Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли да се повреди ламбда-сондата от пробити гърнета ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може ли да се повреди ламбда-сондата от пробити гърнета ?

    Генерацията от 3 гърнета след катализатора на моята мареа не е в най-доброто си състояние, особено задното гърне: множество заварки и кръпки, непрекъснато изпушва отнякъде, в общи линии е за смяна. Точно сега обаче не ми се дават 200 лв. за ново гърне. Знам, че една от причините за преждевременната повреда и скъсяване живота на ламбда-сондата е нехерметичност в изпускателната система. Това важи ли за споменатата генерация от гърнета след катализатора или се отнася само за двуцевката преди ламбда-сондата ? Ламда-сондата ми е Bosch, съвсем нова и ме е страх да не я прецакам сега през лятото, когато ще навъртя доста километри.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Според мен нищо няма да и стане. Освен може би че няма да мери вярно ако има пропуски по пътя до нея, след нея според мен няма чак такова значение. Друг интересен факт, който съм установил с Визата, е че до към 80 градуса температура на мотора ЕКУ-то въобще и не я гледа сондата, въпреки че е с подгряване и т.н. Това за мойто си ЕКУ де, Бош моноинжекцион. Онзи ден закачах едно Пунто 1.1 та и при него се наблюдава подобно нещо.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      Мисля, че влияе всяка неплътност и след нея. Ламбдата се следи от ЕКУ след ~40°С.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Rokambol написа:
        Мисля, че влияе всяка неплътност и след нея. Ламбдата се следи от ЕКУ след ~40°С.
        и са вие ще кажете ,че ако си сложа 2 гарнета аспуха ще се бърка сондата ?Такали да го разбирам ?То след нея мисля че има няква вързка и чак тогава отива към аспуха въпросната връска мисля ,че оплътнява. При работа на газ искам да попитам сондата дава ли влияние смисъл пак ли е същото като при бензина ?
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар

        Working...
        X