Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си купя ли Стило?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да си купя ли Стило?

    Възнамерявам да си купя Стило, но слушам изключително противоречиви думи за тази количка. Миля че тук е мястото да получа някое реално мнение от хора, които карат стило или имат някъкви реални впечатления, които не са базирани на фразата: "щом е италианско е боклук". Решил съм стилото да е двуврато, но не съм решил все още да дали да е бензин 1,6 или 1,8 или дизел.Дайте мнения за положителните и отрицателните страни двигателите и като цяло за количката и как се държи по българските пътища?

    #2
    За мен ФИАТ "Стило" е чудесен автомобил- особено тривратото. Аз на твое място бих избрал 1.9 JTD 16V- 140 кончета :D
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      Карам триврата кола от доста години. Замисли се "трябва ли ти кола с 3 врати". Аз лично се напатих!За Стилото: дизел 1,9... Защо още не си го купил

      Коментар


        #4
        е да ама стило с 5 врати е малко грозновато
        кара Fiat Tipo 1.6 ,Fiat Tempra 1.8 16V

        Коментар


          #5
          Дали пък няма да е по-функционално се питам аз

          Коментар


            #6
            Красотата изисква жертви , с 3 те врати не става за семейна кола особено с изключително малкото място от заде за сядане но както се казва "ако ще е гарга рошава да е" или "ако ще е Стило 3 врато да е " поне това е мойто мнение
            кара Fiat Tipo 1.6 ,Fiat Tempra 1.8 16V

            Коментар


              #7
              darkveidar написа:
              е да ама стило с 5 врати е малко грозновато
              Красиво, Да но наистина не-практично за съжаление, напатих се вече с това Браво .
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                3 или 5 врато щом е Стило 1.9 JTD значи е пушка , колега доста изчетох за този двигател , доста положителни отзиви има.Ако бях на твое място Стило 1.9 JTD с подлакътник !
                "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
                "What do you do to help save the world?"

                Коментар


                  #9
                  На тази кола дизеловия агрегат е правен за нея, според мен нито един друг мотор не и отива (освен ако не търсиш 2.4 Abarth, но и той не е турбо мотор). Дизела е много бърз и динамичен, мощен, икономичен и същевременно няма някакви особенни дефекти, доказал се е и като продължителност на живот и като всичко. Ако смогнеш финансово, още по-добрия мотор е както каза колегата VooDoo - 110 киловатовия 1,9 16V М-jet мотор със 150 коня не 140, за съжаление това са мотори след 2005 дори 2007 година и са истинска рядкост, но и голям гордост ако станат притежание на някого. Като всяка кола и Стилото си има болежки, даже вече бих казал че те са малко повече от обикновенно, но абсолютно всичко е поправимо с нормалните парични средства отделяни за един автомобил.Даже аз на моето вече му се кефя, че има кво да се оправя ... нали знаеш човек като се влюби и отърване няма, Събота и Неделя съм под него. Естествено трябва много да внимаваш при избора, в случай че купуваш кола втора ръка всичко е много относително.
                  '08 Alfa Romeo 147 Q2
                  ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                  Коментар


                    #10
                    И аз чувам по добри отзиви за дизеловия мотор (не че за бензиновия 1.8 нещо лошо се казава, но разхода на гориво е нереален, но за сметка на това бензина е с 1000 лв по евтин и и ще останат пари за газ...)Относно за това дали е 3 или 5 врати задалжително е с 3. По красива е и нямам никаква необходимост от 5, защото съм на 20 и нямам жена деца... В наи лошия случеи се возя с оте 1 човек. А ако ми се наложи да пътувам по надалече имам на разположение друга кола(комби).radoslavpБлагодаря за коментара и аз искам 150 кончета стило но нямам как да стане, но и на 115 съм доволен.

                    Коментар


                      #11
                      Стилото е добър автомобил. Съгласен съм с колегите, че тривртатото е по-красиво и че JTD моторът е най-подходящ за него- без значение дали е 8 или 16 клапана. Разбира се дизеловите двигатели си имат капаните- демпферен маховик (около 1500лв нов), демпферна шайба на колянов вал (около 250лв нова), демпферна ролка на алтернатора (около 300 лева нова). Но това не е честа практика да се скапват тези компоненти. Друга болешка им е задният мост, който се разбива по родните пътища. Разбиват му се тампоните, които са по около 60лв бройката. Вече и немалко предни носачи се изкупиха са Стило. Но на коя ли кола не й изтропва окачването по тоя лунен пейзаж.... Купувай смело Стило, само оглеждай внимателно конкретния екземпляр. Успех с покупката
                      ex. Fiat Marea 1.6 16V
                      ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                      Lancia Kappa 2.0 VIS

                      Коментар


                        #12
                        Онзи ден смених задните тампони (40 лв/бр.), но се сваля задния мост и парата за работа е над 100 лв.. Сега по паветата направо ми е кеф да минавам, че беше станал голям ужас
                        Stilo 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          Kotseto написа:
                          И аз чувам по добри отзиви за дизеловия мотор (не че за бензиновия 1.8 нещо лошо се казава, но разхода на гориво е нереален, но за сметка на това бензина е с 1000 лв по евтин и и ще останат пари за газ...)Относно за това дали е 3 или 5 врати задалжително е с 3. По красива е и нямам никаква необходимост от 5, защото съм на 20 и нямам жена деца... В наи лошия случеи се возя с оте 1 човек. А ако ми се наложи да пътувам по надалече имам на разположение друга кола(комби).radoslavpБлагодаря за коментара и аз искам 150 кончета стило но нямам как да стане, но и на 115 съм доволен.
                          Какво му е нереалното на разхода на 1.8 ?!?
                          Fiat Stilo 1.8 16V

                          Коментар


                            #14
                            Никога вече 3 врати - стани да седна и аз се напатих с 2 коли на времето - ЗАЗ и Голф1.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Stoyan_68 написа:
                              Kotseto написа:
                              И аз чувам по добри отзиви за дизеловия мотор (не че за бензиновия 1.8 нещо лошо се казава, но разхода на гориво е нереален, но за сметка на това бензина е с 1000 лв по евтин и и ще останат пари за газ...)Относно за това дали е 3 или 5 врати задалжително е с 3. По красива е и нямам никаква необходимост от 5, защото съм на 20 и нямам жена деца... В наи лошия случеи се возя с оте 1 човек. А ако ми се наложи да пътувам по надалече имам на разположение друга кола(комби).radoslavpБлагодаря за коментара и аз искам 150 кончета стило но нямам как да стане, но и на 115 съм доволен.
                              Какво му е нереалното на разхода на 1.8 ?!?
                              Аз живея в София и чувам, че дава разход нормално каране градско 11 12. Не знам дали е вярно за това съм пуснал тази тема, за да ми помогнете и да ми кажете дали да си взема Стило и с какъв мотор да бъде.1.6 най-вероятно няма да бъде, защото ще ми е малко двгателчето. Спрял съм се на 1.8 или 1,9 115 коня, къй като другите дизелови двигатели не се предлагат на пазара в българия, а дори и да ги има сигурно няма да струват колкото 1,9 8V. В немското мобиле 1,9 16V започват от 5000 евро + разходи става дебело. А отностно вратите ще бъдат 3 със сигурност. Лично аз не намирам никаква прилика между тривратото и петвратото. Чара на колата се губи. Ако ще е Стило да е с три врати. PS: Някои може ли да постне линк на някои голям италиански саит за продажба на автомобили.

                              Коментар

                              Working...
                              X