Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростите не влизат при запален автомобил.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростите не влизат при запален автомобил.

    Здравейте колеги, От скоро имам фиат и не разбирам много. Вчера както си карам и скоростите изведнъж спряха да работят. С доста сила успях да вкарам 3та и да се прибера едвам едвам /за късмет беше до вкъщи/. После пробвах при запалена кола 1ва е невъзможно да се вкара, 2ра 3та и 4та с междинна газ и сила влизат. Като не е запалена колата се сменят идеално. Какав е проблема? И можете ли да ми препоръчате сервиз в София , където да си я закарам. И друго, ако някой знае добър сервиз където оправят кормилна уредба и рециклират рейки и такива неща моля да ми каже, че се чува някакво тракане от волана което ме притеснява. Благодаря предварителноВескоFiat Punto 1.9JTD mk2

    #2
    Тази година явно ще е годината на проблемите със скоростите на фиатите, така че добре дошъл в отбора. Има няколко подобни теми с различни модели фиат, но с един и същ проблем: скоростите не влизат при работещ двигател. Прегледай ги, но в общи линии възможните причини са жило на съединител (ако твоята кола е с жило) или комплект съединител за смяна.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      абе аз търсих в форума такива теми и не можах да намеря. явно нещо не съм се ориентирал ще потърся пак.

      Коментар


        #4
        Ето няколко линка :D :http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ic.php?t=42535
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Колега направи много прост експеримент. На загасен двигател вкарай първа. С натиснат съединител пробвай да запалиш.. трябва леко да придарпва ..
          Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
          Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
          Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
          Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

          Коментар


            #6
            Много интересно. Отивам днес да направя този експеримент и всичко си е добре. Скоростите влизат идеално. Не сам излизал да карам на далеч защото пробвах касно но си изглеждаше добре. Това малко ме притеснява обаче защото не знам кога пак ще се случи и ще ме остави по пътя.

            Коментар


              #7
              Залагам за горна или долна помпа на съединителя.Ако на една кола при загасен мотор скоростите работят ок, то проблема е в съединителя.Ако обаче нещо не се включват при изгасен мотор, то проблема е в скоростите.Колегата с тропането от кормилото - вероятно е външен накрайник - поне при мен е така.

              Коментар


                #8
                На Типото имах такъв проблем.Трудно влизаха скоростите.Като спра на някой кръстовище мъка да тръгна Хем бях със съединител на 5000 км (комплект MekArm).Забелязах следното, ако запаля с натиснат съединител и вкарам на скорост всичко 6, обаче ако запаля на свободна и после да натисна съединителя да дам на скорост греда Тва беше с всяка една скорост.Реших се и сменихме съединителя комплект АП-Валео, и си сложих край на мъките!п.с.В форума на италауто има тема със снимки, криви пружини на феродовия диск, неравномерно износен притискател(крив)......говоря за стария ми съединител!
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #9
                  Re: Скоростите не влизат при запален автомобил.

                  veso100 написа:
                  Здравейте колеги, От скоро имам фиат и не разбирам много. Вчера както си карам и скоростите изведнъж спряха да работят. С доста сила успях да вкарам 3та и да се прибера едвам едвам /за късмет беше до вкъщи/. После пробвах при запалена кола 1ва е невъзможно да се вкара, 2ра 3та и 4та с междинна газ и сила влизат. Като не е запалена колата се сменят идеално. Какав е проблема? И можете ли да ми препоръчате сервиз в София , където да си я закарам. И друго, ако някой знае добър сервиз където оправят кормилна уредба и рециклират рейки и такива неща моля да ми каже, че се чува някакво тракане от волана което ме притеснява. Благодаря предварителноВескоFiat Punto 1.9JTD mk2
                  съединител;я ти е проблема,виж първо нещо просто,дали като спрат да влизат скоростите нещо не се е пъхнало,някакъв предмет или стелката и да ограничава хода на съединителя...ако не е от това,проблема е в самия съединител,закарай я да го проверят и да ти кажат подлежи ли на ремонт или е за нов...ако е второто лошо,че не са евтини комплектите и ако ти се стори смешно за стелката да не се е пъхнала под педала...не се смей а първо това провери.Аз се бях шашнал в Ст.Загора ...тръгнал съм на дълъг път и на средата и то точно на влизане в голям непознат град като Ст.Загора,почнаха много трудно да влизат скоростите,викам си айдее,сега я втасахме...изкарах я така с мъка от града,защото на места по светофарите едва вкарвах първа да тръгна...на първата отбивка извън града спирам и почвам да гледам,съединител,жило(щото си мислех,.че имам жило) ...натискам,пускам, педала,върви си...вкарвам скорости,трудно...и по едно време пионах с ръка под педала и гледам,стелката се събрала нагоре и се огънала,така че ограничава хода на педала на половина...и ето го и решението,оправих стелката и всичко се оправи :D
                  ex.Мареа ТД100

                  Коментар

                  Working...
                  X