Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ - проблем със запалването - FIAT Tipo 92ie ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ - проблем със запалването - FIAT Tipo 92ie ?

    Привет колеги! Случи ми се следната случка - изневиделица. Вече бях изминал около 25 км градско. Без никакви индикации.След това товаря един багаж, въртя ключа - не пали. Имам Фиат Типо 92 г. с електронното табло - таблото светка, но не иска да завърти стартера и да запали.Пробвах да паля на газ, на бензин. Задържах ключа по-дълго време - не става.Помислих си - дали са четките на стартера - при бутане не запали - нито на 2-ра, нито на задна.Ако някой предполага нещо или пък е имал сходен проблем - моля пишете!
    FIAT TIPO SFX

    #2
    на моито типо се беше случвало това като ми се беше прецакал контактния ключ ,но не помня дали с бутане запали... виж си всички бушони и релета..
    Fiat Punto 1.4 gt turbo
    Ford Fiesta 1.3 new port

    Коментар


      #3
      Аз имах същия случай с мойто Типо!Спирам пред гаража и гася.Отварям гаража да я прибирам, сядам вътре давам на контакт, изчаквам да изгаснат някой лампички(помпата се чува че качва), завъртам ключа и всичко уагсва.Стартера въобще не завъртя и така няколко пъти.Слязох в тъмницата откачих минуса на акуто и пак го закачих.Сядам завърта и запали.След три месеца пак викам тука нещо не е в ред с тия клеми.Изчистих и изшкурих, намазах с грес и до ден днешен няма ядове!Та първо опитай с разкачане или стягане на клемите,после ако започне да върти и не пали заслушай се дали работи помпата, после дали има ток към свещите и така Ако няма ток, измери датчика на коляновия вал или го погледни да не се счупил(малко вероятно)Успех!
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        Re: Помощ - проблем със запалването - FIAT Tipo 92ie ?

        SandoFX написа:
        Привет колеги! Случи ми се следната случка - изневиделица. Вече бях изминал около 25 км градско. Без никакви индикации.След това товаря един багаж, въртя ключа - не пали. Имам Фиат Типо 92 г. с електронното табло - таблото светка, но не иска да завърти стартера и да запали.Пробвах да паля на газ, на бензин. Задържах ключа по-дълго време - не става.Помислих си - дали са четките на стартера - при бутане не запали - нито на 2-ра, нито на задна.Ако някой предполага нещо или пък е имал сходен проблем - моля пишете!
        В крайна сметка стартерът върти ли или не. Ако не върти, защо си държал ключа по-дълго време. Стартерът чува ли се да щрака. Колегата е прав - стегни си хубаво клемите на акумулатора. При положение, че в него има достатъчно ток. Ако с тока всичко е наред, вероятно имаш проблем с ключа, щом не ще да върти стартера. Или пък със самия стартер. Ако имаш достъп до него, при даден контакт, пробвай да дадеш на късо с някоя по-яка отверка двете му големи клеми, така че токът от акумулатора да го завърти, без да разчита на котвата. Ако запали, струва ми се трябва да търсиш проблема някъде по предпазителите и релетата.
        Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
        Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

        Коментар

        Working...
        X