Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat tipo 1.6 на по висок живот

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat tipo 1.6 на по висок живот

    колеги искам да ви запитам едно нещо не сам чат по тея неща и затова ще питам вас заничи имам fiat tipo 1.6 i.e моно ижекциа 75 к.с вариви си фиата мноооо сам доволен мноо ма радва.Но имам един приятел дето имам fiat tipo 2.0 16 v 150 k.c многооо варви неговото типо искам да ви попитам ще стане ли примерна на мойто типо да сложа такав двигател 2.0 16 v ??/ благодаря преваротелно
    Прикачени файлове
    сяка кола на място и на думи много върви но истената е street racing!

    #2
    Хората правят транзистори по-тънки от косъм, а ти питаш дали може да сложиш друг двигател на "Типо"-то. Разбира се ,че може, но за мен по-добрия вариант е да си вземеш "Типо" 2.0/147 к.с. вместо да сменяш мотора. Обаче като се замисля то май фиатки със 147 коня не са много разпространени.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      VooDoo написа:
      Хората правят транзистори по-тънки от косъм, а ти питаш дали може да сложиш друг двигател на "Типо"-то. Разбира се ,че може, но за мен по-добрия вариант е да си вземеш "Типо" 2.0/147 к.с. вместо да сменяш мотора. Обаче като се замисля то май фиатки със 147 коня не са много разпространени.
      И аз съм на това мнение! Щото освен мотора, скоростите, електрониката, полуоските, окачването и спирачките се сменят - дефакто само купето е едно - всичко останало е различно! И действително вече много рядко се намират читави седичи валволе!Ей сега гледам - някакъв пич продава 164-ка с V6 - турбо мотор! Ако имах мангизите - вервай ми - слагам го на типото тоз двигател и само тия с беемве-тата ще стоят замислени!

      Коментар


        #4
        ///// написа:
        ..........Ей сега гледам - някакъв пич продава 164-ка с V6 - турбо мотор! Ако имах мангизите - вервай ми - слагам го на типото тоз двигател и само тия с беемве-тата ще стоят замислени!
        Да,да! И като му дадеш газ мотора ще хукне, а ти и купето ще си останете на място
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          VooDoo написа:
          ///// написа:
          ..........Ей сега гледам - някакъв пич продава 164-ка с V6 - турбо мотор! Ако имах мангизите - вервай ми - слагам го на типото тоз двигател и само тия с беемве-тата ще стоят замислени!
          Да,да! И като му дадеш газ мотора ще хукне, а ти и купето ще си останете на място
          Има вариант за 4х4 и повярвай ми това нещо се изстрелва - нямаш си на идея как! Но тогава вече става "кола за уйкенда" ! А и баща ми няма бензиностанзия! Ето го клипчето със 700 коньово типо с предно! http://vbox7.com/play:6ae9ca23

          Коментар


            #6
            тук нали се продаваше едно такова червено типо седичи?
            Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
            Moonsteppers - All over the world and beyond ...

            Коментар


              #7
              е добре немога ли да дахна малко живот на мйто типо щото ми предлат някакв чип за 100 лв дигало с 11 кс... но ми каза че като сложиш спортен филтар са дигало с 10 15 кс. зависи от филтара ?
              сяка кола на място и на думи много върви но истената е street racing!

              Коментар


                #8
                Повдигането на мощноста точно на твоята кола се крие в самото моно, но наистина не мога да кажа какво се пипа!! Плюс туй трансмисията и полуоските се оказват недостатъчно слаби! Да не говорим за спирачките! Карай си така колата и се радвай на икономичността й! Ако искаш по-голяма мощност - по добре си вземи по-мощно типо! Това е съвета ми!

                Коментар


                  #9
                  kristo0o_m написа:
                  е добре немога ли да дахна малко живот на мйто типо щото ми предлат някакв чип за 100 лв дигало с 11 кс... но ми каза че като сложиш спортен филтар са дигало с 10 15 кс. зависи от филтара ?
                  Пич, най-добре си събирай парички за по-мощна кола- не се занимавай с разни чипове и филтри, защото резултата не си струва парите. Каквото и да правиш колата няма да тръгне колкото двулитрово "Типо".
                  SEAT Leon Cupra 300
                  Triumph Street Triple 765 R

                  Коментар


                    #10
                    Карай си Го докато посъбереш средства за нещо по-ново и мощно и не се вкарвай излишно във филми .
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      ей го на http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=39673
                      Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                      Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                      Коментар


                        #12
                        найстена сте прави да сабера пари да си купя по мощна италянка но наистена типо ми дава много иконимичен разход на гориво да не говоря че сам на газ.. но пак типо има за мен много сантиментална стойност защото ги купух от шефа ми за 1200 лв той беше му направил осневен ремонт а когато го купих ас бяг на 17 години и бащами го караше и сега ас го карама многоо ма радва фиата се пак ви благодаря за савета
                        сяка кола на място и на думи много върви но истената е street racing!

                        Коментар


                          #13
                          [quote="kristo0o_m"]найстена сте прави да сабера пари да си купя по мощна италянка но наистена типо ми дава много иконимичен разход на гориво да не говоря че сам на газ.. ... то хубаво, ама какъв ти е разхода? Аз с моето 1,6 Suit версията много харчи - 12-13 газ и няма читав вътък. Смених платната предо 200-300 км и пак същото. Преди това сменях някакви уплътнения и пружинки на инжекциона, че ми бухаше бензин на 2 атм., но това няма връзка. Като го закачиха казаха, че инжекциона е добре, само напрежението на ядрото било 11 и нещо волта, а трябвало да е доста повече... Да не би там да е проблема, или в това, че уредбата ми е с вакумен изпарител?

                          Коментар

                          Working...
                          X