Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с гуми

    Здравейте, получи ми се следния проблем. От известно време карам с гуми с размер 185/50/15 мареата си и забелязах че лявата гума трие и опира в двигателя, при пълен десен завой , направо е "изядена", въпроса ми е дали е от размера или нещо има по колата, защото не носи, не ги изтърква неравномерно, а всъщност в форума по темите за гуми като чета има много колеги с същия размер и никой не се оплаква от подобен проблем
    фиат мареа 2.4тд
    опел фронтера

    #2
    Трие и опира в предавателната кутия.Защо обаче не знам може би ограничитела на рейката нещо или знам ли.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Категорично не е от гумите Тези гуми са по-малки от препоръчваните, а не по-големи.

      Коментар


        #4
        тази рейка е сменях преди три месеца и наистина ли може да е от нея , регулира ли се този ограничител, а гумата ми се вижда протрита и се чуда да бързам ли да е сменям или да карам
        фиат мареа 2.4тд
        опел фронтера

        Коментар


          #5
          Не знам ама нещо са сгафили тези които са я сменяли.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Воланът еднакво ли се върти до крайно ляво и крайно дясно , в смисъл не се върти повече в едната посока, нали ? И колко оборота общо прави ?

            Коментар


              #7
              значи колата я вдигнах на крик и това го прави при плътно десен волан, като го навия докрай и гумата не мога да я завъртя, струвами се че са еднакви оборотите и на двете страни, чуда се какво ли са сгафили майсторите и какво е станало
              фиат мареа 2.4тд
              опел фронтера

              Коментар


                #8
                На Оги предположението най-правилно ми се струва. При мене бяха объркали реглажа на геометрията и при пълен ляв волан джантата ми триеше в болта на биелетката.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Вчера ходих на майстор и ми каза че ми е крив макферсона, да съм купел нов да го смени, но на мен не ми се видя да е така, значи на дясно волана се навива повече с около 3-4см. и явно за това опира. Моляви дайте съвети. На реглаж ли да ходя и дали ще се получи като носача се е поразбил малко дали ще искат да я качат
                  фиат мареа 2.4тд
                  опел фронтера

                  Коментар


                    #10
                    то въпроса не е дали ще искат, а че няма смисъл. ще я регулират уж, ама не баш, щото то има луфт и във всеки един момент е различен ъгъла на гумата, а след 2000 км като смениш носача пак трябва да идеш на реглаж, защото 2 еднакви носача за огромно съжаление няма. моя съвет е ако не ти се дават пари, а и така и така си съсипал думите- вдигни на крик и провери дали е крив и кое баш е криво, кво значи макферсона е крив? амортисьора ли е крив, горе захващането ли??? не разбирам. след това си развий малко външния накрайник, за да ти държи по-навън гумата и д ане опира. а в най-скоро време си смени каквото е криво, ако е. смени си носача и иди на реглаж.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар

                    Working...
                    X