пали,един път не.от какво може да е вси4ко това??
    fiat punto sx 1.1,96'

    #2
    Re: Колата не ми пали

    mishos85 написа:
    Здравейте вси4ки.значи ето какъв ми е проблема:От няколко дни насам колата не ми пали.вкарвам си ключа врътвам го и само върти,не иска да запали.на таблото вси4ко си е наред,бензиновата помпа върти,но не пали.вадих бушоните и ги слагах един път пали,един път не.от какво може да е вси4ко това??
    виж си дистрибуторната капачка,палеца може да е поизносен.

    Коментар


      #3
      кола

      КАКВА Е КОЛАТА- модел -двигателстартера върти ли
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        fiat punto 1.1 55.-стартера си върти нормално.запалих я днес и ми изгасна,след това неискаше да запали
        fiat punto sx 1.1,96'

        Коментар


          #5
          mishos85 написа:
          fiat punto 1.1 55.-стартера си върти нормално.запалих я днес и ми изгасна,след това неискаше да запали
          какво свети по таблото- при контакт- при въртене

          Коментар


            #6
            всичко по таблото е нормално,свети си това което трябва.
            fiat punto sx 1.1,96'

            Коментар


              #7
              Още може да е датчик на запалването.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                mishos85 написа:
                fiat punto 1.1 55.-стартера си върти нормално.запалих я днес и ми изгасна,след това неискаше да запали
                да не ти е блокирал имобилайзера,това е често срещан проблем при тея коли,
                Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

                Коментар


                  #9
                  На бензин я палиш, нали? Газова имаш ли?Може да ти върти помпата но да не качва, трябва да видиш дали дърпа, откачи от някъде откъм двигателя и врътни.От там - датчици. Има ги в аутодата какви стойности трябва да са.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Я провери двойното реле на бензиновата помпа и на ЕКУ-то да не би да ти прави проблем.
                    _/''''''''''''''''''''''''\_
                    //---------------\\
                    [( )== //// ==( )]
                    |_|'------------'|_| ....Punto

                    Коментар


                      #11
                      или е имобилаизера , да свети тъпото CODE, или е релетето което командва бензиновата помпа ,и подаването на ток към бобините ,но човека казва , че помпата работи , поне аз моита я чувам... или има изгоряла бодина или нещо с кабелите ... искараи свещите и ги нареди и им накачи кабелите и опитаи да запалиш и гледаи дали ще има искра на сяка свещ... слабите места са релето и бобините ...
                      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                      Коментар


                        #12
                        Колега , като е топла колата ли не иска да запали или постоянно.При мен проблема беше такъв.Пали като е студена , като я пораздвижа малко и я загася и после немога да запаля , върти ,но не пали.Оказа се Датчик на запалването (датчик на разпределенител вал или нещо такова) В много сервизи неможаха да открият проблема защото не се появяваше винаги, но накрая го постигнах в D&N и диагностиката го хвана. Компа дава грешка на колянов или разпределител вал и аз много не разбирам.Смениха го и се оправи.70лв. струва датчика , дори можеш и сам да го смениш , иначе смяната няма да ти е повече от 20лв.
                        И се чу рев във тъмнината ,заблестяха ксенонови светлини, огледах се, какво ли в мрака ще се приближи ?
                        Попитах се откъде дойде ,от кой ли свят ,
                        И за миг в мрака блесна емблема на ФИАТ . Сега въпроса просто бе , това Браво/Брава ли е или Купе ?

                        Коментар

                        Working...
                        X