Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с парно на Пунто МК 1 94г. бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с парно на Пунто МК 1 94г. бензин

    Здрвейте колегиОт известно време имам следния проблем. Колата ми поти стъкла, особено сега когато вали и стъклата се запотят няма оправия (ако подуха 5-6 минути може да изчисти две малки дупки от долу). Интересното е, че стъклото не е мазно (което ме навява на мисълта, че не е антифриз, отделно че колата не губи). Въздушната струя е силна, но за сметка на това когато духа топло излъчва неприятна миризма. Това ме кара да си мисля, че филтъра на радиатора е за смяна. Тук е мястото да ме поправите :D ако мислите, че греша. Та въпросът ми е къде точно се намира този филтър и ако някой го е свалял да даде някакво упътване или съвет. Доколкото знам филтъра е под таблото т.е. бая разколачване трябва да падне.Благодаря Ви предварително!
    FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

    #2
    Re: Проблем с парно на Пунто МК 1 94г. бензин

    TAIF написа:
    Здрвейте колегиОт известно време имам следния проблем. Колата ми поти стъкла, особено сега когато вали и стъклата се запотят няма оправия (ако подуха 5-6 минути може да изчисти две малки дупки от долу). Интересното е, че стъклото не е мазно (което ме навява на мисълта, че не е антифриз, отделно че колата не губи). Въздушната струя е силна, но за сметка на това когато духа топло излъчва неприятна миризма. Това ме кара да си мисля, че филтъра на радиатора е за смяна. Тук е мястото да ме поправите :D ако мислите, че греша. Та въпросът ми е къде точно се намира този филтър и ако някой го е свалял да даде някакво упътване или съвет. Доколкото знам филтъра е под таблото т.е. бая разколачване трябва да падне.Благодаря Ви предварително!
    99% е филтър но за мястото не мога да кажа на мареята е отдясно извън купето, под чистачката има един капак.
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    Коментар


      #3
      Колега, ако нямаш климатик, то 100% няма филтър тази кола. Провери дали не са ти запушени дренажите от които се оттича водата под предното стъкло. Възможно е ако са запушени да ти е влязла вода в моторчето на парното и от там да идва потенето. (това е от опит докато бях млад шофьор )
      Fiat Punto 1.1 '97

      Коментар


        #4
        И най-баналното е да видиш да не би да ти е затворена клапата да върти вътре въздуха само в купето. И още нещо- избърши си прозорците отвътре, защото с времето по тях се отлага мръсотия, макар и да не се вижда лесно с окото, а когато са чисти се потят по-малкол
        Фиат Пунто 1,2 HSD

        Коментар


          #5
          кола

          да филтъра еедното и другото е да тече антифриз вътре
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            и моито пунто е без клима но филтър има и е от дясно но се свалят и чистачките,и имах подобен проблем и след смяната се оправи

            Коментар


              #7
              Блгодаря за съдействието
              И още нещо- избърши си прозорците отвътре, защото с времето по тях се отлага мръсотия, макар и да не се вижда лесно с окото, а когато са чисти се потят по-малкол
              :D със сигурност не са мръсни, но като се змисля имам пролем с врътката която е за настройка на въздуха (да върти вътре или да вкарва от вън)
              Колега, ако нямаш климатик, то 100% няма филтър тази кола.
              Коега сигурен ли си в това
              FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

              Коментар


                #8
                И моето пунто няма климатик и няма филтър, отвора за филтъра е от дясната страна под декоратовната пластмаса под чистачките.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  NikMar написа:
                  И моето пунто няма климатик и няма филтър, отвора за филтъра е от дясната страна под декоратовната пластмаса под чистачките.
                  моето като има климатик да не си мислите, че имаше филтър
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар

                  Working...
                  X