Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за ЕТ на джанта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за ЕТ на джанта

    Тази седмица мисля да си купувам алуминеви джанти за "Браво"-то, но се оказа,че джантите които съм си харесал ги има в два варианта- с ЕТ40 и ЕТ28:Dezent F 5.5x14-58.1-4/98-ET40 Dezent F 5.5x14-58.1-4/98-ET28. Чудя се за моята кола кое ЕТ да избера?
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    #2
    На моята бивша кола брава 28 седяха перфектно, излизат навън максимално без да подпират никъде.ЕТ 40 е много /много навътре ще стоят /и една снимка на ет28 15/195/50 зада добиеш представа .Като се замисля тя разликата е само 12 мм ,ако стои като робур/ако си го виждал тоз камион/ ше и сложиш едни фланци и готово.
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      На Бравото май трябва да е от ЕТ37 до ЕТ 43 5.5J х 14. http://www.avtogumi.com/bg/polezno/parametri_janti.php
      FIAT Marea ex
      FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
      Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

      Коментар


        #4
        MEMO написа:
        .......................
        Значи викаш ЕТ28 е по-добре от ЕТ40? Не знам оргиналните 14-ки на ФИАТ с какво ЕТ са, но в магазина ме предупредиха ,че гума на джанта с ЕТ28 можела да опира в калниците. Аз малко се съмнявам в това , защото щом DEZENT са направили джанта с такова ЕТ за "Браво" не би трябвало да има проблем. Но все пак реших да питам във форума за по-сигурно. Благодаря ти за отговора, градски!
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          Оригиналните са с ЕТ 37. Аз сега отпред съм със железни пак, но с ЕТ 45. Дали има проблем?
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            За BRAVA съм 100 процента сигурен че няма да опират с гуми до 205/14 , щом не ми опираха 7.5J /205/45/15 но си зависи и от височината на гумата все пак ,ти с какви гуми ще ги караш и защо 14 цола. Като даваш пари за нови джанти поне вземи 15.

            Коментар


              #7
              MEMO написа:
              За BRAVA съм 100 процента сигурен че няма да опират с гуми до 205/14 , щом не ми опираха 7.5J /205/45/15 но си зависи и от височината на гумата все пак ,ти с какви гуми ще ги караш и защо 14 цола. Като даваш пари за нови джанти поне вземи 15.
              Миналата година по това време си купих нови лети гуми Dunlop 185/60/14 и за това съм решил да взема 14 цолови джанти. Иска ми се да взема 15-ки , но трябва да продам мойте гуми без пари и после да взема нови 195/50/15, и работата става много дебела. Ще си карам с 14 цола джантета- няма да работя само за тази барака :D
              SEAT Leon Cupra 300
              Triumph Street Triple 765 R

              Коментар


                #8
                Значи ET-то показва колко по-далеч или по-близо от/до окачването седи джантата, т.е. колко навън излиза!С по-ниско ЕТ (или негативно) - 28 гумата седи по изнесена и така стъпката се увеличава (повече стабилно), но пък се натоварват лагерите повече!С по-високо ЕТ (или позитивно) - 40 гумата седи по близо до окачаването, но пък стъпката е по малка и колата е по-нестабилна. Негативно или позитивно е ЕТ-то спрямо конкретно зададеното за колата, а при Bravo/a то е 37!Т.е. с негативно колата става по-стабилна, но също така лагерите се натоварват повече!! Трябва и да се гледа и да не опира гумата в калниците, както казаха колегите по-горе!!А с позитивно колата става по-нестабилна, и също така по-трудно се държи права линия!! Ако разликата в ЕТ-то е доста по-голяма, примерно 50 при ЕТ 35!!Поправете ме ако греша, но този въпрос силно ме интересуваше и го изчетох най-подробно в The Wheel & Tyre Bible! Лично аз бих сложил ЕТ28, защото съм маняк на тема стабилност а и колата има по-спортно излъчване при по изнесени джанти!! Нормалния избор обаче за колата е ЕТ40 защото разликата е най-малка!!
                ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                Коментар


                  #9
                  Аз съм с 6Jx15 Н2 ET40 от Браво сложени на Бравата, но не съм изцяло доволен, защото ми изглеждат не-толкова широки, колкото очаквах за гуми 195/50 R15.Ето снимки:http://www.nikoyman.snimka.bg/album....2&pid=10675694
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар


                    #10
                    niko_ymn написа:
                    изглеждат не-толкова широки, колкото очаквах за гуми 195/50 R15.
                    колега със това 6J как да ти изглеждат,аз на предишните ми 14-ки бях на 6J,а 15’’ 7J е доста по-красива и широка
                    1.6 16v Abarth

                    Коментар


                      #11
                      От днес съм вече с нови джантета . Бях решил да сложа с ЕТ28, но в последния момент се отказах и си взех с ЕТ40. Сега съжелявам малко, но вече е късно.
                      Прикачени файлове
                      SEAT Leon Cupra 300
                      Triumph Street Triple 765 R

                      Коментар


                        #12
                        xtry написа:
                        колега със това 6J как да ти изглеждат
                        Да, но аз като ги поръчах по интернет, не знаех, че ще е толкова. Моите 14-ки стоманените са 5,5J широки - смятай, че това е разлика половин инч или от порядъка на само ~1,25 см по ширина. Хубаво е направил колегата, че първо пита преди да купи. Според мен на 14 цола тези размери са добре, но на 15 идват малко икономични - лично мнение.
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар

                        Working...
                        X