Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

километража на темпрата се рестартира защо ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    километража на темпрата се рестартира защо ?

    Значи в момента в който стана на 200 000 и километража се рестартира и сега показва, че колата е на малко под 1000 км Някакъв проблем ли е това или всички са така (с дигитално табло е ) и Ако е нормално от тук следва въпроса има ли как да разбера реалните и километри тоест колко пъти се е превъртал преди това ?
    кара Fiat Tipo 1.6 ,Fiat Tempra 1.8 16V

    #2
    Километража на Типо Темпра отчита изминатите километри до 200 000 и след това започва отначало.Имаше някаква комбинация с бутоните при която цифрите които показват с каква скорост се движиш ти показват колко пъти е превъртян брояча за изминатите километри аз лично съм я пробвал на моята кола и ми показа 01 а колата ми е в момента на 180 000 и още 200 000 и става на 380 000 :D За съжаление не помня какво се натискаше така че експериментирай,колата трябва да е на място и само на контакт
    FIAT TEMPRA 1.6IE HSD 1994

    Коментар


      #3
      Надявам се само това да не и е 3ти път ама се съмнявам защото бая върви кочината А ако някой се сеща за комбинацията моля да каже
      кара Fiat Tipo 1.6 ,Fiat Tempra 1.8 16V

      Коментар


        #4
        Вляво от волана има 4 бутона-за подсвет на таблото,за нулиране на дневния километраж,за превкл. на километража и за халогените.Комбинацията е едновременно два от първите три,ама кои бяха-даваш на контакт и пробваш .И аз отначало се поядосах,като ми излезе едно голямо 02,ама минава .
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          комбинацията е бутона trip/0 и бутона за осветление на таблото :D
          FIAT TEMPRA 1.6IE HSD 1994

          Коментар


            #6
            Да вчера го направих ами показа 01 което предполагам ,че само веднъж се е нулирал тоест колата излиза , че е на 201 000 ако преди това някои някак си не е направил някава шашма да показва 1
            кара Fiat Tipo 1.6 ,Fiat Tempra 1.8 16V

            Коментар


              #7
              94та година имах типо и ми правеше едни мигания на таблото тогава смених епрома и когато го сменяхме с един приятел той ми направи километрите на половина от 160000 на 80000.
              Обичам си работата.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                Гледам отговорите и си мисля - оказва се, че дигиталните километражи на Темприте са единствените, които не могат да се манипулират. Превъртат на 199.999 км, но в паметта се натрупва броят превъртания на километража. Та си мисля, как тъй аджеба, няма Темпра под 400 хил. км, пък вашите Брави,Бравота, Мареи и т.н. все около 100 хил. се движат. Пък гледам някои оптимисти и под 100 хил. дават данни.
                Immortal написа:
                Даваш на контакт и натискаш едновременно бутоните за смяна на километража (ТОТАЛ/ТРИП) и за осветлението на таблото (ако не съм забравил - ако не стане - пробвай с някой от другите бутони ).Ако не е превъртан досега, ще ти покаже "0". т.е. показание 115 000 и излязла "0" - колата е на 115 хил. Ако излезе "1" - прибавяш 200 хил. към показанието, и така за всяка нова цифра по още 200 хил.
                а това е снимка на Голф след 299 999 км http://forum.fiat-bg.org/files/golfi_199.jpg
                Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                Коментар


                  #9
                  ами нз предполагам че не са правени магарии защото човека от който я купих ми е комшия и приятел
                  кара Fiat Tipo 1.6 ,Fiat Tempra 1.8 16V

                  Коментар

                  Working...
                  X