Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при купуване на Punto

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ при купуване на Punto

    Здравейте!Заглеждам се във Fiat Punto 1.2 16V - какво можете да кажете за този двигател, плюсове, минуси? Какво трябва да гледам - някакви специфични неща при покупката на пунто като цяло - двигател, купе, окачване, такива неща Smilie_PDT
    Mean green machine

    #2
    Коя година?
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      нека ти препоръча нещо което със сигурност е гледано и поддържано добре,разгледай предложенията от тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42496http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=41302http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=41421виж задължително третото,точно каквото търсиш е,виждал съм колата на живо,лично ти гарантирам,че е перфектна а и цената е добрас толкова поддържана кола,ако искаш наистина добра кола,това е ТЯ
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #4
        Тези са добри, но на мен ми трябва нещо до 3000лв. Вчера гледах едно пунто 1.2 16v 98ма година. Като цяло изглежда добре, но не съм се занимавал до сега с фиат и ако можете да ми дадете някакъв съвет - какво да гледам конкретно - по специално за двигателя и окачването - ако има някакви характерни проблеми за този модел, и евентуално да проверя при едно пробно каране. Също така какво мислите за този двигател - надеждност, разход, поддръжка...
        Mean green machine

        Коментар


          #5
          Колега гледай двигатела дали има течове на масло отдолу виж картера,виж радиатора как е данеби да тече.Погледни задните вежди от вътре за ръжди.И виж дали работи добре двигатела друго не се сещам сега

          Коментар


            #6
            simiman написа:
            Тези са добри, но на мен ми трябва нещо до 3000лв. Вчера гледах едно пунто 1.2 16v 98ма година. Като цяло изглежда добре, но не съм се занимавал до сега с фиат и ако можете да ми дадете някакъв съвет - какво да гледам конкретно - по специално за двигателя и окачването - ако има някакви характерни проблеми за този модел, и евентуално да проверя при едно пробно каране. Също така какво мислите за този двигател - надеждност, разход, поддръжка...
            ДО 3000 за кола 98-ма ,в перфектно състояние е ти си чуден човек,моята препоръка е да не си чупиш главата с подобно чудо...но ти си знаеш най-добре я покажи колата по която си "лапнал" ,да видим що е то ,регистрирана ли е,нов внос ли е,палтено ли е,данъци,гражданска винетки,екотакса...преценявай и тия неща тук ти се предлага перфектна поддържана кола с всичко платено,готова да я "обяздиш"...помисли една евентуално нов внос,след всички разходи на колко ще ти стъпи...примерно 3000 колата + 200екотакса+около 100 още за регистрацията с новите номера и т.н.+160 гражданска+140 данък = 3600 и какво ще излезе да правиш не се знае после Но ти знаеш най-добре,затова пак ти казвам,покажи какво си гледал,да ти се даде съвет
            ex.Мареа ТД100

            Коментар


              #7
              Има Пунта МК1 98 и9 99 с 4(5) врати 1,2 16V 85 коня, добри са 300 е нормална цена все пак МК1,
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                За 3000лв. ще си купиш Пунто МК1 в перфектно състояние. Те напоследък се движат като цена около 2000лв., така че за 3000 би трябвало да е перфектно. Разбира се мой съвет е, ако не си се занимавал с коли и не разбираш, намери си някой майстор (доверен човек, например при който твой приятел си прави колата и е доволен), плати му едни 50лв за да е доволен и като си избираш колата го вземи със себе си да я огледа. Друго което трябва да се направи вече от самия теб (защото повечето майстори не вдяват от ток) е да видиш дали като дадеш контакт то светват лампите за Фиат Код (секунда след като си дал контакт и тази лампа е светнала трябва да загасне сама), лампата която прилича на душче (секунда/две след като си дал контакт и тази лампа е светнала трябва да загасне сама), лампата за въздушната възглавница ако има (секунда/две след като си дал контакт и тази лампа е светнала трябва да загасне сама), лампите за зареждането и налягането на маслото които трябва да изгаснат чак като запалиш. Много често автоджамбазите махат някоя от лампите ако има проблем и тя съответно не свети да индицира проблема, но като дадеш контакт ще видиш че не светва и тогава и евентуално няма да купиш тази кола. Вдигни капака и разгледай за поражения по електрическата система в коша. Много често предишният собственик се е еотнасял с колата си точно както със салона, така че според мен, в повечето случаи запазеният салон е показател за добро отношение към колата. Някъде из форума имаше тема какво да гледаме при покупка на Фиат, така че няма да се впускам в обяснения, защото съдържанието на тази тема е валидно и за Пунто. И все пак за мен е добра идея да си вземеш едно майсторче с теб. Успех с покупката!
                Fiat Punto 1.1 '97

                Коментар


                  #9
                  Благодаря, че се включихте в темата. Днес направих покупката. Скоро се надявам да се видим на някоя сбирка :P
                  Mean green machine

                  Коментар


                    #10
                    поне покажи какво взе бре :D
                    ex.Мареа ТД100

                    Коментар


                      #11
                      Punto 1.2 16v 99-a godina
                      Mean green machine

                      Коментар


                        #12
                        коклко врати?
                        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                        Втората......пак същата!
                        (_-_)______////_______(_-_)
                        Punto75-Вече на жената!
                        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                        Коментар


                          #13
                          пусни няколко снимки да я видим тая красавица ...
                          Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                          ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                          Коментар


                            #14
                            4 врати. Като ми остане време ще го измия и снимам, че тия дни само наляво-надясно - нотариус, кат, сервиз, излезнаха наколко неща за ремонт, за което ще трябва да ви разпитам в някоя тема - например добър и изгоден сервиз за смяна на амортисьори и заден носач; тампон на скоростната кутия
                            Mean green machine

                            Коментар


                              #15
                              Ето няколко снимки:http://www.snimka.bg/photo.php?photo...to_id=13246150
                              Mean green machine

                              Коментар

                              Working...
                              X