Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавка за маслото на бензинов двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добавка за маслото на бензинов двигател

    Здравеите,значи интересуваме как се казва добавката за оплатнение на цилиндрите и спиране на разхода масло, че неска пунтото ми осмука 3 литра масло датчика за маслото на таблото светна изведнаж и като видях няма никои.Явно е ,че имам проблем с клапан... та интересуваме се пак марката на добавката... и къде бих могъл да я намеря.Имаше на дмитровградския едни хора продаваха такава добавка и даже имаше реклама , че еди колко си километра след това двигатела можел да издържи без масло... обаче вече ги няма ... Някои ако е ползвал такова нещо моля сподели...
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    Re: Добавка за маслото на бензинов двигател

    Fiat_Punto11 написа:
    Здравеите,значи интересуваме как се казва добавката за оплатнение на цилиндрите и спиране на разхода масло, че неска пунтото ми осмука 3 литра масло датчика за маслото на таблото светна изведнаж и като видях няма никои.Явно е ,че имам проблем с клапан... та интересуваме се пак марката на добавката... и къде бих могъл да я намеря.Имаше на дмитровградския едни хора продаваха такава добавка и даже имаше реклама , че еди колко си километра след това двигатела можел да издържи без масло... обаче вече ги няма ... Някои ако е ползвал такова нещо моля сподели...
    На Пролетния Пловдивски Панаир 2009 се предлагаха руски добавки на тази фирма: http://www.rimetbg.hit.bg/index.htmlПредставителя каза, че могат да се намерят на всяка LUK OIL бензиностанция.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      Аз бих препоръчал: http://www.prospeed.bg/pages/bardahl.htmlПогледни в секция "Продукти"
      Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

      Коментар


        #4


        ехеее като гледам, мноо нещо много чудо... аз просто искам да накарам двигателя да спре да ми гори маслото.Ако си сменя главата ще си реша проблема, щото я пилиха след като прегря и незнам що са барали клапаните... и са един клапан цъка леко и мисля ,че целия кахър е от него и ми се иска да си лепна една здрава глава с клапаните на нея и да не си играя в настроики... Но само читава глава маи няма да си намеря...
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          Колега при такъв разход,добавка не ти варши работа.Трябва да се отваря мотора.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            Re: Добавка за маслото на бензинов двигател

            Fiat_Punto11 написа:
            че неска пунтото ми осмука 3 литра масло датчика за маслото на таблото светна изведнаж
            Това ако е вярно зад теб е било ужас и с добавка няма да оправиш нищо.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Re: Добавка за маслото на бензинов двигател

              ми на 2-3 месеца по 2-3 литра си лапа :D иначе си бяга нормално... ама като гледам безполезно е да ми се отваря двигатела щото като прегря го отваряха баш акълите и маи неса го направили както трябва ... пък ми взеха 300 лева ... аз по добре да си купя нов двигател не отварян ... един човек вече ми предложи двигател за 300 лева ... някои ако има идеи ...и предложения къде още мога да си намеря двигател ... нека пусне някои жокер... Punto 1.1
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                аз правих основен ремонт, излезе ми 600лв , вярно за 300можеш и да намериш двг , но колко ще ти вземат за напасване?
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  въобще не се чуди, ако намериш неотварян двг. стария на части и квото не успееш да продадеш на старо желязо да го дадеш алуминия ще избиеш поне 200 кинта мисля. то не месеците са важни, а з аколко км ти го гори тва масло. на мен едната кола не ми гори масло, щото не я карам.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    :P

