Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампички на таблото за пунто мк2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампички на таблото за пунто мк2

    Някой може ли да ми даде някакво описание да видя всяка от лампичките по таблото какво изобразява. Ще бъда също много благодарен , ако някой ми даде някаква книжка за Фиат пунто мк2 1.2 на английски , защото намирам само някакви на руски и полски. Проблема е , че като пусна колата някаква лампа като акумулатор свети постоянно червено и не знам дали е нормално.
    Fiat Punto 2002г 1,2i 8V 4/5 doors+FOBOS-7l/100km смесен разход на газ

    #2
    Aз имам книвка с описание на всички лампи. Но е на немски. Сега нямам възможност да сканирам списъка лампи. Направи снимка на светещата лампа и ще ти кажа за какво е. Ако приемем, че не е акумулатор (това и сам може да познаеш, преполагам), то най-близкият до символа за акумулатор е този за проблем в управленито на ДВГ (ЕКУ).Но щом свети червено-няма как да е нормално, за съжаление....

    Коментар


      #3
      Re: Лампички на таблото за пунто мк2

      Tosho написа:
      Някой може ли да ми даде някакво описание да видя всяка от лампичките по таблото какво изобразява. Ще бъда също много благодарен , ако някой ми даде някаква книжка за Фиат пунто мк2 1.2 на английски , защото намирам само някакви на руски и полски. Проблема е , че като пусна колата някаква лампа като акумулатор свети постоянно червено и не знам дали е нормално.
      даи снимки .... невярвам да няма как да снимаш
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        Ето това свети на таблото .Съжалявам за некомпентентния въпрос , но просто колата я имам от седмица и ми е първи автомобил....Много интересно как толкова масов автомобил няма нищо на английски език.. ?
        Прикачени файлове
        Fiat Punto 2002г 1,2i 8V 4/5 doors+FOBOS-7l/100km смесен разход на газ

        Коментар


          #5
          Незатворена врата.
          Прикачени файлове
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            винаги свети.... Ако предния капак не е напълно затворен ... това сигнализира ли го. Ако нещо него да го проверя...
            Fiat Punto 2002г 1,2i 8V 4/5 doors+FOBOS-7l/100km смесен разход на газ

            Коментар


              #7
              Tosho написа:
              винаги свети.... Ако предния капак не е напълно затворен ... това сигнализира ли го. Ако нещо него да го проверя...
              Предния капак не се отчита.Няй вероятно проблема ти е в багажника.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Само да вметна, че символите, които е дал Malone, не са за Пунто MK2, а за друг модел на ФИАТ, предполагам. Не че има голяма разлика, но все пак да е ясно.

                Коментар


                  #9
                  cheruna написа:
                  Само да вметна, че символите, които е дал Malone, не са за Пунто MK2, а за друг модел на ФИАТ, предполагам. Не че има голяма разлика, но все пак да е ясно.
                  провери си вратите .. има едни копченца които се натискат от вратата при затваряне и примерно лампата на плафона угасва ... незнам за багажника ,но вратите определено някое от тез копченца ти прави мизерия...
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар


                    #10
                    cheruna написа:
                    Само да вметна, че символите, които е дал Malone, не са за Пунто MK2, а за друг модел на ФИАТ, предполагам. Не че има голяма разлика, но все пак да е ясно.
                    Те затова и се наричат "символи" колега. Визуално са почти еднакви на всички автомобили.Ето една колекция на warning symbols.
                    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                    www.cyxap.com

                    Коментар


                      #11
                      кола

                      в бравата отстрани на вратата вътре има едно Бутонче напръскай го например с WD 40 и трябва да спре ако не трябва да се разглоби и да се смени търси по подробно тук как http://62.195.105.49:7080/navi?COUNT...D=1&GUI_LANG=3
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Оправих си проблема С много, много мъки намерих ръководството на Haynes Manual Fiat Punto Mk2. На английски език е , намерих го в някакъв румънски форум... Моля , някой който има достъп в download секцията да го качи. Линк за директна връзка към файла: http://www.4shared.com/file/10474311...s_f_p_mk2.html
                        Fiat Punto 2002г 1,2i 8V 4/5 doors+FOBOS-7l/100km смесен разход на газ

                        Коментар


                          #13
                          Това също ще ти свърши работа :P
                          Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                          Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                          Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                          Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                          Търси се..

                          Коментар


                            #14
                            Както си карах и на таблото ми светна лампичката от прикачения файл.Мойта обаче светна в червено .Спрях за 10-ина мин. и после като тръгнах тя вече не светеше. Питането ми е какаво точно се опита да ми каже тази лампа.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #15
                              Това е обяснението във Мануала за тази индикация
                              EOBD - ENGINE CONTROL SYSTEMFAILURE (amber)In normal conditions, turning the ignition key toMAR, the warning light turns on, but it should go offwhen the engine has started. The initial turning onindicates that the warning light is working properly.If the warning light stays on or turns on whentravelling (on certain versions together with themessage on the display):glowing steadily - means a fault in thesupply/ignition system which could cause highemissions at the exhaust, possible lack ofperformance, poor handling and highconsumption levels.In these conditions it is possible to continue drivingwithout however requiring heavy effort or highspeed from the engine. Prolonged use of the carwith the warning light on may cause damages.
                              Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                              Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                              Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                              Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                              Търси се..

                              Коментар

                              Working...
                              X