Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ненормален разход на масло на Фиат типо 1,6 ie 93г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ненормален разход на масло на Фиат типо 1,6 ie 93г.

    здравейте,колеги!значи проблема е следния:колата гори масло 1л на 500км.двигателя не е омаслен,не тече от никъде.като не я карам не го пипа.колата е фиат типо 1,6 ie 93г моя слабост.мога да кажа,че гумичките са били сменени със сигурност.от ауспуха не излиза синкав пушек,няма и мирис на изгоряло масло,не духа от щеката.двигателят има много добра динамика,нормален разход на гориво,пали от раз,поддържа стабилни обороти.ако не беше този голям проблем бих казал,че колата няма други забележки.маркуча за картерните газове е пуснат да виси свободно,но от там не пуши и не забелязвам да тече масло, дори при изфорсирване.ходих на диагностика,мериха ми компресия,гледаха двигател и според тях всичко си е наред.да ама не.колата действително върви много добре,но много харчи масло.пробвах един тест на 3та няколко пъти до 5-6 хил оборота дали отзад ще изпуши яко,ама не се забелязва дим.колата я карах със селения минерално и от сервиза ме посъветваха да сменя марката.сложих елф 10w40 никаква промяна.на следващата смяна мобил супер с,същото по положение и пак си преминах на селения.моля колеги посъветвайте ме какво да сторя.в сервиза ми казват,че не била за основен ремонт,ама на мен на това ми мирише. пп забравих да кажа,че колата никога не карана на газМодерирано заглавие."Модераторски екип на fiat-bg.org"

    #2
    Първо добре дошъл в форума.Според мен нещата опират до гумички,да не си сложил някви ментета които са се сдухали на 200-300км.Аз за една година 3 пъти съм сменявал гумички,много са ментеливи,от друго неми идва на акъл от къде може да ти е проблема.Я си виж антифриза какъв цвят е и на какво мирише,загрява ли ти колата ?
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      И моята го харчи, по-малко, обаче поне виждам откъде тече. Твоето си е като загадка на Агата Кристи :D. Що не вземеш да си измериш щеката за маслото с на някое друго Типо - да не е по-къса. И ти да му слагаш повече масло, а то да се мъчи да си го докара по норма. На първата смяна бях попрекалил с маслото и го изхарчи докато си дойде по норма. После дълго време не мръдна.
      Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
      Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

      Коментар


        #4
        благодаря,за отзивите.значи щеката на маслото не е по-къса от на друго типо.пробвал съм да не доливам след 500км пробег,но след хиляда и няколко км лампичката на маслото светва.за гумички мисля,че не може да даде от тях такъв разход.пробвал съм на други коли след смяна на гумички подобрението на разхода е незначително.антифриза си е с нормален цвят,температурата си е добре,не е прегрявала.някъде бях чул,че такъв разход може да дава от задръстен сепаратор на картерните газове.типото дали има такъв и къде може да се намира той?направих и една друга проба отворих капачката за наливане на масло и форсирах двигателя и така хвърли масло,че цялата ми ръка се оля.това според вас нормално ли е?

        Коментар


          #5
          За да гори литър масло на 500км пробег, то трябва доста да пуши със сигурност, без значение от къде идва - дали от гумички, дали от сегменти и т.н.Целия ауспух трябва да е омаслен.Ако не е омаслен, то или ти губи масло само в движение, или някой през нощта ти го източва, като едно време бензина
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            И при мен не пушеше,но като отворихме мотора нямаше гумички,бяха станали на прах.Преди смяната разхода ми беше 1л на 1000км.
            ex. punto elx 1.2i
            Lancia Libra 1.6

            Коментар


              #7
              Re: ненормален разход на масло на фиат типо

              wolkcen написа:
              колата действително върви много добре,но много харчи масло.
              Колкото повече харчи масло една бензинова кола,толкова повече върви.Уплътнението в буталната група е перфектно и компресията и е много добра.Разхода на масло на един двигател може да бъде само от три места:1.Лоши гумички на клапаните2.Лоши маслени сегменти-износени,счупени и т.н.3.Течове от двигателя. Ти си избери кое се отнася за тебе.Според мен си в точка първа,но не изключвам първа и втора заедно.Третата казваш че си я проверил.Каквато и да е причината ти предстои отваряне на двигателя за да отстраниш проблема.

              Коментар


                #8
                на този двигател може ли да се сменят гумичките направо отгоре,без разглобяване?ако трябва да се разглобява,трябва да се сменят сегменти,а то обикнивено не се решава проблема само с това и се почва-бутала,колянов вал,цилиндри и прочие.затова мисля,че е по-добре един друг двигател да му се сложи.не знам двувалката 1,6 дали пасва на тези скорости и дали има други неща по-различни,които да затруднят замяната му.

                Коментар


                  #9
                  wolkcen написа:
                  на този двигател може ли да се сменят гумичките направо отгоре,без разглобяване?ако трябва да се разглобява,трябва да се сменят сегменти,а то обикнивено не се решава проблема само с това и се почва-бутала,колянов вал,цилиндри и прочие.затова мисля,че е по-добре един друг двигател да му се сложи.не знам двувалката 1,6 дали пасва на тези скорости и дали има други неща по-различни,които да затруднят замяната му.
                  Може да се сменят гумички на клапаните,без да се сваля главата на двигателя.Може да се сменят сегменти без да се сваля двигателя от колата-сваля се само главата и капака на картера отдолу под двигателя.Въобще благодатен двигател за всякакви ремонти без затруднения.

                  Коментар


                    #10
                    благодаря,за отговора!

                    Коментар


                      #11
                      Добре колега, пробвай да сложиш по гъсто масло 15-40 или 22-50,и смятам че ще ти се намали разхода
                      FIAT PUNTO 1.2MPI-95г
                      Alfa Romeo 147 jtd - 02г

                      Коментар


                        #12
                        FIATINO написа:
                        Добре колега, пробвай да сложиш по гъсто масло 15-40 или 22-50,и смятам че ще ти се намали разхода
                        Тази рецепта не помага.Освен това маслото 15/40 е със същата гъстота.

                        Коментар


                          #13
                          А наистина някой може ли да ми каже къде се намира масления сепаратор на типото?

                          Коментар


                            #14
                            wolkcen написа:
                            А наистина някой може ли да ми каже къде се намира масления сепаратор на типото?
                            В долната част на блока на двигателя от към предната му част.Аналогично е както беше на Жигуловия двигател ако си запознат с него.

                            Коментар


                              #15
                              И така до кога? Сменяй гумичките и после пиши!
                              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                              Коментар

                              Working...
                              X