Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко Ah акумулатор максимум мога да сложа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко Ah акумулатор максимум мога да сложа

    Здравейте колеги, понеже не намерих такава тема искам да попитам дали мога да сложа акумулатор Exide 75Ah на Фиат Браво 1,8 или по точно казано-възможно най-много Ah,който ще се побере на местото до двигателяПо каталог ми дават 50Ah(такъв ми е и стария), но аз мисля да взема по голям. Питам дали може защото имам съмнения дали ще може да го зарежда генератора,въпреки че в книжката пише че той е 75A за моделите без климатик и 85A за моделите със!!! Моя конкретно несъм го гледал колко е и незнам къде пише, но пък колата ми оригинално е била без климатик.А искам да ми е повече защото имам разни бас-каси и мисля че е по-добре да е с повече капацитет така и така ще го сменямКажете ще има ли проблем да е с по-голям капацитет,а някой ако знае максималните размери които събира,нека да сподели
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    #2
    Прегледай тази тема! http://axm-auto.com/pBB2/viewtopic.php?t=1037

    Коментар


      #3
      Слагай големия.
      Fiat Marea TD100

      Коментар


        #4
        Тази тема сме я мъдрили сто пъти... Мога да ти кажа на кратко! Ако искаш по-голям акумулатор сложи 55, или 60Ah най-много, като съобразиш размера на леглото в, което влиза. Не слагай по-голям акумулатор за да намаш проблеми. Аудио маниаците си монтират по-големи алтернатори и тогава слагат по-масивни акумулатори!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Paunoff - това за алтернатора и това за акумулатора няма нищо общо - едното е капацитета в ампер-часове, другото е възможностите на алтернатора при определени обороти, в ампери. Това че на алтернатора пише 75 или 85, не значи че може такъв акумулатор да сложиш, а значи че при 6000 оборота може да получиш 75 ампера ток. Както отбеляза и колегата - монтирай друг алтернатор, и тогава мисли за акумулатор. Например от Мареа 2.4 ЖТД HLX - 120 ампера/6000.

          Коментар


            #6
            А някой който е пробвал максималните размери,които побира сандъчето да каже колко са?
            Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
            Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
            Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

            Коментар


              #7
              PaUnOff написа:
              А някой който е пробвал максималните размери,които побира сандъчето да каже колко са?
              Аз съм с дизелов агрегат и немога да дам съвет. При мен влезна без пр. 75АН с по висок пусков ток при палене - монбат - доволен съм много
              FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

              Коментар


                #8
                Трябва да го видиш на място - самото легло е голямо, но ако откъм купето имаш разни неща, те ще пречат. При мен там, минават известно количество кабели.

                Коментар


                  #9
                  Мхм значи на место ще се реши какъв да е.Благодаря за отговорите...ще докладвам като го сменя
                  Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                  Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                  Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                  Коментар

                  Working...
                  X