Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неточно показание на оборотомера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неточно показание на оборотомера

    Този проблем ми стои отдавна. Още като си купих колата, реално не ми пречи защото не карам колата по оборотомера, но все пак ми е любопитно да обменя опит. Колата е от старите Фиат Уно 1985г. Оборотомера отчита много по малки показания от тези които се реалните. И при максимална скорост не вдига повече от 3000 оборота, даже приятелите ми се смеят че карам със 120км/ч на 1500 оборота. Имам техническото ръководство на Hayenes но там тази тема не е засегната въобще за този модел 1.3 SX. Чувал съм че датчика се намира или някъде на делкото или на маховика. Ще бъда благодарен на мнение особено на колеги със същия модел и сходен проблем
    VW Bora Variant 1.6 16V '01

    #2
    аз пък имам подобен проблем на мойто Уно,само че с километража...пак като на колегата-карам с над 100(може би) и стрелката не се вдига на повече от 60-70!!!та въпроса ми е да не би нещо да е от жилото...трябва ли да махна таблото и там също да погледна?може нещо да е замърсено,или де да знам...предполагам,че и на колегата с оборотомера ще му е интересно да научи

    Коментар

    Working...
    X