Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няма мощност...сажди от гърнето а не е дизел?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няма мощност...сажди от гърнето а не е дизел?

    Колата е Мареа 1.6 16 , от близо две години я карам и не върви както трябва . Ходих на диагностика , два пъти и зацепвах валовете и кво ли ощее не ... и ефект няма. Та като работи на място , духа някакви сажди , зимата пък ми балбукаше гърнето (знаете че е специфично) та сее замислких : дали пък гърнето не е запушено и това да е проблема? А и катои е студена , още повече не върви? Та някой да сподели житейски опит?

    #2
    катализатор имаш ли?
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      Не е лошо да си премериш компресията.
      ex. punto elx 1.2i
      Lancia Libra 1.6

      Коментар


        #4
        Катализатора го махнах отдавна , компресия има доволно , саждите ме притесняват?

        Коментар


          #5
          Газ има ли?
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            Да , но си бачка и на бензин.

            Коментар


              #7
              мазни сажди = гори маслосухи сажди = богата смес - от малко въздух и/или ламбда и подобни проблеми

              Коментар


                #8
                snaiperisto написа:
                Катализатора го махнах отдавна , компресия има доволно , саждите ме притесняват?
                значи едва ли се е запушило крайното гърне...защо не пробваш да караш няколко дни само на безн и да видиш резултата?
                ex.Мареа ТД100

                Коментар


                  #9
                  Re: Няма мощност...сажди от гърнето а не е дизел?

                  snaiperisto написа:
                  Колата е Мареа 1.6 16 , от близо две години я карам и не върви както трябва . Ходих на диагностика , два пъти и зацепвах валовете и кво ли ощее не ... и ефект няма. Та като работи на място , духа някакви сажди , зимата пък ми балбукаше гърнето (знаете че е специфично) та сее замислких : дали пък гърнето не е запушено и това да е проблема? А и катои е студена , още повече не върви? Та някой да сподели житейски опит?
                  Разкарай газта и всичко ще си отиде на мястото както трябва да бъде.Ако ли искаш газ,ще се правиш че не забелязваш кусурите на вървежа.Това е рецептата за подобни оплаквания.Изпитана е!!

                  Коментар


                    #10
                    Човекът е "бакшиш", и той си мислеше да разкара газта...

                    Коментар


                      #11
                      сажди

                      Точен съвет ти дава колегата Стефан Хаджов,който е минал на алтернативно гориво все е имал проблем с ДВГто,махни газовата.
                      Marea HLX 147ps

                      Коментар


                        #12
                        Re: сажди

                        Gofi написа:
                        Точен съвет ти дава колегата Стефан Хаджов,който е минал на алтернативно гориво все е имал проблем с ДВГто,махни газовата.
                        Не е "точен" съвета , няма нужда да махам газта - имам копче "газ-бензин" , карал съм я съм я много на бензин , като я купих я карах близо 3 месеца преди да сложа газ...а и наистина съм "бакшиш"...а па и зареждам 50 литра газ за 15лв... Не съм единствения "бакшиш" с Фият на газ...ама съм единствения на който Фията не върви. А саждите от гърнето ги има и на газ и на бензин , и май са сухи макар че колата харчи масло. Абе , незнам.

                        Коментар


                          #13
                          Re: сажди

                          snaiperisto написа:
                          Gofi написа:
                          Точен съвет ти дава колегата Стефан Хаджов,който е минал на алтернативно гориво все е имал проблем с ДВГто,махни газовата.
                          Не е "точен" съвета , няма нужда да махам газта - имам копче "газ-бензин" , карал съм я съм я много на бензин , като я купих я карах близо 3 месеца преди да сложа газ...а и наистина съм "бакшиш"...а па и зареждам 50 литра газ за 15лв... Не съм единствения "бакшиш" с Фият на газ...ама съм единствения на който Фията не върви. А саждите от гърнето ги има и на газ и на бензин , и май са сухи макар че колата харчи масло. Абе , незнам.
                          май са сухи, или са сухи - добре е да уточниш

                          Коментар


                            #14
                            Разходът на масло е признак на износен двигател. Тогава пада компресията, пада и мощността. В този случай пали лесно студена, а трудно загряла. Оправия няма. Дано не е това.
                            FIAT Marea Weekend 1.8 бензин/газ 115 к. с. 1997 г.

                            Коментар


                              #15
                              Re: сажди

                              u_bo написа:
                              snaiperisto написа:
                              Gofi написа:
                              Точен съвет ти дава колегата Стефан Хаджов,който е минал на алтернативно гориво все е имал проблем с ДВГто,махни газовата.
                              Не е "точен" съвета , няма нужда да махам газта - имам копче "газ-бензин" , карал съм я съм я много на бензин , като я купих я карах близо 3 месеца преди да сложа газ...а и наистина съм "бакшиш"...а па и зареждам 50 литра газ за 15лв... Не съм единствения "бакшиш" с Фият на газ...ама съм единствения на който Фията не върви. А саждите от гърнето ги има и на газ и на бензин , и май са сухи макар че колата харчи масло. Абе , незнам.
                              май са сухи, или са сухи - добре е да уточниш
                              Сухи са , гаранция...проверих ги.

                              Коментар

                              Working...
                              X