Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

отчитане на бензина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    отчитане на бензина

    проблем с бензиномера или как там се казвал .Като дам контакт показва горивото,завъртам стартера истрелката пада на 0 и светва лампата.Скоро смених бензиновата помпа.Колата е фиат мареа
    купи си фиат да не те е яд

    #2
    Проблема е от поплавъка.Нарушени са му пистите, и затова не отчита вярно.Ако искаш го извади и почисти със спирт, после разтегни леко пластинките за да има по добър контак с пистите.Мисля , че ще си решиш проблема поне така реших на Типото!
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      когато смених помпата почистих сондата пистите пластините всичко когато завъртя стартера стрелката пада веднага съмняваме да не дава някъде на късо и и да не стане някоя авария
      купи си фиат да не те е яд

      Коментар


        #4
        Как се достига до поплавъка
        FIAT Marea ex
        FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
        Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

        Коментар


          #5
          Вадиш стойката с помпата от резервоара. През багажника.

          Коментар


            #6
            tomny написа:
            Вадиш стойката с помпата от резервоара. През багажника.
            Аз пък при мойто Браво, трябва да извадя цялата помпа
            Fiat Bravo 1.4 12v

            Коментар


              #7
              По същия начин. В багажника, в дясната част, зад седалката, в мокета е изрязан кръг. Под него има капак, който се държи на три винта, до колкото помня. Махаш го, и капака на стойката с помпата и поплавъка е под него. Хванат е с пръстен за резервоара, трябва да го развиеш, като преди това откачиш кабелите и щуцерите. Последните, пак до колкото си спомням, се откачаха доста трудно като ги стиснеш отстрани. Внимавай, чупят се лесно.

              Коментар


                #8
                wazmo написа:
                Как се достига до поплавъка
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10661Полезно е прочети въпреки ,че е за друг автомобил.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Благодаря колеги, за подробната имформация. Като ми остане малко свободно време, ще отворя и проверя поплавака. При мен се получава следното: като карам по паваж или по-бързо по неравен път и стрелката на бензиномера бавно пада до нула и светва лампата. Слен кото колата стъпи на равна настилка, стрелката си изплува до вярната стоинаст
                  FIAT Marea ex
                  FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                  Коментар

                  Working...
                  X