Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

нещо бъчи когато съм на контакт ??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    нещо бъчи когато съм на контакт ??

    искам да попитам понеже ми се струва че като я вемах я нямаше тая екстра когато е студена колата и дам на контак издаван един странен звук между бучене и бръмчене по заслушах се и се чува от дясната страна ( май под жапката някъде) като запаля продължава но става по слабо и като по загрее колата спира ! става въпрос за FIAT Bravo sx 1.6 к’во да го правя ... ?

    #2
    Следващия път като дадеш на контакт, натисни копчето за вътрешна циркулация на въздуха, и слушай пак там.

    Коментар


      #3
      ogi28b написа:
      Следващия път като дадеш на контакт, натисни копчето за вътрешна циркулация на въздуха, и слушай пак там.
      още сега слизам да видя че ме подбъзиха да не е водна помпа ...

      Коментар


        #4
        хм слизах до доло но е още топла и несе чува в момента но обърнах внимание че кат дам на контакт там нещо прищраква от нея страна какво точно се намира там и от какво може да е знаете ли ?

        Коментар


          #5
          Знаем: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...Водната помпа не работи, когато двигателят не се върти

          Коментар


            #6
            добре тогава защо като е топла и е само на контакт не е запалена и не бучи а като е студена прави бъъъъз

            Коментар


              #7
              сори за спама (тая вечер ми стана малко множко) ама да попитам че малко бъкел ме няма с теа афтомобили знам само да карам значи като е включено това да ми върти въздуха и бученето няма да се чува така ли ? и тоест няма оправия ще си ръмжи там ако не е включено ?

              Коментар


                #8
                Не може да се каже със сигурност. Не се знае какъв е проблемът. Ако е в клапата и от там прави "бъъъъз" , натисни копчето, може и да спре. Друг път ще ти разправям защо ти се потят стъклата. Звукът какъв е точно ? бъъъзззз, или жжжжжжжжттттт, или пък по-скоро дзззззззззззз, или просто сссссссссссс ? Иначе тоя мотор май в кланиците има някакъв клапан за вкарване на газове от резервоара в двигателя, може и от там да се чува нещо.... Ама нека някой с такъв да каже, мойто е на нафта... Като пишеш 2 поста за кратко време, използвай бутона "Редактирай" , който се вижда в горната дясна част на стария пост

                Коментар


                  #9
                  извинявам се звукът е по скоро като на говорител когато има някакво смушение по скоро бие май на бззззззз

                  Коментар


                    #10
                    Тука малко чат се получи в темата, ама нищо, а звукът всеки път ли когато дадеш конаткт го има? Ако дадеш контакт и го има, спреш контакта, и после пак дадеш контакт, пак ли го има?

                    Коментар


                      #11
                      да докато колата е студена го има дори и в движение само че по слабо се чува можеби звукът на двигателя го заглушава незнам

                      Коментар


                        #12
                        колега,ако имаш климатик ,може да е от двигателчето м/у копчето за вътр. циркулация и копчето за климата.мушни една клечка за зъби и ако спре шумът ,значи следва разглобяване на средната конзола на таблото
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          и това ще пробвам днес колега само че при мен не е като ан схемата а са 2 копченца без нищо между тях (копченце до копченце)

                          Коментар


                            #14
                            Със сигурност е от клапата за вътрешна циркулация. При мен се получи след като неволно бях натиснал копчето за клапата а тя по принцип не се затваря, а само се чува стържещ звук. В първия момент и аз се стреснах ама се оказа че е тя пробвай да натиснеш копчето и виж кво ще стане.
                            Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                            Коментар


                              #15
                              то пък днес несе чува неши

                              Коментар

                              Working...
                              X