Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.1 55s 96 прекъсва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1.1 55s 96 прекъсва

    Поздрави на всички!Имам от няколко месеца Punto което прекъсва на моменти за 2 3 секунди все едно че спира мотора ako се случи при потегляне угасва , при каране с голяма скорост (140) се усеша като периодично на всеки 30 сек спира за 2 3 и така с часове а друг път върви нормалноСмених свещите , пробих катализатора ,смених горивния филтър (заден ляв калник)Изключвал сам всичко без което мотора не загасва но няма промяна Малко по добре беше като изключих датчика за вакуума (Над релетата) но пак прекъсваше и след няколко дни го закачих отново.Ако някой е имал подобен проблем да ме насочи откъде да започнаИмам AUTODATA и мултицетБлагодаря предварително за всички съветиКолата не е в България , Така че моля не ми препоръчвайте определен сервиз или майстор в София

    #2
    Re: Punto 1.1 55s 96 прекъсва

    Не пишеш при тези прекъсвания светва ли лампата за неизправност по инжекциона/въпреки,че не е задължително/-ако светва,първо една комп.диагностика !Такива моментни прекъсвания са доста трудни за откриване...особено,ако не светва лампата,за да се прочете кода на грешката...-Почисти горивната система с течност за почистване на инжекциони-Провери конекторите-по специално на блока на моноинжекциона,бобините,горивната помпа,фазовия датчик за положението на коляновия вал,ЕКУ...-Масите на двигателя и ЕКУ...-Фазовия датчик-смяна с нов /моментно прекъсване не може да се открие по друг начин/Може да бъде и от други неща,но тези са най-важните и вероятните,имащи отношение към дефекта...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      здрасти колега!аз имам същото пунто-1година и половина ми правеше същата мизерия-смених почти всичко-дори катализатора махнах-уж се стабилизира но за месец и пак същото-карах го по маистори,в бош му мериха всичко,но нищо не откриха-направо се бях хванал в чудо!!!и все ламбда сонда ми повтарят-смених я и нея-нищо,накрая купих една бензинова помпа 2ра употреба,смених си я и о чудооооо-от половин година никакви проблеми!така че ако ти се занимава-свали бензиновата си помпа,закачи я на акумулатор и чуи как работи-моята старата я проверих така и както рабори нормално изведнъж за стотна от сек се зачудва и пак продължава да работи-несъм специалист но моя проблем беше от това.успех колега
      Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
      Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
      Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

      Коментар


        #4
        Re: Punto 1.1 55s 96 прекъсва

        tzarkov написа:
        Поздрави на всички!Имам от няколко месеца Punto което прекъсва на моменти за 2 3 секунди все едно че спира мотора ako се случи при потегляне угасва , при каране с голяма скорост (140) се усеша като периодично на всеки 30 сек спира за 2 3 и така с часове а друг път върви нормалноСмених свещите , пробих катализатора ,смених горивния филтър (заден ляв калник)Изключвал сам всичко без което мотора не загасва но няма промяна Малко по добре беше като изключих датчика за вакуума (Над релетата) но пак прекъсваше и след няколко дни го закачих отново.Ако някой е имал подобен проблем да ме насочи откъде да започнаИмам AUTODATA и мултицетБлагодаря предварително за всички съветиКолата не е в България , Така че моля не ми препоръчвайте определен сервиз или майстор в София
        И да добавя още нещо кьм мнението на колегите:При тези модели и с този проблем, най-честата причина от практиката се оказва една от бубините!! Провери и налягането на бензина в системата!Много е важно в твоя случай, всеки високоволтов кабел да бьде поставен точно на номера на цилиндьра, който го пише на бубините!

        Коментар

        Working...
        X