Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колони във вратите на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колони във вратите на Браво

    Здравейте! Дайте малко акъл. Четох тука някъде по форумите за 16.5см че били колонките в предните врати за Бравото и си взех такива. Но се оказа че има някакви малки елипси с размер около 5"x7" ... Има ли някакъв начин да сложа тея 16.5 кръглите във вратите и да свирнат прилично?П.П. - Тея малките елипси струват майка си и баща си
    Bravo(TM) HGT

    #2
    Оригинално наистина са такива малки елипси, но не е проблем да сложиш и тези 16,5, които си взел и ще свирнат доста по-добре отколкото оригиналните.
    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp with K&N sport air filter

    Коментар


      #3
      ...

      То ми е ясно, че ще свирнат по-хубаво ама как да ги сложа ...
      Bravo(TM) HGT

      Коментар


        #4
        Махай оригиналните и виж дали отворите щв станат на новите. Може малко да се наложи да ги поразшириш и виж как ще ги захванеж - ще може ли да ползваш някои от старите дупки или ще се наложи да правиш нови. Нищо чак толкова сложно Ще трябва да срежеш буксите на оригиналните за да вържеш новите.
        Fiat Bravo 1.6 16v 103hp with K&N sport air filter

        Коментар


          #5
          Подвързването не ми е проблем. Проблемът е размера. Къде са 130x180 елипси и 165 кръгли
          Bravo(TM) HGT

          Коментар


            #6
            16 мисля че стават за 16,6 незнам пробвай

            Коментар


              #7
              Аз също съм с елипси 5х7 и в Тояга ми казаха, че е по-добре да ги сменя пак със 5х7, а не с 16.5см кръгли...
              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

              Коментар


                #8
                Да де, ама аз вече ги имам въпросните 16.5см и питането ми е как да ги сложа
                Bravo(TM) HGT

                Коментар


                  #9
                  Веско казах ти да потърсиш въпросните пластмаси. В зависимост какви са ти колоните или ще ги монтираш над пластмасата или под нея. Тъй като колоните, които взех са трилентови и малките говорителчета бяха доста издадени напред се наложи да ги монтирам зад пластмасата.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Да ама не мога да я намеря тая пластмаса ... или поне за сега... В понеделник ще разпитвам пак по магазините.
                    Bravo(TM) HGT

                    Коментар


                      #11
                      Мисля, че нещо от тоя сорт ми трябва ... Но това го дават за 13см колонки
                      Bravo(TM) HGT

                      Коментар


                        #12
                        При мен на едната кола - Бравото се оказа че са елипси , а на Бравата са точно такива кръгли - 16.5. Аз щях също да сменям тия елипси, но се оказа че има само контактен проблем и си ги оставих. Операцията мислех да я направя с подходящи по размер втулки, разпробиване с бормашина по дупките на новите говорители и завиване със самонарезни дълги винтове.За втулките бях тръгнал към Бриколаж да търся нещо, но тъй като се разминах само с напръскване с контактен шрей не стихнах до там...
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          zgabrovski написа:
                          При мен на едната кола - Бравото се оказа че са елипси , а на Бравата са точно такива кръгли - 16.5. Аз щях също да сменям тия елипси, но се оказа че има само контактен проблем и си ги оставих. Операцията мислех да я направя с подходящи по размер втулки, разпробиване с бормашина по дупките на новите говорители и завиване със самонарезни дълги винтове.За втулките бях тръгнал към Бриколаж да търся нещо, но тъй като се разминах само с напръскване с контактен шрей не стихнах до там...
                          А на Бравата ти как са закрепени?
                          Bravo(TM) HGT

                          Коментар


                            #14
                            С въпросните пластмаси които гледам че ги търсиш...
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                            http://forum.fiat-bg.org

                            Коментар


                              #15
                              Те са за 13см колони. Нали каза, че Бравата ти е с 16.5см ?
                              Bravo(TM) HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X