Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT радио антена

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT радио антена

    Здравейте,дали имаме усилвател за антената в колите си,който при оригиналното радио си работи,но с ново не.Приема ми радиото ,но не вси4ки станции са както трябва и имам смущения на 30% в София .Махнах антената на покрива и няма разлика в примането на УКВ,при СВ сигнала го няма.Може ли това да е от неправилен монтаж. Радито ми е SONY CDX-616
    FIAT Marea ELX 1.6/16V ,1998

    #2
    Поне в моето Браво нямам усилвател за антената
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Аз също не знам да имаме такъв усилвател... Проблема ти явно е в кабела на антената.Преди две години като сложих DVD-то само разкачих стария касетофон и закачих новия. Проблеми в приемането на радио нямам.
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        Вероятно е повредена екранировката на самият кабел за антената и поради тази причина имаш влошено радио приемане.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          batproho написа:
          Вероятно е повредена екранировката на самият кабел за антената и поради тази причина имаш влошено радио приемане.
          Не е в това проблема. Екранировката е предимно за да не влизат смущения от ел. инсталацията на колата. При мен също приемането не е брилянтно, също съм със Сони, модел... някакъв си 414 май... не ми се рови сега да търся, модела от преди 2-3 години с USB. Мерил съм кабела на антената, защото имах подозрения, че е прекъснат, но уви... Оставам с впечатлението, че тунерите на сонитата не са от най-силните, а също така че и антената не е както трябва... или мястото и, или размера не са съвсем наред... :DУсилватели нямаме фабрично, пробери дали преходника за антената си го мушнал добре. Не може да няма ралика с антена и без! При мен без кабел боднат отзад на мястото за антена не хваща почти нищо :D
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Само на СРЕДНИ В. има разлика като махна антената от покрива.Може и да сменя радоито с Pioneer, поне ще свири и по- добре от сегашното,но искам да се убедя в изправността на антената.Питах за усилвател защото при AUDI и TOYOTA има.Има и разлика в приемането според мястото на колата в града.В центьра е по-добре.
            FIAT Marea ELX 1.6/16V ,1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              batproho написа:
              Вероятно е повредена екранировката на самият кабел за антената и поради тази причина имаш влошено радио приемане.
              Не е в това проблема. Екранировката е предимно за да не влизат смущения от ел. инсталацията на колата. При мен също приемането не е брилянтно, също съм със Сони, модел... някакъв си 414 май... не ми се рови сега да търся, модела от преди 2-3 години с USB. Мерил съм кабела на антената, защото имах подозрения, че е прекъснат, но уви... Оставам с впечатлението, че тунерите на сонитата не са от най-силните, а също така че и антената не е както трябва... или мястото и, или размера не са съвсем наред... :DУсилватели нямаме фабрично, пробери дали преходника за антената си го мушнал добре. Не може да няма ралика с антена и без! При мен без кабел боднат отзад на мястото за антена не хваща почти нищо :D
              Това беше само предположение от моя страна, разбира се че основната цел на екранировката е да да не влизат смущения от ел. инсталацията но смятам че не може да няма пък и никаква разлика дали си с включена или не антена.Тунера няма никакво приемане без антена, колкото до Сони наистина не се славят с особено качествени радио тунери.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                batproho написа:
                колкото до Сони наистина не се славят с особено качествени радио тунери.
                Няма такова нещо.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Ами ползвал съм няколко модела на Сони, също така Кенууд и Пайниър.Сони имаха най-лошо радио приемане от всички това са моите наблюдения, все пак не твърдя че се отнася за цялата продуктова гама на Сони.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    ...

                    Когато се скапа фабричното ми радио, сложих Sony CDX GT-20. Работи си много добре и в града, и когато пътувам... Възможно е нещата да опират до настройките на самото радио - сега не мога да се сетя кое беше точно, но при включена някаква система, в града ми прекъсваше...
                    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                    Коментар


                      #11
                      Не знам защо марката Сони ви прави подобен проблем с радиото. Баща ми имаше в колата Сони, беше с изход за жак, но има и с УСБ, моделът е един и същ и беше пуснат масово на добри пари. ("имаше", защото го задигнаха :D) Абсолютно никога не е имал подобен проблем. Даже хващаше някакви честоти, които с предната бангия не успяваше. И много пъти е изразявам задоволството си. А той дискове рядко слуша, само радио. И аз като съм карал колата не съм имал подобен проблем с музикалните станции, които съм си пускал. От личен опит обаче ще кажа, че може да е в кабела и по-точно в накрайника, който влиза в самото радио. Поне при мен това беше проблемът и го бях установил, след като си направих труда да видя каква са я свършили "майсторите". Но това беше на оригинално фабрично радио.
                      NOW: ???
                      Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                      Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                      Коментар


                        #12
                        FM Level-a им е нисък, но си ловят много добре
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          Хвани мултицета и мери бе човек, най-напред измери куплунга на антената дали не ти дава сигнала на късо, т.е. мериш сигнал и маса, след това мериш антената на покрива и сигнала на куплунга, след това мериш масата на антената с купето и това са всички възможни измервания на антената.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар

                          Working...
                          X