Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете за решаването на един много дразнещ проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помогнете за решаването на един много дразнещ проблем

    Колеги,пуснах темата в общи,защото незнам какъв е дразнителя... Та проблема ми е че нещо дрънка покрай дясната гума в движение и направо откачам когато нещо шуми,скърца или тропка.Значи гледах,удрях с една чукче,изкривих ламаринката която е от вътрешната страна на диска така че да не опира в него и пак си тропкаЗвука е едно такова вибриране и се появява когато карам по паваж примерно или мина през някаква не много висока,но по-дълга неравностСъщо така не е много звънлив,но не е и никак тъп(средна работа е тропането) И още нещо: когато съм завил на дясно не тропа,а направо и още повече наляво-тропащАко можете да помогнете да го отстраня тоя дразнител ще съм ви много благодарен
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    #2
    Ако имаш тасове - покарай без тях. Ако имаш кора отдолу, провери дали е хубаво и плътно хваната навсякъде, като я удряш леко с ръка, и следиш дали тропа по същия начин. Провери за незакачени букси, например букса за помпа за пръскалки на фаровете. При мен много досадно тропа отляво, и хем го знам откъде идва, и не мога да се наканя да го направя.

    Коментар


      #3
      С лети джанти съм,кората преди ми тропаше и сега помислих че пак е от нея ама нееее,този път е друго.Под капака не съм се сетил да гледам ама си мисля че е от към джантата нещоИ още нещо: като застанеш в колата- за това дясно говоря Други предположения за да пробвам утре пак докато не го намеря? Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

      Коментар


        #4
        Спирачните апарати тропат по паваж. Виж тези теми: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=18298и http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42412
        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

        Коментар


          #5
          Здравей колега,проблемът ти много ми прилича на този който аз имах.Виж какво писахме и дано ти е от полза http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...light=Сега се загледах, че колата е Браво, но за биелетките има много теми, в търсачката написах биелетка и излязоха.Но обърни внимание да са за Браво, защото аз не се загледах и после колегите ме завърнаха

          Коментар


            #6
            PaUnOff написа:
            И още нещо: като застанеш в колата- за това дясно говоря
            Не те разбирам какво имаш предвид Като си в колата и извън нея - дясното все си е дясно.

            Коментар


              #7
              Пък при мен се чува един звук, когато тръгвам или включвам на скорост в движение. Все едно има камъче на гумата.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #8
                Колеги реших да използвам темата понеже проблема ми е подобен. От същата страна нещо ми стърже по диска. И е адски дразнещо в 3 сервиза питах и все неясни отговори. На реглажа ми отдръпнаха до колкото е възможно ламаринките от диска, но продължава и продължава. Звукат наподобява дращене с тел по диска и се проявява само като завия леко (2 см) волана на дясно, понекога и само направо го прави. Когато съм натиснал спирачката не се чува Свалях гумата 10 пъти да гледам и нищо.... накладките са почти нови.... евентуално предполагам, че може накой боклуче да е влезнало в накладката (спираните апарати?) ? Предложения ако има някой да помага ще съм много благодарен. Изкам да подчертая, че нестава дума за тропане, а за дращене на нещо метално по диска
                Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                Lancia Lybra 1.8 131Hp

                Коментар


                  #9
                  Ммм значи аз смених биалетките и двете преди около 20 дни,но не е от тях защото и преди това го имаше звука! Другото което е: почти убеден съм че е нещо по самото колело За колегата "ogi28b" - Имам в предвид че звука който се чува е като застанеш пред колата не откъм страната на акумулатора,ами от другата. За майсторите това май му се казваше "отляво на автомобила"За колегата "=Rudi=" Колега като натисна спирачката пак си тропа!!!Нещото което можеби може да ви подскаже е това,че звука изчезва веднага когато направя дори и минимален десен завой.Тогава спира да дрънчи(вибрира) дори и в най големите дупки
                  Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                  Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                  Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                  Коментар


                    #10
                    дам имам го и аз ... оказа се дръжката на облегалката .свали задната облегалка и няма да го има този шум !
                    Bravo GT 1.8

                    Коментар


                      #11
                      Хахахах....аз трябва да съм напълно глух,за да казвам че е от колелото тогава! "zloben9000" Проблемите ни са различни Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
                      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                      Коментар


                        #12
                        Не знам как точно е закрепен радиатора на бравото но на моята кола Пунто2 е на нещо като греда хваната с 2 болта за купето,та от едната страна единия болт не можеше да стегне добре въпросната греда и такова скърцане и тропане се получаваше не е за разправяне. Много трудно го открих проблема и може би случайно къде ли не търсех окачване спирачки и т.н.. Провери дали нямаш този ,като моя проблем.
                        Punto MK2 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Хайде колеги някой не се ли досеща нещо.... Дрънчиииии :D При натиснати спирачки също,само като завия на същата страна от която е проблема спира ???
                          Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                          Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                          Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                          Коментар


                            #14
                            Евентуално да провериш лагера принципно не може да тропа ако е разбит ама не се знае.Амортисьора също не е за подценяване.Другия вариант е да те пратя при моя майстор.Проблема,е че е в София.Доколкото разбрах става въпрос за отпред нали?Казваш,че като завиеш надясно спира,ако беше шарнир би трябвало да поскърцва ако е съсвсем сдал багажа.
                            Marea Wekeend 1999 1.6 16V

                            Коментар


                              #15
                              Ами така като гледам всичко е здравоотпред от там където тропа....шарнир,биалетка,накрайник,само амортисьорите предните са много зле,ама може ли от него да дрънка така(и какво по точно в него ще дрънчи),пък и като завия на ляво спира? Ще сменя амортисьорите тоя или другия месец и ще се чуе от тях ли е билоСлед като разбрах че са доста зле като покарах друго Браво и сега имам някакви съмнения с тях,понеже нали като е изпуснал и по паваж и такива неравности подскача,а аз точно там чувам и гадното дрънчене
                              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                              Коментар

                              Working...
                              X