Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво: Масло на хидравликата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво: Масло на хидравликата

    Здравейте колеги, някой знае ли как или откъде се източва въпросното масло? Става въпрос за Браво 1.6 16В 103 к.с. 1997г. Благодаря ви предварително.

    #2
    Re: Фиат Браво: Масло на хидравликата

    mitko85 написа:
    Здравейте колеги, някой знае ли как или откъде се източва въпросното масло? Става въпрос за Браво 1.6 16В 103 к.с. 1997г. Благодаря ви предварително.
    От рейката. Развиваш болта на някоя от тръбичките, подлагаш съд с вместимост около литър, въртиш волана крайно ляво-крайно дясно (загасен двигател). Хидравличната течност изтича. След това завиваш болта обратно, много внимаваш да не го пренатегнеш, защото рейката е алуминиева и резбата лесно се изронва. Аз сменях рейка така, преди мен някой го беше пренатегнал, и от там течеше, аз да го затегна и ... След това наливаш новата течност, палиш, крайно ляво-крайно дясно, гасиш, доливаш, пак палиш, и това е. Наколко пъти проверяваш дали не е трябва да долееш. Питай, ако има нещо неясно. Успех!

    Коментар


      #3
      Има по лесен начин, откачаш възвратния маркуч от разширителния съд и го слагаш в някакъв съд, затапваш дупката на разширителния и палиш и почваш да наливаш масло, а и някой да върти волана вътре. Като започне да излиза чисто затапваш и си готов.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        Благодаря ви за отговорите.

        Коментар


          #5
          каква е горе доло цената на тези масла
          Fiat Marea Weekend 1.8 `99 ELX

          http://www.flirt4e.com/test.php?tid=360849411

          Коментар


            #6
            15-на лева литъра
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар

            Working...
            X