Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ох пак стрелката на Т

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ох пак стрелката на Т

    Колеги тая тема не ми дава мира - стрелката понякога минава дори предпоследното деление и тогава пуска перката /е уж с 1-2 мм я минава само но е притеснително/ Иначе колата се държи нормално смених даже датчика но перката ама пак там си пуска - понякога е различна Т на която пуска перката. Майсторът твърди че понеже датчика който е вътре е на малкия кръг а дебита на водната помпа е малък и докато достигне топлата вода до радиатора и тя отчела вече висока Т вътре!Мен ми звучи логично/даже маркучите са ок термостата е ОК/ кажете вие какво мислите менми бръмна главата !Колата е Пунто 1.1 95г.
    Пунто '95 1.1

    #2
    а проверил ли си датчика които дава инфодмация на уреда на таблото
    PUNTO 1.1 94г.

    Коментар


      #3
      ами и аз за него си мисля но как да го проверя?а друго ми хрумна възможно ли е самата водна помпа да си отива но да не тече?
      Пунто '95 1.1

      Коментар


        #4
        Колега, смени си датчика за уреда на таблото! При мен се оказа че дава грешно инфо и отчиташе ниска температура!Виж тука за Браво 1.4, на Пунтото трябва да е същия и пак около термостата някъде в корпуса на двигателя!http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3958
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          ами ще пробвам да видя датчика - четох за клемите че давали проблем - но на първи поглед не ги видях - този датчик е 1 син на цвят нали - бизо до термостата?
          Пунто '95 1.1

          Коментар


            #6
            ако имаш възможност провери с един мултицет датчика трябва да има съпротивление 2000 - 3000 ohms при 20 °C и 200 - 300 ohms при 90 °C
            PUNTO 1.1 94г.

            Коментар


              #7
              Проблема е от датчика който ти е изведен с уред на таблото. За перката си има друг датчик на радиатора. Ако отчита повече от колкото е истината значи е за смяна... ако отчита по-малко може и проблема да е в клемите. Защото с повишаване на температурата, съпротивлението намалява, следователно ако ти е проблема в клемите би трябвало съпротивлението да е по-голямо и уреда да показва по-ниска температура... Значи сменяй датчика!
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                ок момчета много силно и компетентно мнение !Много благодаря днес ще потърся датчик и ще го сменя - дано се оправи! Мерси
                Пунто '95 1.1

                Коментар


                  #9
                  bopkata написа:
                  ами ще пробвам да видя датчика - четох за клемите че давали проблем - но на първи поглед не ги видях - този датчик е 1 син на цвят нали - бизо до термостата?
                  Не! Не е синия!Синия е този който подава информация за температурата на мотора за ECU!И да го смениш, няма да се овътриш много, струва 15 лв, обикновено след 7-8 кодини и той дава грешни стойности и лъже ECU.Този за стрелката е само с една клема, в него влиза кабелната обувка и кабела е единичен. На бравото беше на корпуса на мотора, отзад, близо до термостата но не на неговия корпус!
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #10
                    bopkata написа:
                    ами ще пробвам да видя датчика - четох за клемите че давали проблем - но на първи поглед не ги видях - този датчик е 1 син на цвят нали - бизо до термостата?
                    Не! Не е синия!Синия е този който подава информация за температурата на мотора за ECU!И да го смениш, няма да се овътриш много, струва 15 лв, обикновено след 7-8 кодини и той дава грешни стойности и лъже ECU.Този за стрелката е само с една клема, в него влиза кабелната обувка и кабела е единичен. На бравото беше на корпуса на мотора, отзад, близо до термостата но не на неговия корпус!
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      колега абе май е синия? - аз отидох в 1 магазин за фиат питах за датчик за отчитане на Т на таблото на пунто и онези го извадиха по каталог - и е син - мисля че се намира точно на корпуса близо но не на самия термостат - зад него - но е с 2 жака май? къде е тоя за вътре>? ако не е той?
                      Пунто '95 1.1

                      Коментар


                        #12
                        Първо сори за двойния пост горе, ама нета днеска здраво бози и явно съм кликнал двойно.За Пунто чеснто казано не знам, на моето изобщо нямаше датчик вътре, а само един червен светодиод който индикираше прегряване. Но тоя синия датчик за температурата за ECU си го имаше и там (Пунто 1.1 55).Датчика за отчитане на температурата за уредчето е с една клема за кабелна обувка , а не с две - поне на Стамболийски оня пич така ми обясни, каза че за типо, браво, брава, пунто е все еднакъв. Гледахме дори и в каталога, където беше написано "Water temperature control".Ти ще разбереш лесно дали това е датчика със следната елементарна проба: При загряла кола, когато датчика показва някаква стойност дай на контакт и измъкни кабела на датчика. Внимателно, защото на синия има една скобичка отгоре.Ако стрелката падне долу в ниското, значи е той. Ако не - кажи им на тия пичове в магазина много здраве и ходи на Стамболийски, оня там поне е фен и доста ги чатка нещата!
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар

                        Working...
                        X