Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново за клапана Мареа комби

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново за клапана Мареа комби

    Клапана за задната пръскалка на Мареата не открих.2.30 мин разглобявах и сглобявах и нищо.Най вероятно е под абс или резервоарчетата за спирачната течност и хидравликата където не може да се види нищо и най вероятно е там защото до там някъде маркучето е бяло а после преминава в черно.И друга идея миминава през ума да срежа черния където се вижда и със друг маркуч иклапан да го съединя с белия, но това ще стане само акоклапана е в моторния отсек ако не е операцията е безмислена.Съмнявам се че изобщо не е в моторния отсек.Ако някой знае точно къде е да помага ще му бъда много благодарен.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...r=asc&start=15
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Lancia Y

    Коментар


      #3
      Намерих го

      Намерих клапана оказа се точно зад казанчето за спирачната течност под шумоизолацията.Махнах го и поставих просто една тръбичка,а забравих да кажа че клапана беше запушен,но с това проблема не се реши вода до отззад не отива.Огънаха ми се ушите да надувам в двете посоки и не става.Явно има запушено някъде или е прегънат маркуча но не на сгъвката отзад за задната врата.Следващата операция е като се стопли ако не е тръгнал дотогава подмяна на маркуча целия само някой да каже откъде по точно минава.Ето ви снимки от мъчението за намиране на клапана и самия клапан.
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        щом сега пак не отива вода недей да изхвърляш клапана ,проблема сигурно не е бил в него, а най вероятно на сгъвката на багажника ,като решиш проблема си сложи и клапанчето за да може да държи вода на дюзичката отзад да не стържи на сухо чистачката като натиснеш да пръска ПС не е нужно да сменяш целия мъркуч замени само на проблемното място по лесно ще ти е
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Е добре де

          Абе хора вие четете ли какво се пише.Писах че не е на сгъвката отзад и също че клапана бе прецакан.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Re: Е добре де

            Tornado написа:
            Абе хора вие четете ли какво се пише.Писах че не е на сгъвката отзад и също че клапана бе прецакан.
            извинявай тва за сгъвката не съм го прочел но не разбрах как си проверил клапана ако е с духане с уста нямаш толкова сила със сигурност, но ако е като си го откачил и след това си пръснал значи наистина може да е запушен ПС не се ядосвай толкова колега
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              Не че се ядосвам

              Значи клапана е прецакан всичко вътре е залепнало той не е проблем сега ме вълнува как ще издърпан новия маркуч по маршрута на стария.То е ясно че ще съединя двата но ако някъде където да се запъне не знам.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Re: Не че се ядосвам

                Tornado написа:
                Значи клапана е прецакан всичко вътре е залепнало той не е проблем сега ме вълнува как ще издърпан новия маркуч по маршрута на стария.То е ясно че ще съединя двата но ако някъде където да се запъне не знам.
                ами ако още не си издърпал стария , връзваш го с едно въженце по дълго и го изтегляш съответно въжето остава на мястото на мъркуча после връзваш новия мъркуч и изтегляш въженцето от другата страна и си готов но ако си махнал стария вече е по сложно
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Не съм

                  Не съм го издърпал ама я си представи че се запъне някъде.Какво ли значение има така и така не стига вода до отзад.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Re: Не съм

                    Tornado написа:
                    Не съм го издърпал ама я си представи че се запъне някъде.Какво ли значение има така и така не стига вода до отзад.
                    ако се запъне/което ме съмнява/ проследяваш от къде минава разглабяш горите готово малко повече работа ама кво да се прави според мен си струва труда УСПЕХ
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар

                    Working...
                    X