                    bmahob написа:
                    аз правих основен ремонт, излезе ми 600лв , вярно за 300можеш и да намериш двг , но колко ще ти вземат за напасване?
                    ааа колега аман от такива не си давам колата, да я пипат вече , че толкоа са кадърни та така я напраиха ... както е сега пък и съм ентосиаст ,тръпка ми е аз да си сменя двигателя , запознат съм с електрониката горе долу тъи че невиждам колко много да ме затрудни 2-3 дена работа най-много... само се чудя на каква греда да обеся стария двигател.Имам една трисчотка смятам с нея да го вадя :D единия двигател дето намерих е без скоростна кутия и ще трябва да му присаждам моята ... несмятам че е толкова трудно да си сменя двигатела от колкото да си играя да го отварям и шанса да работи добре е мноого минимален ,иначе чумата му гладна ... грубо като го смятам на 1000 км 1 литар гори но пък върви хаха доста дърпа докат не блокира някаде .... :D Само ме яд, че като прегря тъпанарите не ми казаха да си зема друг двигател ,ми ние ще го оправим и ми зеха 300 и някаф лев... пък полза 0%
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      Ами имаше една добавка на лики моли за намаляване на течове от износени гумички на клапани и семеринги.Смея да кажа че върши доста добра работа.На първия ми форд за 1 месец изгори сигурно 1 литър масло, като я сипах и спря да гори маслото , даже така я и продадохНе и помня името точно беше 12.90 в билла.Щом си върви добре двигателя не бързай да го сменяш че може да попаднеш и на по лош мотор.
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        #12


                        infineon написа:
                        На първия ми форд за 1 месец изгори сигурно 1 литър масло, като я сипах и спря да гори маслото , даже така я и продадохНе и помня името точно беше 12.90 в билла.Щом си върви добре двигателя не бързай да го сменяш че може да попаднеш и на по лош мотор.
                        смятам да опитам с нещо такова то няма какво да губя пък тя се търкаля в това състония около 5000 км вече,но определено ше го сменяма в края на лятото като си доида от морето ... да ме искара лятото пък после ще го разфасовам...Колега ако може да ми кажеш от каде си я купул тази добавка , смисал дали я има по някоа верига от бензиностанциите... ако не ще търся от Лук ОИЛ онез от пловдив дето внасят руското чудо.Много хора ми го хвалят но повечето не му помнят името и всички дават добра оценка за добавката.
                        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                        Коментар


                          #13
                          Re:

                          Fiat_Punto11 написа:
                          infineon написа:
                          На първия ми форд за 1 месец изгори сигурно 1 литър масло, като я сипах и спря да гори маслото , даже така я и продадохНе и помня името точно беше 12.90 в билла.Щом си върви добре двигателя не бързай да го сменяш че може да попаднеш и на по лош мотор.
                          смятам да опитам с нещо такова то няма какво да губя пък тя се търкаля в това състония около 5000 км вече,но определено ше го сменяма в края на лятото като си доида от морето ... да ме искара лятото пък после ще го разфасовам...Колега ако може да ми кажеш от каде си я купул тази добавка , смисал дали я има по някоа верига от бензиностанциите... ако не ще търся от Лук ОИЛ онез от пловдив дето внасят руското чудо.Много хора ми го хвалят но повечето не му помнят името и всички дават добра оценка за добавката.
                          Написах ти- купих я от била в метална кутийка струва 12.90.Не помня точно какво пишеше на кутията но виж отзад на етикета на български пише намалява загубите на масло от семеринги и уплътнения.
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            Re:

                            така ходих до лукойл и си зех няква такава добавка и я сипах кам 600 мл. някаде за 6.90 ще пиша какво ще се случи...
                            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                            Коментар


                              #15
                              Колега, а в какво състояние ти е гарнитурата на капака на клапаните. Аз като купих моето пунто, тази гарнитура си сълзеше по малко от всякъде. Първите 10000км. след като купих колата доливах по 2 литра масло на всеки 5000км. Всички майстори искаха да ми правят основен ремонт на двигателя и аз почти се бях навил, но просто тогава нямаше пари за това. Освен всичко, не се събираше и капка на картера и по никой начин не можех да предположа, че маслото просто изтича. Та един ден си свалих капака на клапаните, почистих го хубаво с бензин, смених гарнитурата с нова, като намазах новата и с течна гарнитура и от тогава грам масло не гълта двигателчето.
                              Fiat Punto 1.1 '97

                              Коментар

                              Working...
                              X