Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампата на маслото мига.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Danchojn написа:
    Кажи с какво масло си!
    10W40Немско е
    Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

    Коментар


      #32
      Колега, нормално като му долееш 1 литър и си дойде на нивото да ти изгасне лампата, само незнам как с 1 литър по малко в мотора не си финиширал мотора още
      punto HGT

      Коментар


        #33
        Погледни дали ауспуха на автомобила е мазен. И също така, на загрял добре двигател, колко бързо откапва маслото от щеката. Това масло е нисък клас.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #34
          Danchojn написа:
          Погледни дали ауспуха на автомобила е мазен. И също така, на загрял добре двигател, колко бързо откапва маслото от щеката. Това масло е нисък клас.
          1.Не е мазен2. не откапва от щеката
          Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

          Коментар


            #35
            Трябва ли да съм притеснен за нещо ? Сега не мига вече. Няма шумове, няма течове, не излиза от ауспуха...
            Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

            Коментар


              #36
              Ако ауспуха не е мазен и маслото запазва вискозитета си, остава да е изтекло отнякъде. Наблюдавай го как се държи и какво се случва.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #37
                Danchojn написа:
                Ако ауспуха не е мазен и маслото запазва вискозитета си, остава да е изтекло отнякъде. Наблюдавай го как се държи и какво се случва.
                Може ли да е от кофти масло или да търся проблема другаде ?
                Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

                Коментар


                  #38
                  Всички проблеми в един двигател основно идват от калпави масла. Това е лубриканта който пази ДВГ-то. Изключвам ситуациите при които човешката глупост е намесена. Това че ауспуха не е мазен е добър признак, но трябва да се разбере къде е отишло маслото. Щом и лампата ти гасне, всичко изглежда наред и като че ли проблема е бил от ниско ниво. Сигурен ли си, че щеката с която мериш е за този двигател?
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #39
                    Danchojn написа:
                    Всички проблеми в един двигател основно идват от калпави масла. Това е лубриканта който пази ДВГ-то. Изключвам ситуациите при които човешката глупост е намесена. Това че ауспуха не е мазен е добър признак, но трябва да се разбере къде е отишло маслото. Щом и лампата ти гасне, всичко изглежда наред и като че ли проблема е бил от ниско ниво. Сигурен ли си, че щеката с която мериш е за този двигател?
                    Да, гадната мека пръчка на FIAT. Изгорило го е най-вероятно, но защо толкова много, че да светне лампата... за 2000 км...
                    Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

                    Коментар


                      #40
                      Ако е така, ауспуха трябваше да е мазен. Защо не минеш покрай мен да я погледна! Ако желаеш ще ти кажа къде съм.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #41
                        Danchojn написа:
                        Ако е така, ауспуха трябваше да е мазен. Защо не минеш покрай мен да я погледна! Ако желаеш ще ти кажа къде съм.
                        Ами ако искаш ми напиши на ЛС
                        Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

                        Коментар


                          #42
                          Интересно ми е защо още в началото не си налял достатъчно масло, за да спре мигането...
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар

                          Working...
                          X