Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешна poмощ за fiat tipo 1.4 DGT Cat.i.e

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешна poмощ за fiat tipo 1.4 DGT Cat.i.e

    Здравейтена фиата ми нещу му стана и не иска да върви а разполагам и с много малко средства в момента.За държание,ще кажа само че върви така сякаш ме дарпа тир назад.развивам ламбдата и след като я очистя и завия пак тръгва за около едно кръгче,смятам че може би е заради нея.Какво мислите ,помагайте ако можете.и друго,отзад ауспуха направо около него става сажди,като си сложих раката вчера направо пръска черни капки който меришат много гадно,дали е вода незнам или бензин.Ако някой има ламба която не използва ако може да ми я подари ще съм много благодарен

    #2
    Здравей колега, Първо виж дали ти намаляват маслото и антифриза. Ако установиш, че е тека - не я карай тази кола, докато не говориш с някой майстор, който разбира. Другото, което се сещам е да си налял от някоя извънземна бензиностанция, в която бензина да е 50:50 вода. От кога са тези проблеми? Забелязал ли си нещо друго около времето, когато е започнало всичко?Поздрави!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #3
      незнам колега ,не ми намаляват тези работи,както казах мисля че е от ламбдата но не съм сигурен де,но като я изчистя и върви и след една обиколка пак същото става.мерси за помоща между другото,нямам и много пари сега за майстори,даже неска се чудих да нее нещо от компютъра нещо да ми натрупва грешка,не я карам сега,страх мее да не я разваля още повече.

      Коментар


        #4
        Запушен катализатор, предполагам. Ако има, ако не, запушени гърнета. Мотора форсира ли се добре на място? Економайзера светва ли при ниски обороти?
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Ами ауспуха е смянян скоро с нов и имам катализатор Чесно казано не ми е дошло това на ум но мисля че нее от него.На място се форсира добре но пак малко като спъната каточели.Економайзера си свети както винаги,като карам обикновенно си свети economic а като я настапя светва power,и сега си действа както винаги.

          Коментар


            #6
            и с друга ламбда сонда - пак ще е същото. проблема ти е че се цапа. А от какво... от саждите ходи да ти прегледат катализатора в какво състояние е. колата ти не е първа младост, и ако това вътре е оригиналният катализатор.. махай го без да мислиш много.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Да , да махнеш катализатора е по евтиния вариант :D
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                Като си помисля може и от това да е,дето викате се цапа и като го изчистя и се оправя за малко.Заради катализатора ли се цапа тая ламбда?Аз познавам един майстор дето се занимава с ауспуси и няма да ми вземе милиони да го махне.Чудно ми е след като катализатора е просто едни малки дупчици защо да е от него,или двигателя е вече на години и го затормозява тоя катализатор.Мерси за съветите,ще видя какво ще направя.То направо отзад от ауспуха бълва сажди а двигателя ми нее чак толко износен тъй като аз карам средно а не много и съм навъртял към 10 000км за 3 4 г.

                Коментар


                  #9
                  Дупките на катализатора са многооооооо миниатурни!
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #10
                    преди да го изтърбушиш, първо ходи да ти го прегледат (мерят се изгорелите газове) дали е той проблема. Да не се окаже напразно действие (вредно в никакъв случай, щото точно този двигател не е смятан за катализатор, ма това е друга тема).
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      Не мога да си спомня как беше при Типо, но би трябвало да има байпасен болт, някъде след двуцевката, преди самия катализатор. Нещо като на снимката. Ако го откриеш, развий го и пак пробвай колата. Ако е запушен катализатора, ще усетиш веднага разликата.
                      Прикачени файлове
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        мерси колеги,ще пробвам това дето казваш,дано да е от това и да мина по евтино

                        Коментар


                          #13
                          Колеги махнах катализатора и се оправи, малко ми гърми като 2 литра обаче върви, мощността се върна и сега дърпа добреНа ниски обороти малко излиза черно, но като дам газ не пуши. Предполагам, че гърнетата още са пълни с боклуци и затова пуши иска газ и ще се оправи. Мерси за помоща, колеги.Айде ако има нещо пак ще питам.

                          Коментар


                            #14
                            колеги с какво да го оплътня ,изпуска ми от свръзката там дето с една скоба се хваща,стегнах го с всичка сила обаче дето е било смачкано и сега се размести и изпуска от тая свръзка

                            Коментар

                            Working...
                            X