Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Фиат Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Фиат Пунто

    Здравейте, Наскоро си купих Фиат Пунто 1.7ТД 1997г. внос от ИталияПреди няколко дни го регистрирах и реших да го покарам, но се появиха някой проблеми.Така, светна лампата за маслото, когато излизах от паркинга и спирачките станаха твърди като камък.Вднага я изгасих и при повторно запалване лампата изгасна, и всичко се оправи.Когато я закарах при майстора за обслужване, му обясних за този проблем и той ми каза, че не вдигала масло.Смени маслото, филтри, ремъци, толки и т.н. но проблема пак го има. Лампата гасне след 2-3мин а спирачките са камък, докато лампата за маслото свети.Ходих и майстора ми каза, че трябвало да се налее някъква добавка в маслото за възтановяване на частици, която щяла да образува метал на износените части (не разбрах кое точно е износено). Ако някой има опит, да препоръча такава добавка ще му бъда благодарен.

    #2
    Да не би да нямаш компресия? на гия добавки не вервай и бягай със 200 от тях!
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      2-3мин. работа на мотора при светеща лампа е опасно. Майстора не знае какво прави! Проблема няма да се реши с добавки. Най-напред трябва да се измери налягането на маслото! Ако е мерено и няма налягане много вероятни причини са - маслена помпа или/и износени лагери на коляновия вал.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Да не е наляно много "тънко" масло?Този проблем не може ли да се реши с масло с по-голям вискозитет?По-гъсто масло.дядо Нено
        Fiat Punto 1,1- 1996г.
        газ-бензин , "Lovato"

        Коментар


          #5
          Здравейте, днес ми сложи добавка Polytron за метал.Ще пиша какъв е резултата (ако има такъв)

          Коментар


            #6
            успех, макар че съм скиптично настроен
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              des1slav написа:
              Здравейте, днес ми сложи добавка Polytron за метал.Ще пиша какъв е резултата (ако има такъв)
              Има ли резултат, че искам да сложа такава добавка на един познат?
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                кола

                ами по горе пишеше бягай от каквито и да е добавки
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Re: кола

                  kluchar написа:
                  ами по горе пишеше бягай от каквито и да е добавки
                  аз съм слагал :D непомня ква беше точно ма пак си ми хвърля масло ... тъи чи полза никва , за мен си съм решил нов двигател ... па тоя коще да блокира хич неискам да се мъча с него ,учудващо се държи добре и с малко масло ... наливам го от време на време и тъка(хвърля ми масло леко от гарнитурата горе и от водната помпа ... тропа един клапан цъкане се чува ... главата е прегрявана ,невиждам смисъл да се мъча с нова глава да го саживявам)
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар

                  Working...
                  X