Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за въздушен филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за въздушен филтър

    Наскоро си смених въздушния филтър. Не намирам на опаковката марка и производител.Само опаковката ме убеждава че е бил оригинален. Веднага си помислих че сигурно е оригинално чисто менте.Виждам че старият и новият филтър са различни.Старият има една метална мрежа от към страната на двигателя, отгоре.Предполагам че тая мрежа има някакво предназначение обаче не знам какво.А пък новият няма такава мрежа и има една ивица с някакво лепило.Старият има такава ивица отдолу.Въпросът ми е рискувам ли нещо със новия филтър.Новият филтър менте ли е.Има ли някаква вероятност да се засмуче материала на филтъра и да се образува дупкапонеже няма метална решетка.Ако някой е имал опит с менте филтър може да сподели.И по какво може да се различи.Също така в един магазин ми предлагаха филтър за Алфа с предфилтър - отдолу слой с дебелина около 1 см от материал - нещо като дунапрен.Може ли да се сложи такъв филтър на Браво.На снимките - старият филтър е червен а новият е черен.
    Прикачени файлове
    Bravo 1.6 / 16

    #2
    слаай новия и не се занимавай с глупости
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Предназначението на металната скаричка е да не позволява на филтъра да се деформира и да минава непречистен въздух, когато колата засмуче яко.С предфилтъра (дунапренчето) ги дават с удължен пробег, но въпреки това аз си го сменям с всяко масло.

      Коментар


        #4
        A аз на 5к км.Около 10лв е един филтър, дали не е и по-малко.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          слагаи новия без притеснения
          запалиха двигателя и тогава той чу 4-римата да работят в перфектен синхрон, 1.6литровия 16клапанов Фиат Браво леко ръмжеше доволен от това че са го събудили

          Коментар


            #6
            Слагай новия и раздавай газззз

            Коментар


              #7
              Като гледам опаковката на новия ти филтър изглежда че е оригинален (поне всички оригинални части които съм си купувал аз са били в такава опаковка). Не че е произведен от Фиат, просто някой го е произвел ЗА Фиат. Марката която със сигурност знам, че произвежда филтри 100% същите на външен вид като стария ти филтър е Techneco (продават се например в "T&N Car"). Разликата във вилтрите (освен външния вид) не мога да ти кажа каква е, но няма никакъв проблем да си сложиш новия и да караш с него.
              Fiat Punto 1.1 '97

              Коментар


                #8
                филтъра може да се смени чак, кагато започне да се покачва разхода да гориво от замърсяването мунема нужда по-раноби било добре да ес използва ресурса на всички консумативи докрай
                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                Коментар


                  #9
                  Колега,слагай филтъра и не му мисли.Ето ги предишните два филтъра от Бравата.С този с дунапрена е докарана от Швейцария.В момента е с такъв с мрежа ...
                  Прикачени файлове
                  Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
                  ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
                  ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
                  ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

                  Коментар


                    #10
                    Стария ми Clean Filters беше с лепило, новия е марка VASCO и е с мрежа както си показал и е мисля една класа над Clean Filters. Поне с 1см е по-висок, не са пестили матрЯл хората, а и много по-добре се затегна от капака на кутията
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар

                    Working...
                    X