Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно браво 1.8 GT

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно браво 1.8 GT

    Здравейте колеги! Решил съм да си купя фиат браво и в момента съм в процес на търсене. Днеска ходих до горубляне и попаднах на доста запазено браво 1.8 GT 97g. До колкото разбрах от джамбазина GT-то се води високият клас на браво с най-доброто оборудване. До тук добре, но това което ме притеснява е как стои въпроса с подръжката и разхода на автомобилите от тази серия? Попринцип си търся по-евтина за подръжка кола и ме интересува има ли някакви фрапиращи разлики в това отношение между 1.8 и 1.8 GT? Благодаря ви за отговорите предварително!

    #2
    Здравей колега.Аз имам такова Браво 1.8 GT. Най-високия клас Браво е 2.0 HGT. Всички модели Браво с двигатели 1.8 са с оборудване- GT (ако греша някой да ме поправи). За подръжката не мога да кажа, че е скъпа, даже ми се струва евтина. Като разход на гориво- 6-7л/100км извънграда, градско около 10/100, но е според трафика и тежината на десния крак. П.П. Ако имаш и други въпроси, питай. :D
    Bravo 1.8 16V GT ex.
    Fiat Croma 1.9 16V mjet

    Коментар


      #3
      1,8 си е ГТ друго няма, няма нищо повече в обслужването от който и да е друг модел на машала моделите.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        Благодаря ви за бързите отговори колеги! Ако наистина харчи около 10/100 излиза че 1.8 не дава по-голям разход от 1.6? Другото което забравих да питам е как стои въпроса с еко таксата, ако взема 1.6 мотор по евтина ли ще е?

        Коментар


          #5
          Еко таксата се определя спрямо възрастта на автомобила в твоя случай 189-192 лв. Тоя порядък. А за мене и за всички 1.8 винаги е по-добрият вариант от 1.6 Данъка е почти еднакъв, застраховката, разхода, но вървежа......
          MB 280 S W108 67' - pickUp
          MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
          ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
          Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
          office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

          Коментар


            #6
            Като гледам си от София.... разход 10 малко трудно ще постигнеш,зависи както каза колегата от тежестта на крака,а извънградско гори към 7-8,ако искаш 6 извънградско сигурно трябва да караш с 80 че и по малко.Иначе 1.8 всички са GT (това е ниво на оборудване:споилер на задния капак,лети джанти,волана е по-хубав,седалките са по-извити и те обгръщат по-добре...и разни такива неща) Има и 1.6 GT и 1.9JTD GT
            Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
            Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
            Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

            Коментар


              #7
              Благодаря ви отново колеги! Последно бих искал да ви питам 1.8 двигателя колко кончета е? На бравото което гледах пишеше 108, нормално ли е разликата с 1.6 (103 коня) да е толкова малка?

              Коментар


                #8
                Твърдо - Невъзможно ! ГТ е 113 коня... Градско в София ми е 12/100 на мен.. но няма разлика с 1.6(макс 0.5/100). И то гори толколкова. Еко таксата ти е около 180-190. И данъка на 1.6 и 1.8 е еднакъв. Всички 1.8 са ГТ
                Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                Lancia Lybra 1.8 131Hp

                Коментар


                  #9
                  Значи джамбазина нещо се е объркал с тия 108 коня. Както и да е, ще го разпитам по подробно да видим какво ще измъдри, благодаря на всички които се включиха в темата, с пожелания за безаварийно шофиране.

                  Коментар


                    #10
                    Между 1.8 и 1.6 по-добрия мотор от двата е на 1.8-цата според повечето хора които са запознати с тези неща.Ина4е 1.6-цата е много по разпространена.Ако гледаш относно подръжка---комплект ролки и ангранажен ремък някъде около 350лв зависи вече кво производство са и марка...масло и филтър пак зависи....А разхода е около 10 градско... 7-8 извън града...Даже 1.4 мотора прави същия разход така 4е ако данъка не те притеснява....взимаи!!!!Успех!!!
                    Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                    KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                    Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                    Коментар


                      #11
                      Първо да се извиня за спама, но заговорихте за еко таксата и в момента този въпрос ме интересува. От тук разбрах че тя зависела от възраста на автомобила ... Някой може ли да ми каже как се изчислява или да даде линк да видя за какво иде реч? Плаща ли се еко такса ако колата се закопува не от джамбаз и е реистриранана вече?

