Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помощ в избора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помощ в избора

    Здравейте колеги ! Решил съм да си купувам автомобил тази есен , но познанията ми опират само до екстрите Затова реших да се допитам до по-знаещите. Та избора ми спира до 2 италиански диаманта единият е Темпра другият е Брава. Сега главният въпрос е - Има ли смисъл да взема старата темпра , която е и по-евтина и да налея повече пари за да я пременя в нещо сносно , или да търся някоя по-добра Брава?След това ме интересува какъв двигател да търся за Темпрата и за Бравата, като се има впредвид че искам да се вместа до 100-те коня за по-нисък данък? А ако е бензинов мотор ще е газифициран! Парите които мога да отделя евентуално няма да са повече от 2500$Давайте съвети ! Благодаря предварително!

    #2
    ок

    Виж колегата Shefy в раздел продава каква Мареа продава,карам същия автомобил и съм доволен,а парите които и иска са повече от прилични.Съвет от мен-забрави за алтернативи като газ и метан.
    Marea HLX 147ps

    Коментар


      #3
      1.4/1.6 за Темпра-та и 1.2 за Брава-та. Ако решиш да е дизел, Темпра-та я забрави, за Брава - 1.9TD, 75PS.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Ок значи ако ще взимам темпра ще е 1.6 ако ще е брава ще е 1.2 или 1.9 дизел НО въпроса ми още остава , Да купя Темпра 91-95 година за 1000-1500 лв и да и направя пълна промяна или да избера една брава 97-99 и да и сменя само тез консумативи дето са си задължителни? Кое ще е по-добър избор

        Коментар


          #5
          Според теб какво е по добре?Ти трябва да направиш избора.Според мен Брава или Мареа/комби/ дизел-ЖТД,това е най-добрия двигател като разход и ускорение.Ако вземеш Темпра и набиеш още 500-800 лв по нея,след две години какво ще я правиш?

          Коментар


            #6
            Според мен най добрият избор е Брава 1.9 тд 100 коня ...
            Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
            ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
            ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
            ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

            Коментар


              #7
              Най-добрия избор е Brava 1.9JTD 100. Трудно се намира. Мисля че 2001 е този модел - разхода и динамиката на JTD + ниския данък. Не е лоша 1.9 TD100, но отстъпва и по двата показателя.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                а според мен една запазена темпра е по-добрият избор. извинете ме, колеги с брави-те, ама това е гадна за управление кола. Вътре пространството по-зле неможеше да го организират от фиат. Тясно, прихлупено, "стягащо"... бе некомфортно във всяко едно отношение. темпрата е доста по-просторна, и по-приятна за каране (поне според мен де). а ако вземе запазена темпра от 94-95г. (96 НЕ - произведена е в турция и няма много общо с италианските като качество), ще се радва дълго време на добър автомобил, при това просторен. След като бюджета е 3700лв (2500$), според мен няма голям избор - темпра (ако намериш 1.6 90 коня ще се радваш и на чудесен двигател).
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  Ако ще газифицираш... вземи си Брава 1.8... и няма да съжаляваш! Иначе ЖТД и си пърхай на евтенйка....
                  Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
                  Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
                  Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
                  Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

                  Коментар


                    #10
                    Все-повече се навивам за това ЖТД , но съм чул че разхода за поддръжката е доста по-висок от бензинов ДВГ. Исках да е що годе среден по габарити автомобил, но взех да се заглеждам и по малкия сладур Пунто. Все пак предимство имат по-големите де . И така май мнозинството гласува за ЖТД, значи има защо. Като цяло гледам да търся кола с габарити като за семеен автомобил и по-евтина поддръжка,който да карам най-малкото 5 години.Не съм ралиткаджия карал съм само спънати коли (нисан 1.3 карб/темпра4х4/кадет 1.4карб/газ) така че не търся кой-знае каква динамика от 1 автомобил. Мисля че крайният избор пак ще е Темпра (ах тази носталгия :D ) но ще имам впредвид и ЖТД-то! Благодаря за мненията!

                    Коментар

                    Working...
                    X