Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дебалансирани гуми или ... ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дебалансирани гуми или ... ?

    Здравейте.Вчера обух колата с 4 Michelin Extreme 165/70/14 Punto Mk2 и имах извънградско пътуване днес.Усетих, че на 2-ра , 3-та,4-та,5-та скорост притриса.Пробвах с 90 км/ч при притрисането, натискам съединтел до край, за да видя дали проблема е от гумите или от двигателя и като го натисна притрисането се успокоява.Другото, което забелязвам е, че сега с летните гуми количката вози доста по-дървено и усещам всяка грапавинка на пътя.Подобно притрисане, но само на 4-та скорост имах преди време и го оправих с бутилка Redex преди 5 месеца.Сега незнам дали точно днес се появи пак този проблем или гумите са прекалено напомпани или де балансирани.Бихте ли помогнали.БлагодаряП.С: Има и още нещо с колата и ще Ви питам тук направо - от скоро като пусна климатика се чува при подаване на газ нещо като леко стържене, имам чувството, че перката опира някъде, което ми се струва невъзможно, но самото усещане е такова.Просто, като го пусна, при смяна на предаваката и подаване на газта се чува леко странен звук между стържене, виене, сякаш нещо някъде допира.Опасно ли е?Мерси отново.

    #2
    Колега,за климатика мисля че при подаване на газ малко по-рязко,съединителя на компресора отцепва и след това зацепва отново.Във форума имаше няколко теми по въпроса с шума - за лагер на ролката на компресора,за лагерите на компресора и т.н.При мен имаше подобно нещо,но се оказа че между ролката на компресора и диска който се зацепва в нея има мизерии и при включване на климатика издаваше стържещ звук.В последствие всичко явно се е изчистило и нямаше ядове.
    Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
    ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
    ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
    ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

    Коментар


      #3
      Моля Ви помогнете.Започвам все повече да си мисля, че сяцането при смяната на предавки е добре познатия проблем, който преди месеци оправих с Redex.

      Коментар

      Working...
      X