Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърца ми съединителя - Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърца ми съединителя - Пунто МК2

    Абе колеги - някой има ли дето да му скърца съединителя и да се е преборил трайно с проблема.Гледам и на Стилото ги има същите мизерии.Вече 2 пъти го омазвам яко с масла и поспира и след някоя седмица почва пак.Добре че колата я кара жената щото аз за 5 километра градско откачам. Не толкова ото звука колкото от усещането на крака Смених и втулката на буталото, ама скърца от мястото където се държи педала на оста си. Само гадна пластмаса е там. А пък и много шибано за разглобяване - не стига че е тясно, ами и нишо не се вижда.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    колега и на мен на бравото ми скърцаше съединителя и с една спринцовка пълна с фино машинно масло напръсках пружината (щото не ми се занимаваше да разглабям) и вече поне 2 години не се е появявало гадното дразнещо скърцане
    1.6 16v Abarth

    Коментар


      #3
      Къде е тая прожина? Аз съм с МК2 и моя скърца много дразнещо от една година насам :D

      Коментар


        #4
        Айде бе хора помагайте и аз съм с Пунто МК2 и скърцането ме убива.Според мен гадния звук е от мястото където педала са захваща,а там е само една бяла пластмаса .Къде да го смажа точно.Взех Вазелинов спрей за въртящи и свързващи елементи,препоръчаха ми го .Но къде да го напръскам че като гледам си е доста сложно за разглобяване всичко Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 Yellow_Flash_Colorz_PDT_21

        Коментар


          #5
          Според мен трябва да се напръска с течна грес, всичко по педала - ос, пружина.....
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Danchojn написа:
            Според мен трябва да се напръска с течна грес, всичко по педала - ос, пружина.....
            То хубаво ама някой знае ли къде е тая пружина.Разглобих всичко ,мамка му и не става

            Коментар


              #7
              Пунто МК2 няма такава пружина а всичко си е пластмаса и няма оправия.Скърца си когато си иска като предимнпо сутрин когато е студена колата по принцип педала не скърца (поне при мен е така)супер странно е и аз не можах да се справя с проблема.при теб как е??

              Коментар


                #8
                На Bravo JTD, има ли такава пружина някаде, че и при мен от 3-4 дена, педала, скърца ужасно в края на хода си. Ако само със смазка се размина перфектно, ама мислих в неделя да я нося на майстор Се си мисля че е нещо по-сериозно, защото се чува ясно зад лявото колело как прещраква. Иначе колата си потегля както преди, сменя предавките без проблем, само педала скърца и прещраква.Някой с идея какво може да е, и най-вече сериозно ли е? Страх ме е да не ме остави някаде по пътя.
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #9
                  И моята скърца

                  Коментар


                    #10
                    Е хайде де няма ли някой Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 Yellow_Flash_Colorz_PDT_13

                    Коментар


                      #11
                      Проблема е решен - поне при мен.Лазих здраво и успях да откча педала от буталото на помпичката на съединителя.Между металното буталце и педала има една пластмасова втулка - тя е причината за скърцането - напълниях я обилно с графитна грес и си събрах педала - скъцането изчезна сякаш никога не е било, а и май даже още малко омекна съединителя.Ако не ви се разглобява, щото е скапано мястото - може да се бръкне с някаква тръбичка покрай буталото на съединителя възможно най-навътре и да се нахака яко с грес - предполагам ще има същия ефект. Само с масло явно не става - като го напълнех там поизчезваше или поне утихваше за няколко дни и после пак почваше - явно маслото изтича и/или се изпарява постепенно. С греста няма проблеми вече няколко седмици.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Браво

                        Коментар


                          #13
                          Моето Стило имаше същия проблем - скърцащ съеднител. Отвратително е.Оправих го като смених спирачната течност. Дано и при вас помогне.

                          Коментар

                          Working...
                          X