                      Коментар


                        #12
                        Колега.. един съвет. Във форума се продават няколко такива бравота разтарси се и си намери регистрирана подаржана колица. Поздрави! П.П. Внимаваи единствено с превключване 1-2 предавка във високи обороти .. да не си сганеш вилката на муфата .. или да си счупиш 2-ра скорост. :D иначе колата е идеална. Пъргава.. барза.. стабилна.. Друго да те насоча като гледаш колата. Носачи, биалетки, кормилни накрайници. Провери климатика дали работи. Провери с колко ключа е колата. Ако е с 2 имаш основателна причина да свалиш цената.. особенно ако червеният ключ е хванал крачета. Слабо място на фиата е стъпковото моторче на парното за въртенето на въздуха вътре-вънка. Провери си по стоповете всичко дали свети нормално и най-вече дали светят крушките на задния номер. Провери дали свети крушката в жабката. Този модел има и кора под двигателя притив мокрене. Провери дали я има. Провери дали работят нормално степените на чистачките. Двигателя трябва да работи нормално и стабилно и като загрее да даржи 850 оботота. Не трябва да светят никакви лампи по таблото .. и да има доста прилично ускорение .. Пробвай да му напалниш километража... ако е запазено ще го направи. Виж нивото на саединителя дали е еднакво с това на спирачката. Провери дали няма изпуснал амортесиор. Провери дали праска праскалката на задната чистачка. Друго .. другоо.. двигателя е много тих на този модел .. поне моят и смея да твардя че моят е в перфектно састояние .. Колега пиши на каква цена ти годава човека .. иа най-вече ако имаш познат с такова браво заведи го него .. той ще си ги знае нещата как трябва да стоят при този модел. Поздрави и успех с покупката.. Няма да съжаляваш. П.П. Само не очаквай супер икономична кола. Няма да я получиш. Тази кола се кара от 2000 оборота нагоре. :D
                        Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
                        Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
                        Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
                        Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

                        Коментар


                          #13
                          Kotseto написа:
                          Първо да се извиня за спама, но заговорихте за еко таксата и в момента този въпрос ме интересува. От тук разбрах че тя зависела от възраста на автомобила ... Някой може ли да ми каже как се изчислява или да даде линк да видя за какво иде реч? Плаща ли се еко такса ако колата се закопува не от джамбаз и е реистриранана вече?
                          Колега Kotseto колата неможе да се регистрира без платена еко такса.С документа от плащането на таксата и всички други документи отиваш на гишето за регистрация.Ако гледаш всички неща които по долу колегата nonamecrew е писал...може и без пари да я земеш... Другия вариант е ако не се направи компромис за две крушки дет не светят...може и без кола да останеш,щот едва ли този които я продава ще смакне толко тях.Иначе колегата много то4но те е насочил кое и къде да гледаш...Евала!!!!
                          Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                          KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                          Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                          Коментар


                            #14
                            nonamecrew написа:
                            Пробвай да му напалниш километража... ако е запазено ще го направи.
                            Ти като пишеш мислиш ли? Кой ще му даде да го направи това, а и какъв трябва да си да опитваш да се силиш с кола, която не познаваш и т.н. Направо ти се чудя на акъла, чесно.....
                            MB 280 S W108 67' - pickUp
                            MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                            ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                            Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                            office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                            Коментар


                              #15
                              Suppish написа:
                              nonamecrew написа:
                              Пробвай да му напалниш километража... ако е запазено ще го направи.
                              Ти като пишеш мислиш ли? Кой ще му даде да го направи това, а и какъв трябва да си да опитваш да се силиш с кола, която не познаваш и т.н. Направо ти се чудя на акъла, чесно.....
                              Колега, като изключим пълненето на километража (което едва ли щеше и да го направи купувача) всичко друго е добре написано, което всъщност компенсира това с километража, така че можеше да пропуснеш да наредиш човека Лично мое мнение.п.п. Хора спрете да търсите компромати във всяко мнение! Напоследък само спорове в тоя форум
                              Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                              Lancia Lybra 1.8 131Hp

                              Коментар

                              Working...
                              X