Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заминало ли ми е маслото в скоростите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Заминало ли ми е маслото в скоростите?

    Тази сутрин в 7 часа (-18 градуса според Канал 1) слизам, натискам съединителя и паля. Колата пали без проблеми. След няколко секунди работа пускам съединителя от което оборотите рязко падат и колата гасне. Паля пак и този път пускам съединителя с малко газ, сега не гасне, но започва да се чува някакво бучене и клокочене от скоростите. Лоста преди това се движеше много трудно. Това разбира се е обяснимо - от студа маслото се е сгъстило. Това обяснява и затормозяването на двигателя като пуснах съединителя, явно не е лесно да ги развърти тези скорости като маслото вътре се е сгъстило.Това което ме притеснява е бученето и клокоченето. Нормално ли е или да тичам да го сменям? Наясно съм, че една превантивна смяна не вреди, ама наскоро така се изтръсках, че сега и тия 30-40 лв ми идват нанагорно... Маслото е на 2 години и малко, тутела. Преди месец-два доливах за да се допълнят догоре.
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    #2
    Абе че се сгъстява да ама чак да пък да гасне. А иначе че е на две години нищо му няма. Най-вероятно са ти сложили някакъв боклук и май ще се наложи да се изръсиш. Не че съм кой знае какъв спец ама не е нормално това и причината не може да е друга освен маслото.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Lancia Y

    Коментар


      #3
      Попринцип не е лошо да се смени щом е на 2.5 години на мен пък вчера ми се беше сгъстило маслото в хидравликата и помпата издаваше мнооо странни звуци в тоя студ е нормално все пак наще коли идват от слънчева Италия където -20 е абсурд
      Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
      Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
      Ventura garage

      Коментар


        #4
        нищо му няма на маслото за 2,5 год, щом ти си го сменял значи знаеш че си сложил хубаво масло а то в тоя студ е нормално да ти загасне ако моторчето за празния ход е "тръгнало" не може да компенсира съпротивлението което оказват скоростите, и при мен е така/на темпрата/ но моторчето е пътник и затова , а иначе на уното като му дръпна смукача до край/ръчен е/ и няма ядове ако го дръпна до средата и то гасне това е първите 10 сек докато развърти маслото /маслото е такова каквото го дават от завода производител/ така че при теб може би има лек проблем/ако може да се нарече проблем изобщо/ в моторчето за празния ход а не в маслото
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Мойта кола идва от Австрия, не знам колко е слънчева, ама определено е солена Маслото го сменях в Италсервиз, досега винаги съм бил доволен от смяната на консумативи при тях. Това с моторчето ми звучи логично, като се има предвид, че хич не разбирам от тия работи. Ако само това му е кусура...
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            Глупав въпрос, но къде е маслото за скоростната кутия Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 - само това не съм проверявал...
            1997 Brava 1.6, 16V

            Коментар


              #7
              Crash73 написа:
              Глупав въпрос, но къде е маслото за скоростната кутия Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 - само това не съм проверявал...
              отпред на скоростната кутия има една пробкаотпред имам в предвид като си застанал с лице към колата, се пада в дясно долупада се под акумулатора
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Гаджето сутринта като ми докара колата каза, че скърцал нещо отначало съединителя. Аз кат видях че е -18 и казах, че е нормално. И аз да седя цяла нощ на улицата ще скърцам. Така че в тоя студ всичко може да замръзне
                Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                Совалката средно на LPG
                Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                Коментар

                Working...
                X