Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

трудно пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    трудно пали

    здравейте колеги.Имам следният проблем рано сутрин двигателят стартира много трудно. Върти повече от 15-20 секунди и тогава пали. Когато загрее пали от раз но когато е студена - зор. Някакви идеи? Ходих на диагностика казаха ми че всичко е наред. Колата е марея 1.6 16в
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    #2
    как върти стартера?бавно и лениво или бързо и с едно характерно прискърцване? Акумулатора мерил ли си как е?
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      И аз имам същия проблем..... смених акомулатора , но пак върти много Да не би да е нужна центровка ?П.П Стартера върти бързо при мене просто все едно неще да захапе ;(

      Коментар


        #4
        като запали пуши ли?цвят на пушека?

        Коментар


          #5
          u_bo написа:
          като запали пуши ли?цвят на пушека?
          не съм забелязал да пуши. В началото (около минута две) мирише на бензин, но след като позагрее спира да мирише.
          F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
          F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

          Коментар


            #6
            paralesa написа:
            как върти стартера?бавно и лениво или бързо и с едно характерно прискърцване? Акумулатора мерил ли си как е?
            Акумолаторът е ок. купен е миналото лято и има достатъчно ток да върти. Карам всеки ден.
            F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
            F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

            Коментар


              #7
              Jivko Georgiev написа:
              И аз имам същия проблем..... смених акомулатора , но пак върти много Да не би да е нужна центровка ?П.П Стартера върти бързо при мене просто все едно неще да захапе ;(
              Имах проблем с центровката преди време, но дори и тогава не ми е правила такъв проблем. Поблемът го забелязах около коледа, но помислих че е от ниските температури зимата. сега когато е топло вече като че ли става по трудно паленето. Съмнявам се в бубина датчик или нещо подобно, но ком.тест нищо не засече
              F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
              F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

              Коментар


                #8
                И аз го имам този проблем,но кадето отида ми казват,че и няма нищо.
                ex. punto elx 1.2i
                Lancia Libra 1.6

                Коментар


                  #9
                  petio4528 написа:
                  И аз го имам този проблем,но кадето отида ми казват,че и няма нищо.
                  е.......си "Карай докато спре" нали, :D :D на мен така ми казват. аде успех с диагностиката. Ако разбереш от какво е пиши. ще е интересно :D :D
                  F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                  F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                  Коментар


                    #10
                    petio4528 написа:
                    И аз го имам този проблем,но кадето отида ми казват,че и няма нищо.
                    е.......си "Карай докато спре" нали, :D :D на мен така ми казват. аде успех с диагностиката. Ако разбереш от какво е пиши. ще е интересно :D :D
                    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                    Коментар


                      #11
                      Вчера отидох до сервиза на Hit-ko,защото ми омръзна от смешни майстори,проблема при мен излезна от не добра работа на клапаните няма компресия.В петък се връщам отново в Ямбол да отваряме мотора,ще напасваме клапани,ще шлайфаме глава смяна на гарнитури.Това е най добрият вариянт,най лошия е да сменяме клапаните,но ще се види като отворят мотора.Горещо препоръчвам сервиза на Hit-ko.Там поне знам,че работата ще се свърши както трябва.
                      ex. punto elx 1.2i
                      Lancia Libra 1.6

                      Коментар

                      Working...
                      X